ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2024 04 12
17:00
Multikultūriniai renginiai
2024 04 12
18:00
Žygiai / Turizmas
2024 04 12
18:00
Kinas
2024 04 12
18:00
Šokio / Judesio menas
2024 04 12
20:00
Kinas
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2024 03 05
2024 06 16
Parodos / Instaliacijos
2024 03 14
2024 05 09
Parodos / Instaliacijos
2024 03 18
2024 05 31
Parodos / Instaliacijos
2024 03 29
2024 04 29
Parodos / Instaliacijos
2024 04 09
2024 04 30
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Kultūros dieną A.Kulikauskas naująjį albumą pristatys Anykščiuose - (2013 03 28)

Andrius Kulikauskas
Andrius Kulikauskas

Balandžio 15-oji – tarptautinė kultūros diena, o Anykščiuose ji bus dvigubai šventiškesnė, kadangi šį miestą maestro Andrius Kulikauskas pasirinko naujojo savo albumo Visas aš (beveik) pristatymui. Balandžio 15 dieną, 18 valandą, Anykščių kultūros centre skambės pačios geriausios ir tikriausios dainos paties A.Kulikausko lūpomis, kurias jau ne vienerius metus dainuoja visa Lietuva.  Visai neseniai, gruodžio pabaigoje,  pasirodęs albumas yra naujausias žymaus bardo darbas, kuriame  net 27 video klipai bei 22 dainos. Daugelį dainų maestro žada padainuoti albumo pristatymo koncerte. Talentingasis kompozitorius yra puikiai pažįstamas Anykščių publikai iš Nacionalinio bardų festivalio Purpurinis vakaras koncertų, o specialiai šiai progai – paminėti tarptautinę kultūros dieną– atvyksta pradžiuginti savo gerbėjų.

Tiems, kurie šio didžiai gerbiamo bardo nežino: Andrius Kulikauskas yra kompozitorius, atlikėjas, puikus muzikinių improvozacijų meistras, didelius lobynus sukuriantis bei paliekantis dainuojamosios poezijos mylėtojams. Ilgą laiką bendru kūrybiniu keliu ėjęs su maestro „apkasų draugu“ Vytautu Kernagiu, jau daugiau nei dešimtmetį koncertuoja vienas arba įvairiomis sudėtimis – duete su Sauliumi Bareikiu, kartu su Gintaru Šulinsku, yra grupės Adios narys bei muzikinio projekto Kuli familly generolas. Gausybė Andriaus Kulikausko dainų sudainuota kitų atlikėjų lūpomis ir visa tai sudėta į naująjį albumą.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2449  -  Komentarų: 0 

Išskirtinis susitikimas su Kęstučiu Marčiulynu Bo Haeng, knygos “Laiškai iš Drakono kalnų” autoriumi Anykščiuose! - (2012 10 13)

Kęstutis Marčiulynas
Kęstutis Marčiulynas
Vienuolio Bo Haeng SN susitikimas su Anykščių gyventojais vyks 2012 m. spalio 15d. (pirmadienį) 18 val., Sakralinio meno centre, Vilniaus g. 11. Renginio metu bus pristatoma vienuolio dienoraščių forma parašyta knyga "Laiškai iš Drakono kalnų", pasakojama apie gyvenimą Pietų Korėjos zenbudistų vienuolynuose, apie praktiką, patirtis bei kasdienybę juose.

Aktorius, režisierius ir žurnalistas Kęstutis Marčiulynas, pirmasis lietuvis, tapęs zen vienuoliu, gavo vardą Bo Haeng ir daugiau kaip 15 metų gyvena bei praktikuoja įvairiuose Pietų Korėjos vienuolynuose. Atsakys į Jūsų klausimus.

Visus maloniai kviečiame dalyvauti.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2740  -  Komentarų: 0 

Festivalis „KLIUDŽIAU“ nusitaikė į lietuvišką dramaturgiją - (2012 10 05)

Festivalis „KLIUDŽIAU“
Festivalis „KLIUDŽIAU“

Spalio 16-20 dienomis Anykščiuose – šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje – vyks ilgai brandintas tarptautinis teatrų festivalis „Kliudžiau“. Profesionalios mūsų šalies ir užsienio trupės parodys penkis spektaklius ir... išskirtinį dėmesį lietuvių dramos veikalams.

Festivalio puošmena ir staigmena taps Kęstučio Marčiulyno (Bo Haeng Sunim) kvietimu atvykstanti tradicinio korėjiečių muzikos žanro pansori giedotoja Park Shin Hye. Savo gimtąja kalba ji atliks ištrauką iš Antano Baranausko poemos „Anykščių šilelis“.

Pirmąja lietuviškos dramaturgijos teatrų švente bus pagerbti ne tik mūsų klasikai A.Baranauskas, Antanas Vienuolis ir Jonas Biliūnas, kurių sukaktis šiemet minime, bet ir „Kliudžiau“ sumanytojas, šviesaus atminimo teatro ir kino režisierius, aktorius Artūras Žukauskas. Surengti tarptautinį profesionalių teatrų festivalį buvo viena paskutiniųjų jo idėjų. Vertindami Artūro siekį puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą, bičiuliai ir bendraminčiai ėmėsi realizuoti jo sumanymą.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2625  -  Komentarų: 0 

Anykščių jaunimo projektas „Čia Gera Sugrįžti“ pristato renginį „Meno Naktis: nuo šešių iki šešių“ - (2012 08 15)

nuo šešių iki šešių
nuo šešių iki šešių

Anykščių jaunimo projektas „Čia Gera Sugrįžti“ kviečia visus anykštėnus į pagrindinį projekto renginį „Meno Naktis: nuo šešių iki šešių“. Renginio metu, kuris įvyks 2012 m. rugpjūčio 25 d. (šeštadienį) 18 val. Anykščių Sakralinio meno centro terasoje, anykštėnų laukia netradicinis vakaras, skirtas stiprinti vietinio  jaunimo bendradarbiavimą bei kūrybinę saviraišką.

Meno nakties metu koncertuos muzikos atlikėjai iš Anykščių ir kitų miestų, vyks netradiciniai aktoriniai pasirodymai bei kūrybinės dirbtuvės, aktyviausiam Anykščių jaunimui bus įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą Anykščių kultūriniame gyvenime bei savanorystės tradicijų plėtojimą mūsų krašte.

Renginyje dalyvaus "MuseIQ” ir “Beissoul", "Chill Out, Have No Doubt", "Fear of Lying", "Chairs and Tables", Austėja ir Darotas, "Tik Užsimerk", Samanta Veršelytė.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2484  -  Komentarų: 0 

Kultinis projektas NURSE WITH WOUND koncertuos Anykščiuose - (2012 08 03)

Vol. 3
Vol. 3
VšĮ „Moontrix“

2012 metų lapkričio 10 dieną, 17 val. 30 min., Anykščių kultūros centre (A. Baranausko aikštė 2) įvyks renginys The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 3), kuriame koncertuos kultinis surrealistinės elektroninės muzikos projektas Nurse With Wound. Nuo 1979 metų aktyviai kuriantis, grupės ašis, Steven Stapleton savo diskografijoje turi dešimtis įrašų, bendradarbiauja su kitais menininkais ir rengia pasirodymus didžiausiuose alternatyvios muzikos festivaliuose Europoje ir JAV. Taip pat renginyje pasirodys Andrew Liles Didžiosios Britanijos bei du projektai iš Lietuvos - Skeldos ir Dimeth Trip.

Tarptautinį koncertą The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 3) rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix, padedant Anykščių kultūros centrui ir Anykščių miesto savivaldybei. Pirmieji renginių ciklo The Machine Started To Flow Into A Vein koncertai vyko 2006, bei 2011 metais Vilniuje.

Nurse With Wound susibūrė Londone 1978 metais. Pirminį grupės sąstatą sudarė trys draugai - Steven Stapleton, John Fothergill ir Heman Pathak. Nuo 1981 metų grupėje liko tik S. Stapleton, tačiau iki šiol Nurse With Wound įrašus dažnai papildo įvairūs kviestiniai muzikantai. Taip pat per ilgą grupės karjerą Steven Stapleton bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Current93, Coil, Hafler Trio, Stereolab, Organum ir kt. Pirmą kartą  pasirodymą Lietuvoje rengiančios grupės branduolį sudarys idėjinis lyderis S. Stapleton, bei Collin Potter ir Andrew Liles.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

Kūrybinių dirbtuvių „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI“ dalyviai Anykščiams pristatė kultūrinio turizmo idėjas - (2012 08 01)

„Migruojantys paukščiai“
„Migruojantys paukščiai“

Šiais metais pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ susibūrė Anykščiuose, kur po visos savaitės bendro darbo miestui paliko naudingų idėjų, kaip šių metų kultūros sostinėje galima turiningai ir gerai praleisti laiką, pritraukti daugiau turistų, sudominti miesto svečius.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius tikisi, kad Anykščiai paliks pėdsaką visų atvykusių menininkų, kurie čia praleido kelias dienas, kūriniuose ir jie migruodami čia dar ne kartą sugrįš.

Liepos 26 dieną Anykščių sakralinio meno centre, įvykusiame susitikime "Migruojančių paukščių" dalyviai pristatė visą savaitę brandintas mintis apie Anykščių miesto kultūrinio turizmo plėtrą. Miesto turistams, kurie nori kurti, pasiūlyti tokios idėjos, kaip kad trumpalaikės kūrybinės stovyklos, mėgstantiems keliauti savarankiškai sugalvota individualaus turistinio maršruto planavimo sistema. Norintiems ramybės ir bendravimo tik su gamta, kurios Anykščiuose apstu, siūlomas meditacijų ar pabuvimo tik su savimi ciklas. Anykščiai žavūs visais metų laikais, todėl kūrėjams gimė sumanymas rengti specialias programas, kaip pritraukti į Anykščius turistus visus metus. Pasiūlyta ir originali Anykščių vizos idėja.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2390  -  Komentarų: 0 

Nacionaliniame bardų festivalyje Anykščiuose ne vien bardų dainos - (2012 07 26)

„Purpurinis vakaras” 2012
„Purpurinis vakaras” 2012
VšĮ „Bardai LT“

Be pagrindinių koncertų miesto Dainuvos slėnyje, organizatoriai VšĮ „Bardai LT“ suplanavo gausią kultūrinę programą, kurioje didžiulis dėmesys skiriamas lietuvių kultūrai apskritai ir ją formavusiems/formuojantiems kūrėjams bei istorinei atminčiai.

Šiemet „Purpurinis vakaras“ savo klausytojams žada ne vieną staigmeną. Žymiausi lietuvių bardai Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis festivalio šeštadienio koncerte atliks ne vien savo solines dainas. Festivalio žiūrovai bus pamaloninti ir „Aktorių trio“ programa.

Į festivalį atvyks ir Andrius Kaniava su beveik jau metai atgimusia „Muse“, t.y. taip pavadintu sunkiosios muzikos orkestru. Jo pasirodymas įvyks penktadienio koncerte.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Anykščiuose – šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI“ - (2012 07 25)

„Migruojantys paukščiai“
„Migruojantys paukščiai“
Šiais metais šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės Migruojantys paukščiai keliauja į Anykščius. Jau tradiciniu tapęs projektas po visą pasaulį išsibarsčiusius menininkus lietuvius kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti su vietiniais kūrėjais.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės yra išskirtinės: jose kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su ten kultūrinę veiklą vykdančiomis organizacijomis, užmezga ryšius su miesto gyventojais, svečiais.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2448  -  Komentarų: 0 

KULTŪROS IR MENO DIENOS ANYKŠČIUOSE LIEPOS 19-22 D. - (2012 07 18)

Anykščių raj. savivaldybė
KULTŪROS IR MENO DIENOS ANYKŠČIUOSE LIEPOS 19-22 D.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Velnio Akmuo pristato: „Anathema“: du dešimtmečiai juodo ir balto - (2012 07 10)

„Anathema“
„Anathema“
Asociacija „Alt Events“

Jau šią savaitę, liepos 12-15 dienomis, šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose ketvirtą kartą siausiantis muzikos festivalis „Velnio akmuo“ atsakingai ruošiasi sutikti vieną pagrindinių festivalio grupių – alternatyviosios muzikos pasaulio titanus „Anathema“ iš Didžiosios Britanijos. Per ilgus gyvavimo metus kolektyvas matė ir šilto, ir šalto.

Graikiškos kilmės žodis „anathema“ (liet. anatema) reiškia atskyrimą nuo bažnyčios, prakeikimą. Nors grupė jau seniai nutolo nuo sunkiojo metalo propagavimo (karjeros pradžioje „Anathema“ kūrė doom metalą, šiuo metu puoselėja alternatyvųjį / progresyvųjį roką), tačiau net ir dabar, pasikeitus britų penketo skelbiamoms idėjoms, kolektyvas sulaukia netikėtai prieštaringo vertinimo. Prieš dvejus metus ruošdamiesi pasirodymui Tunise „Anathema“ nariai buvo nepagrįstai apkaltinti vietos valdžios. Ši patikėjo iš piršto laužtais gandais, jog  „Anathema“ yra šėtono garbintojai, valgantys juodas kates ir geriantys jų kraują. Grupės ir tūkstančio gerbėjų nusivylimui koncertą teko atšaukti.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
ARCHYVAS / Puslapis: 39 iš 41
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai