ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2024 02 29
17:15
Interviu / Pokalbiai / Diskusijos
2024 02 29
17:30
Literatūra
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2024 01 11
2024 03 01
Parodos / Instaliacijos
2024 02 07
2024 03 07
Parodos / Instaliacijos
2024 02 10
2024 03 26
Parodos / Instaliacijos
2024 02 21
2024 04 08
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Anykščių kultūros centre - spektaklis „Raganius“ - (2013 10 03)

„Raganius“
„Raganius“

2013 metų spalio 10 d. Panevėžio teatras „Menas“ Anykščių kultūros centre pristato spektaklį „Raganius“.

Režisierius Albertas Vidžiūnas, ėmęsis lietuvių literatūros perlo -Vinco Krėvės "Raganiaus", įrodė, kad visiems žinomą kūrinį galima pateikti kitu rakursu, kartu išsaugant jo pačią esmę, kalbos grožį, senojo Lietuvos kaimo filosofiją. Spektaklio diapazonas labai platus: nuo tragiškų įvykių iki sodraus humoro. Praeito amžiaus tarpukario meto istorijos, besirutuliojančios Merkinės sodžiuje, yra tokios aktualios tarsi vyktų šiandien ir kažkur čia pat. Šį įspūdį labai sustiprina įtaigi aktorių vaidyba ir ypač originali Dariaus Razgūno sukurta muzika, kuri tarsi plakanti žmogaus širdis, tarsi gilus kvėpavimas, tarsi akordeono dumplių keliami garsai.Tokiu ritmu vyksta ir spalvingas Merkinės kaimo gyvenimas su ryškiais personažais, komiškomis ir dramatiškomis istorijomis ir ypatingai skambiu didžiojo žodžio meistro Vinco Krėvės žodžiu.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2683  -  Komentarų: 0 

Rudens lygiadienį skelbs derliaus šventė – Obuolinės - (2013 09 11)

Obuolinės
Obuolinės
Anykščių raj. savivaldybė

Kodėl toks pavadinimas? Todėl, kad visoje šalyje tik Anykščiai kiekvieną rudenį pakvimpa ypatingu obuolių kvapu. Todėl, kad rudens darbų pabaigtuves Anykščiuose skelbia ne tik pilnėjantys naujojo derliaus aruodai, bet ir miesto gatvėmis nusidriekusios transporto, prikrauto obuolių, vilkstinės.

Šiais metais vyksiančios pirmosios Obuolinės sutampa su Rudens lygiadieniu - metu, kuomet nuo seno Lietuvoje vyko rudens gėrybių mugės, natūralios ugnies renginiai. Tai ypatingas metas, kai diena susilygina su naktimi ir kai senųjų papročių gerbėjai atgaivina pagoniškas tradicijas - šiaudinio ožio aukojimą.

Daug iš senųjų derliaus pabaigtuvių bei Lygiadienio tradicijų atgims ir per Anykščiuose vyksiančias Obuolines, bus nemažai naujovių, netikėtų siurprizų.

Visą tai patirti ir dar mugėje pasižmonėti, prie bendro rajono bendruomenių stalo - suneštinių vaišių - pasivaišinti bei dainomis, šokiais ir tradiciniais žaidimais naująjį derlių pagerbti bus galima visiems, kurie rugsėjo 21 dieną (šeštadienį) atvyks į Anykščių rajono derliaus šventę - Obuolines!

Mugė prasidės 9 valandą. Norintys prekiauti mugėje registruojasi telefonu (8 381) 58 086 arba el.p. natasa.kiliuviene@anyksciai.lt

Anykščių r. savivaldybės informacija.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Į naujo kino filmo filmavimus kviečiami visi anykštėnai! - (2013 09 05)

Kino filmo filmavimai
Kino filmo filmavimai

Rugsėjo, spalio mėnesiais Anykščiuose bus filmuojamas naujas, lietuviškas, pilno metro filmas "Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius”. Ieškome žmonių, norinčių nusifilmuoti filmo masinėse scenose.  Siūlome 50 litų atlygį už vieną filmavimosi dieną.

Visi norintys dalyvauti filmavime, registruokitės telefonu: 868613305, arba

el. paštu gabrute24@gmail.com.

Kontaktinis asmuo Gabrielė Nazaraitė.


Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3569  -  Komentarų: 0 

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių šventė - (2013 08 27)

Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji
Anykščių raj. savivaldybė

Šventinių renginių programa Anykščiuose:

11 val. Šv. Mišios Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje už moksleivius, jų tėvus bei globėjus, krašto mokytojus ir ugdymo įstaigų darbuotojus.

12 val. Eitynės su ugdymo įstaigų atributika nuo Bažnyčios iki Kultūros centro. Dalyvauja Anykščių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Vytauto Žiuko.

Nuo 11 val. Anykščių miesto parke ir aikštėje prie Kultūros centro – mugė, pramogos ir atrakcionai.

Prie Kultūros centro – Anykščių Kūrybos ir dailės mokyklos projekto-plenero „Anykštėnai sugrįžta kurti“ darbų paroda, „Robotukų akademija“ programa.

Miesto parke – Anykščių kūno kultūros ir sporto centro organizuojamos varžybos bei sportiniai-pramoginiai žaidimai, Anykščių baseino „Bangenis“, Anykščių policijos, Anykščių karate sporto klubo ir kitų teikėjų neformaliojo ugdymo veiklų pristatymas, kitos pramogos.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Dainuojamoji poezija – tai, dėl ko yra Gediminas Storpirštis ir festivalis „Purpurinis vakaras“ - (2013 08 07)

Gediminas Storpirštis
Gediminas Storpirštis

Nė nepyptelėjus antram telefono signalui, Gediminas Storpirštis atsiliepė romiu, tarsi iš apmastymų prikeltu balsu. Tikriausiai nė nereikia aiškinti, kad kalbantis su tokiu žmogumi, norisi kalbėti kuo mažiau. Norisi klausyti, klausyti, klausyti…

„Purpurinis vakaras varva…“

Gediminas Storpirštis yra žinomas kaip nusipelnęs aktorius ir bardas. Tikriausiai mažiau jis žinomas kaip įvairių dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas. Paklaustas kuo šios pareigos įdomios ar gal net ypatingos, jis nusijuokė: „Na, man tiesiog reikia užtikrinti, kad tai vyktų, turėtų tąsą ir viskas“. Tik paskui pridūrė, kad taip prisideda ne tik prie organizavimo, bet ir dainuojamosios poezijos sklaidos, tačiau čia beveik nėra meninės veiklos. O kalbėdamas būtent apie „Purpirinį vakarą“ pabrėžė, jog tai nacionalinis festivalis, kuriam išskirtinis dėmesys skiriamas jaunimui: „Mes stengiamės atsakingai pristatyti, padėti jauniems kūrėjams“. Tačiau tai nėra vienintelis festivalio išskirtinumas. Jo pavadinimas – „Purpurinis vakaras“ – išduoda sasają su Vytautu Kernagiu, kurio lūpos ne kartą dainavo „Purpurinis vakaras varva, lyg aplietas aviečių sultimis…“. Jaunieji atlikėjai, ruošdami savo programą įtraukia ir vieną gerbiamo maestro dainą ir taip prisideda prie jo atminimo bei muzikinio palikimo sklaidos.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Rimantas Varnauskas - V. V. Landsbergis: kur skrenda sakalo šešėlis (Alfa.lt) - (2013 08 07)

„Trispalvis“
„Trispalvis“

Režisierius Vytautas V. Landsbergis Anykščių apylinkėse baigė filmuoti filmą apie partizanus „Trispalvis“. Apie tai, koks šio kūrinio žanras – dokumentika, vaidybinis filmas, su kokiais sunkumais susidurta ieškant lėšų juostai, kalbamės su V.V. Landsbergiu.

Prasidėjo nuo dokumentikos. Išklausinėjom dvylika buvusių partizanų ir jų ryšininkių, bandydami apibendrinti, išgryninti miško brolio ar sesers portretą... Ieškojome atsakymo, kas vienijo šią karių gentį, nepabijojusią, apsisprendusią, beišeinančią.

Vėliau filmo žanras ėmė plėstis muzikinio filmo link, nes praeitą rudenį Ieva Narkutė ir Martynas Levickis įgrojo keletą partizaniškų dainų, sukurtų specialiai šiam mūsų filmui.

Paskui netikėtai atsirado dar vienas personažas – sakalas, minimas partizaniškose dainose. Tai nušauto kario siela, skrendanti virš savo tėviškės, prisimenanti. Ją ekranizuoti padėjo skraidanti kamera, su kuria smaginomės ištisas tris dienas, sklandydami virš Anykščių apylinkių ir filmuodami „Trispalvio“ vaidybines scenas. Stribų, partizanų, gamtos...

Taigi dabar filmas galėtų būti apibrėžtas, kaip dokumentinis-muzikinis-vaidybinis. O ko dar jis panorės ir pageidaus, nežinau, nes jis vystosi savaime, tarsi pats iš savęs.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3120  -  Komentarų: 0 

Rugpjūčio viduryje - festivalis "PURPURINIS VAKARAS" Anykščiuose - (2013 07 29)

„Purpurinis vakaras” 2013
„Purpurinis vakaras” 2013
VšĮ „Bardai LT“
Rugpjūčio 15–17 dienomis Anykščiuose vyks šeštasis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti.  Festivalį, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ „Bardai LT“ bendradarbiaudama su Anykščių rajono savivaldybe.


Šių metų festivalis išsiskiria savo trukme. Dainuojamosios poezijos mylėtojai mėgautis renginiu galės ne dvi, kaip iki šiol, o tris dienas. „Purpurinis vakaras“ taip pat džiugins  renginių gausa. Pirmąjį vakarą susirinkusieji turės galimybę mėgautis Giedriaus ir Agnės Arbačiauskų bei jaunųjų Anykščių muzikantų koncertu, jaunųjų kino menininkų projektu „16mm“ bei 1-5-ojo festivalių „Purpurinis vakaras“ vaizdo įrašų peržiūra. Antrąją dieną džiugins dailininko Viktoro Šato tapybos darbų parodos „Žali paveikslai“ atidarymas bei vakaro koncertas. Po jo kultūrinių renginių gausa neleis jums ramiai miegoti: galėsite klausytis tarmiškų vidurnakčio skaitymų bei naktinių poetinių skaitymų „O už lango Šventoji“ (eiles skaitys jaunieji poetai ir bardai). Ryte jūs būsite kviečiami dalyvauti eisenoje su fakelais. Įdienojus į savo spektaklį kvies Andrius Kaniava, vėliau režisierė Giedrė Žičkytė kvies į filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ peržiūrą ir diskusiją, o renginį vainikus, visų laukiamas, Didysis festivalio pabaigos koncertas. Iš viso net 11 skirtingų kultūros renginių, be to, susitikimai su žymiais žmonėmis ir gaivinanti Dainų slėnio bei Anykščių atmosfera.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

pasiGARSINK ANYKŠČIUS - 2013 07 27 (+Interviu) - (2013 07 24)

pasiGARSINK Anykščius
pasiGARSINK Anykščius

Šiemet anykštėnai bei miesto svečiai turės galimybę aplankyti gausybę miesto šventės renginių. Vienas iš didžiausių – šeštadienio koncertas „pasiGARSINK ANYKŠČIUS“. Jo metu bus galima pasiklausyti gana įvairios muzikos:  trankaus roko atstovų „Fear of Lying“ bei „Freaks on Floor“, folkloro motyvais persmelktų grupės „Žalvarinis“ dainų ir tikrų tikriausios melancholijos, grožio, subtilumo estetikos, tačiau tai ne Lars von Trier, o duetas iš Islandijos „Low Roar“.

Su vienu grupės nariu Ryan Karazija lietuviai turėjo progą susipažinti dar 2012 metais Vilniuje vykusiame festivalyje. Kažkur girdėta? Taip, jo senelio brolis Balys Karazija 1926 metais įkūrė „Anykščių Vyną“. Po atsitiktinio susipažinimo su gerai žinomu muzikos žurnalistu Ramūnu Zilniu Ryan jau tais pačiais metais grojo keliuose lietuviškuose festivaliuose „Loftas Fest“ bei „Karklė“. Tačiau abu kartus atlikėjas pasirodė vienas, be grupės. Taigi šiemet įvyks tai, kas buvo neįmanoma abu prėjusius kartus ir kartu išsipildys maža Ryan svajonė.

Na, o dabar šiek tiek istorijos apie patį „Low Roar“ grupės įkūrėją. Turbūt jau iš vardo matyti, jog jis nėra islandas. Ryan gimė ir užaugo Kalifornijoje. Ten grojo ir savo pirmojoje grupėje Audrye Sessions, kuri spėjo išleisti albumą „Black Seal“ ir net du EPBlack Seal“ ir „Tonequake“. Tačiau 2010 metų rugsėjį Ryan persikėlė gyventi į Islandiją, į savo žmonos tėvynę. Čia taip pat nepabėgo nuo savo troškimo kurti muziką ir subūrė projektą „Low Roar“, kurio jau primasis albumas buvo gerai įvertintas internetinės įrašų parduotuvės „Gogoyoko“, kuri grupės dainą „Just a Habit“ įtraukė į geriausių 2011 metų dainų trisdešimtuką. Įdomu pastebėti ir tai, jog dar įrašinėdama pirmąjį albumą grupė jau spėjo padirbėti su pasaulinio garso muzikos prodiuseriu Adrew Scheps, kuris savo muzikine bei garso estetika padėjo tokioms grupėms kaip „Red Hot Chili Peppers“, „Metalica“, solo artistams „Adele“, „Justin Timberlake“ bei „Jay-Z“ laimėti nemažai prestižinių muzikos apdovanojimų. „Low Roar“ jau ruošia antrajį albumą, kuris pasirodys dar šiais metais. Kas žino, galbūt šios miesto šventės metu turėsime progą išgirsti ir keletą dar niekam negirdėtų kurinių.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2706  -  Komentarų: 0 

Anykščių bažnyčioje – fortepijono muzikos festivalis „VASAROS KLAVIŠAS“ - (2013 07 18)

„VASAROS KLAVIŠAS“
„VASAROS KLAVIŠAS“
VšĮ „Prasmingas garsas“

Pirmą kartą Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyks fortepijono muzikos festivalis.

Projekte, skirtame pasaulio anykštėnų suvažiavimui, gros tik Anykščių krašto pianistai, sulaukę reikšmingų įvertinimų tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.

Suprantama, dėl įvairių priežasčių iš didelio būrio Anykščius garsinančių muzikantų  pasirodys tik dalis jų. Festivalio atidaryme liepos 19 dieną 20 valandą  girdėsime mūsų krašto jaunųjų, tačiau jau spėjusių pasižymėti atlikėjų – Mildos Daunoraitės ir Pauliaus Raškevičiaus – skambinimą. Nors jie dar tik moksleiviai, tačiau savo profesionalumu žavi ne vieno tarptautinio konkurso bei festivalio autoritetingas komisijas ir žiūrovus. Festivalį atidarys   viena iš pirmųjų Anykščių krašto pianisčių  profesorė Gražina Ručytė – Landsbergienė.

Liepos 20 dieną  20 valandą gros M. K. Čiurlionio menų gimnazijos absolventė, tarptautinių konkursų laureatė Guoda Indriūnaitė. Guoda taip pat pasirinko profesionalios pianistės kelią ir žada toliau studijuoti Vokietijoje.

Miesto šventės metu, liepos 27 dieną 20 valandą, sulauksime ilgamečio Šv. Mato bažnyčios vargonininko Juozo Aleknos anūko Gabrieliaus AleknosJAV. Keturiolikos konkursų laureatas G. Alekna buvo pirmasis iš lietuvių, į garsiąją Juilliardo mokyklą Niujorke priimtas skiriant visą stipendiją, o 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas šios mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Prasmingas garsas“

PASAULIO ANYKŠTĖNŲ SUVAŽIAVIMAS „BUVOM. ESAM. BŪSMA!“ - PROGRAMA - (2013 07 15)

„BUVOM. ESAM. BŪSMA!“
„BUVOM. ESAM. BŪSMA!“
Anykščių raj. savivaldybė

RENGINIŲ PROGRAMA

LIEPOS  26 d. (penktadienis)

10-18 val. Dalyvių registracija Pasaulio anykštėnų bendrijos namuose (Vilniaus g. 41).

KOPLYČIOJE – PASAULIO  ANYKŠTĖNŲ  KŪRYBOS  CENTRE (Vilniaus g. 36):

Diskusijos, renginiai, neformalūs susitikimai prie arbatos puodelio.
11-18 val. Renginių ciklas „LAIKO  EKRANAI“.
„MES ČIA“ –  40 kuriančių Anykštijos  dailininkų darbų paroda.
Jono Junevičiaus fotografijų parodos „Iš pasaulio anykštėnų istorijos“, dailės parodos „Anykštėnai grįžta kurti" pristatymas, videodokumentikos  „Vaizdai ir būsenos“ peržiūra (iš pasaulio anykštėnų suvažiavimų ir Anykščių istorijos).
Rimanto Vanago mažosios prozos knygos „Šventoji mano dvynė“, iliustruotos žinomų anykštėnų dailininkų kūrinių reprodukcijomis, sutiktuvės.
Pasaulio anykštėnų žvilgsnis į Anykštiją.  Diskusija: „Gimtinės bendro gėrio paieška“. Dalyvauja svečiai iš užsienio, Lietuvos ir Anykščių.

SAKRALINIO MENO CENTRE (Vilniaus g. 11):

14:30 val. Domicelės Tarabildienės meno parodos „Domicėlė Tarabildienė. Kūrybos versmės“ atidarymas. Koncertuoja Vaiva Vanagaitė ir Simona Cimbalistaitė ( mokyt. Irenos Meldaikienės fortepijono klasė).

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
ARCHYVAS / Puslapis: 37 iš 41
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai