ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
ŠIANDIEN RENGINIŲ NĖRA
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2024 01 11
2024 03 01
Parodos / Instaliacijos
2024 02 07
2024 03 07
Parodos / Instaliacijos
2024 02 10
2024 03 26
Parodos / Instaliacijos
2024 02 21
2024 04 08
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Seminaras: Vaistingosios žiedų substancijos: vaistingų vandenų bei eterinių aliejų gamyba. Lietuviški smilkalai. - (2013 07 03)

Seminaras
Seminaras
Kultūros miesto naujienos

Visus, neabejojančius gamtos gydomąja galia, kviečiame į dviejų dienų seminarą, kuris liepos 13-14 dienomis vyks Anykščių miškuose. Tema – „Vaistingosios žiedų substancijos: vaistingų vandenų bei eterinių aliejų gamyba. Lietuviški smilkalai ir jų gydomosios paslaptys“. Seminaro metu numatytos teorinės ir praktinės dalys. Mokymo tikslas – išmokti įvaldyti unikalią gydomąją techniką, pasitelkiant ją kasdieninėse situacijose.

Sukauptomis žiniomis seminare dalinsis Tibeto medicinos Emchi Lama Mija Džeinara Ubartienė (tibetietiškas vardas Palden Lamo) ir žolininkas, kinų medicinos praktikas Giedrius Ubartas.

Mija ir Giedrius žinomi kaip kūrybiškos, plačių pažiūrų, stiprios, didelį potencialą turinčios ir nuolat tobulėjančios asmenybės. Savo šeimyninėje sąjungoje puoselėjantys dviejų tūkstančių metų senumo žinias. 

Žolininkai jau dešimtmetį rengia mokymus ir padeda žmonėms įveikti sunkias ligas: depresiją, šizofreniją, priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų, vyksta į Mongoliją padėti nevaisingoms šeimoms.

Mija Džeinara žinių dalį yra paveldėjusi iš močiutės Marės Kantautaitės. Sena ir tvirta prūsų giminė, pamario kraštas, Kowntautų ir Ashmantų giminės sąjungoje yra gimusi ir Lietuvos iškili asmenybė Vydūnas. Taip pat žinių semtasi iš Tibeto mongolų tantrų ir gyvųjų mokytojų.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Kultūros miesto naujienos

Penktojo festivalio „Velnio akmuo” programa - (2013 07 02)

„Velnio akmuo“ 2013
„Velnio akmuo“ 2013
Asociacija „Alt Events“

Liepos 11–14 dienomis penktą kartą Anykščių Dainuvos slėnyje įvyks muzikos festivalis "Velnio akmuo". Skelbiama festivalio veiksmo programa žada, kad ekstremalios muzikos ir rokenrolo atmosferos išties netrūks.

Dviejose festivalio scenose – Rytų ir Vakarų – koncertuos iš viso 28 grupės. Dar keletas siurprizų numatyti ir "Metaloklinikos" scenoje.  Be koncertų bus gausu kitų originalių festivalio pramogų ir akcentų.

"Jau darosi įprasta, kad festivalio programa kasmet vis intensyvėja. Pasirodymus dviejose pagrindinėse scenose teks rinktis – visko pamatyti nuo pirmųjų akordų iki "biso", deja, nepavyks. Tikimės, festivalio publika atsirinks savo favoritus ir liks patenkinti tiek roko, tiek metalo grupių koncertais. Beje, "Metaloklinikos" scenoje vyks ne tik mėgėjų pasigrojimai. Čia taip pat išvysime itin profesionalių paskaitų, kurių kuratoriais šiais metais bus kelios esminės festivalio grupės. Nekoncertinė festivalio programa platesnė. Dalis festivalio akcentų į programą nepatenka; tebūnie tai tampa atradimu festivalio dalyviams", – pasakojo festivalio organizatoriai.

Festivalio svečiai – "Angelus Apatrida"

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

The Hafler Trio - Anykščiai - 2013 Birželio 18-22 d. - Papildoma informacija / Renginio taškai - (2013 06 01)

The Hafler Trio
The Hafler Trio
VšĮ „Moontrix“

RENGINIO GRAFIKAS:

1 Diena
(Paskaita) - Birželio 18 - Taškas B - Pradžia: 10:00 - PABAIGA: 15:00
2 Diena (Paskaita) - Birželio 19 - Taškas B - Pradžia: 10:00 - PABAIGA: 15:00
3 Diena (Paskaita) - Birželio 20 - Taškas B - Pradžia: 10:00 - PABAIGA: 15:00
4 / 5 Dienos (Koncertas) - Birželio 21 - Visi taškai - Pradžia: 18:00 - PABAIGA: 5 Diena - Birželio 22 - 07:00

Renginio metu visi norintys svečiai galės apsistoti miško stovyklavietėje, kurioje bus įkurtas palapinių miestelis. (informacija viduje)

Iš anksto užsiregistravusiems renginio svečiams dalyvavimas nemokamas. Dalyvius prašome iki birželio 17 dienos registruotis elektroniniu paštu:  h3o.anyksciai.2013@gmail.com. Nurodykite savo vardą, pavardę, bei telefono numerį. Bilieto kaina neužsiregistravusiems dalyviams - 25 lt.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

Vasaros pradžioje – tradicinės kultūros ir žirginio sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ - (2013 05 17)

„Bėk bėk, žirgeli!“
„Bėk bėk, žirgeli!“
Anykščių raj. savivaldybė

2013 metų birželio 1 dieną Anykščių rajone, Niūronių kaime rengiama kasmetinė tradicinės kultūros ir žirginio sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“.

Globalizacija vis labiau atitolina visuomenę nuo tradicinės kultūros. Tad itin svarbu, kad žmogus rastų kelius į bendruomenę, skleidžiančią savo etnokultūrinę atmintį, papročius ir tradicijas. Taipogi, atsigręžti į senąją mūsų protėvių gamtos gerbimo patirtį, kuri formavo darnius žmogaus santykius su gamta ir pačiu savimi.

Anykščių kraštas neįsivaizduojamas be jau dešimtmečius veikiančio vienintelio Lietuvoje Arklio muziejaus ir kasmetinės šventės „Bėk bėk, žirgeli“. Šis renginys sukviečia keliolika tūkstančių žiūrovų.

Šventėje šurmuliuoja tautodailės mugės, žirgų sporto ir arklių kaustymo bei kinkymo varžybos, respublikinis virvės traukimo konkursas.

Bėk bėk, žirgeli“ šventės ištakos siekia 1978 metus, kai profesoriaus Petro Vasinausko iniciatyva buvo įkurtas Arklio muziejus. P. Vasinauskas – Lietuvos Mokslų Akademijos narys korespondentas, nusipelnęs mokslo veikėjas ir agronomas, Valstybinės premijos laureatas, profesorius, agrarinių mokslų habilituotas daktaras.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

The Hafler Trio " ' ' ' ' ' ' ' ": penkių dienų kūrybinės dirbtuvės Anykščiuose su garsiu britų atlikėju Andrew McKenzie - (2013 05 03)

The Hafler Trio
The Hafler Trio
VšĮ „Moontrix“

2013 metų birželio 18-22 dienomis organizacija Moontrix kartu su British Council Lietuva ir Anykščių miesto savivaldybe pristato unikalias penkių dienų kūrybines dirbtuves Anykščiuose su garsiu britų atlikėju Andrew McKenzie (The Hafler Trio). Pirmosios tokio tipo kūrybinės dirbtuvės įvyko 2009 metų lapkričio 4-5 dieną Danijoje, Aarhus miesto Karališkoje Muzikos Konservatorijoje.

A. McKenzie tikslas nėra pakartoti ankščiau vykusių dirbtuvių modelį, o siekti naujų iššūkių, formų bei sprendimų.

Anykščiuose A. McKenzie lankysis jau antrąjį kartą. Praėjusių metų lapkričio 10 dieną A. McKenzie kartu su kultine britų grupe Nurse With Wound koncertavo Anykščiuose ir išreiškė norą vėl sugrįžti į šį Lietuvos kurortą.

Pirmąsias tris dienas (birželio 18-20 d.) vyks seminarai, kurių metu bus analizuojamos įvairios kūrybinės metodikos, jų pritaikymo kūryboje galimybės. Seminarai vyks anglų kalba.

Likusias dvi dienas (birželio 21-22 d.) gautos žinios bus taikomos praktikoje – vyks nepertraukiama, visą parą truksianti, muzikinė programa skirtingose Anykščių miesto erdvėse, tarpusavyje sujungtose interneto ryšiu, kuriuo iš vienos erdvės į kitą(-as) bus perduodamas garsas.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

MIUZIKLAS „PRANAŠAS: kartokite MYLIU!” - Gegužės 14 d. - (2013 04 22)

PRANAŠAS: kartokite MYLIU!
PRANAŠAS: kartokite MYLIU!

Tai išskirtinis netradicinis ir kas dabar ypač reta – grynai lietuviškas kūrinys (pagal žinomo autoriaus Kahlilo Gibrano kūrinį „Pranašas“). Meilės istoriją kūrė nuostabūs scenos virtuozai – Povilas Meškėla, Šorena, „Rebelheart“ grupės lyderis Darius Mickus, Augustė Vedrickaitė, „Thundertale“ narys Laurynas Bakšys, dainininkas Egidijus Sipavičius.

Miuzikle kalbama amžina ir kiekvienam žmogui aktualia tema – apie meilę, vieniems atnešančią saldžią pilnatvę, kitiems paliekančią neišdildomus randus, o tretiems nesuvaldomos aistros pojutį. Tai įtaigus, jaudinantis kūrinys paliečiantis jautriausias sielos gelmes, o tuo pačiu ir įspūdingas muzikinis sceninis reginys susiliejantis į garso, vaizdo ir sukeliamų emocijų vienovę.

Emocionalaus miuziklo siužetas subtiliai pasakoja dviejų jaunuolių meilės istoriją, lydimą jausmų, ieškojimų, išdavystės ir paklydimų. Tuo tarpu solidaus amžiaus vyras bei patyrusi moteris, stebi ir apmąsto jaunuolių dramą, stengdamiesi neprimesti asmenybėms savų sprendimų, tegu ir išmintingų, bet nebūtinai teisingų „PRANAŠAS: kartokite MYLIU!“ per muziką, žodį ir vaizdą, atskleidžia vyrų ir moterų tapusavio santykius. Tai mūsų gyvenimas: dviejų širdžių susiliejimas, kūdikio gimimas išmintis ir branda. Nėra žmogaus, kuris nebūtų patyręs aistringos meilės kančios, džiaugsmo per skausmą ir palaimingo buvimo kartu… Kūrinys jautriai palies kiekvieną iš mūsų, pažadins prisiminimus, privers nubraukti ašarą, ar švelniai nusišypsoti…

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2726  -  Komentarų: 0 

Kultūros dieną A.Kulikauskas naująjį albumą pristatys Anykščiuose - (2013 03 28)

Andrius Kulikauskas
Andrius Kulikauskas

Balandžio 15-oji – tarptautinė kultūros diena, o Anykščiuose ji bus dvigubai šventiškesnė, kadangi šį miestą maestro Andrius Kulikauskas pasirinko naujojo savo albumo Visas aš (beveik) pristatymui. Balandžio 15 dieną, 18 valandą, Anykščių kultūros centre skambės pačios geriausios ir tikriausios dainos paties A.Kulikausko lūpomis, kurias jau ne vienerius metus dainuoja visa Lietuva.  Visai neseniai, gruodžio pabaigoje,  pasirodęs albumas yra naujausias žymaus bardo darbas, kuriame  net 27 video klipai bei 22 dainos. Daugelį dainų maestro žada padainuoti albumo pristatymo koncerte. Talentingasis kompozitorius yra puikiai pažįstamas Anykščių publikai iš Nacionalinio bardų festivalio Purpurinis vakaras koncertų, o specialiai šiai progai – paminėti tarptautinę kultūros dieną– atvyksta pradžiuginti savo gerbėjų.

Tiems, kurie šio didžiai gerbiamo bardo nežino: Andrius Kulikauskas yra kompozitorius, atlikėjas, puikus muzikinių improvozacijų meistras, didelius lobynus sukuriantis bei paliekantis dainuojamosios poezijos mylėtojams. Ilgą laiką bendru kūrybiniu keliu ėjęs su maestro „apkasų draugu“ Vytautu Kernagiu, jau daugiau nei dešimtmetį koncertuoja vienas arba įvairiomis sudėtimis – duete su Sauliumi Bareikiu, kartu su Gintaru Šulinsku, yra grupės Adios narys bei muzikinio projekto Kuli familly generolas. Gausybė Andriaus Kulikausko dainų sudainuota kitų atlikėjų lūpomis ir visa tai sudėta į naująjį albumą.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2437  -  Komentarų: 0 

Išskirtinis susitikimas su Kęstučiu Marčiulynu Bo Haeng, knygos “Laiškai iš Drakono kalnų” autoriumi Anykščiuose! - (2012 10 13)

Kęstutis Marčiulynas
Kęstutis Marčiulynas
Vienuolio Bo Haeng SN susitikimas su Anykščių gyventojais vyks 2012 m. spalio 15d. (pirmadienį) 18 val., Sakralinio meno centre, Vilniaus g. 11. Renginio metu bus pristatoma vienuolio dienoraščių forma parašyta knyga "Laiškai iš Drakono kalnų", pasakojama apie gyvenimą Pietų Korėjos zenbudistų vienuolynuose, apie praktiką, patirtis bei kasdienybę juose.

Aktorius, režisierius ir žurnalistas Kęstutis Marčiulynas, pirmasis lietuvis, tapęs zen vienuoliu, gavo vardą Bo Haeng ir daugiau kaip 15 metų gyvena bei praktikuoja įvairiuose Pietų Korėjos vienuolynuose. Atsakys į Jūsų klausimus.

Visus maloniai kviečiame dalyvauti.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2726  -  Komentarų: 0 

Festivalis „KLIUDŽIAU“ nusitaikė į lietuvišką dramaturgiją - (2012 10 05)

Festivalis „KLIUDŽIAU“
Festivalis „KLIUDŽIAU“

Spalio 16-20 dienomis Anykščiuose – šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje – vyks ilgai brandintas tarptautinis teatrų festivalis „Kliudžiau“. Profesionalios mūsų šalies ir užsienio trupės parodys penkis spektaklius ir... išskirtinį dėmesį lietuvių dramos veikalams.

Festivalio puošmena ir staigmena taps Kęstučio Marčiulyno (Bo Haeng Sunim) kvietimu atvykstanti tradicinio korėjiečių muzikos žanro pansori giedotoja Park Shin Hye. Savo gimtąja kalba ji atliks ištrauką iš Antano Baranausko poemos „Anykščių šilelis“.

Pirmąja lietuviškos dramaturgijos teatrų švente bus pagerbti ne tik mūsų klasikai A.Baranauskas, Antanas Vienuolis ir Jonas Biliūnas, kurių sukaktis šiemet minime, bet ir „Kliudžiau“ sumanytojas, šviesaus atminimo teatro ir kino režisierius, aktorius Artūras Žukauskas. Surengti tarptautinį profesionalių teatrų festivalį buvo viena paskutiniųjų jo idėjų. Vertindami Artūro siekį puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą, bičiuliai ir bendraminčiai ėmėsi realizuoti jo sumanymą.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2598  -  Komentarų: 0 

Anykščių jaunimo projektas „Čia Gera Sugrįžti“ pristato renginį „Meno Naktis: nuo šešių iki šešių“ - (2012 08 15)

nuo šešių iki šešių
nuo šešių iki šešių

Anykščių jaunimo projektas „Čia Gera Sugrįžti“ kviečia visus anykštėnus į pagrindinį projekto renginį „Meno Naktis: nuo šešių iki šešių“. Renginio metu, kuris įvyks 2012 m. rugpjūčio 25 d. (šeštadienį) 18 val. Anykščių Sakralinio meno centro terasoje, anykštėnų laukia netradicinis vakaras, skirtas stiprinti vietinio  jaunimo bendradarbiavimą bei kūrybinę saviraišką.

Meno nakties metu koncertuos muzikos atlikėjai iš Anykščių ir kitų miestų, vyks netradiciniai aktoriniai pasirodymai bei kūrybinės dirbtuvės, aktyviausiam Anykščių jaunimui bus įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą Anykščių kultūriniame gyvenime bei savanorystės tradicijų plėtojimą mūsų krašte.

Renginyje dalyvaus "MuseIQ” ir “Beissoul", "Chill Out, Have No Doubt", "Fear of Lying", "Chairs and Tables", Austėja ir Darotas, "Tik Užsimerk", Samanta Veršelytė.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2472  -  Komentarų: 0 
ARCHYVAS / Puslapis: 38 iš 41
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai