ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2023 12 07
Kinas
2023 12 07
11:00
Multikultūriniai renginiai
2023 12 07
17:15
Interviu / Pokalbiai / Diskusijos
2023 12 07
17:30
Kinas
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2023 11 03
2023 12 15
Parodos / Instaliacijos
2023 11 14
2023 12 14
Parodos / Instaliacijos
2023 11 26
2024 01 30
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Velnio Akmuo 2014 – Liepos 17-20 d. Anykščiuose - (2014 04 01)

„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“

Velnio Akmuo, šiuolaikinio roko ir metalo muzikos festivalis po atviru dangumi, Dainuvos slėnyje Anykščiuose šį vidurvasarį įvyks jau šeštąjį kartą – liepos 17-20 d. Kaip visada laukia gyva muzika, originali kūryba, pozityvios emocijos, nereali atmosfera ir nepamirštami įspūdžiai.

Festivalis pasitiks šiek tiek atsinaujinęs, išsiplėtęs, kiek kitaip nei įprasta įrengtoje teritorijoje. Trys scenos, Rytų, Vakarų ir Gama, išliks beveik savo vietose, ir jose kaip jau įprasta dominuos įvairaus „kalibro“ muzika.

Programoje išliks sąžininga proporcija ekstremalios, sunkios metalo muzikos ir šiuolaikinio roko, įskaitant sunkiai apibrėžiamus žanrus ir eksperimentus. Festivalis skirtas tiek prisiekusiems gryniausio metalo muzikos fanams, tiek įvairių šiuolaikinių roko muzikos krypčių gerbėjams – jei jaučiate, kokia yra tikra rokenrolo dvasia ir jos ieškote, būtent čia ją neabejotinai ir atrasite!

Tik 1000 pirmųjų bilietų į liepos 17-20 d. Anykščiuose vyksiantį kokybiškos alternatyvios muzikos festivalį kainuos 80 litų. Juos įsigyti galima eBilietai sistemoje.

Greta stiprios muzikinės programos festivalyje vyks ir naktinės rokotekos, muzikos specialistų paskaitos, naktinio kino seansai, meno ekspozicijos, kultinės MC Growl kovos ir begalė kitų kūrybiškų akcentų.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į pasaką ŠEIMYNĖLE IŠ DIDŽIOSIOS GIRIOS - (2014 03 25)

Šeimynėlė iš didžiosios girios
Šeimynėlė iš didžiosios girios

DĖMESIO: Susirgus aktorei, numatytas gastrolinis spektaklis „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ Anykščių kultūros centre balandžio 3 d. 13 val. neįvyks. Atsiprašome. Tikimės, kad Anykščiuose apsilankysime 2014 m. spalio mėn ir vaikučiai galės pamatyti mūsų teatro nuostabius spektaklius!

2014 - ieji Lietuvoje paskelbti Teatrų metais. Šia proga Kauno valstybinis lėlių teatras balandžio 3 d., ketvirtadienį, 13 val. kviečia mažuosius žiūrovus į susitikimą su ŠEIMYNĖLE IŠ DIDŽIOSIOS GIRIOS (pagal G. Beresnevičiaus knygą, rež. O. Žiugžda) Anykščių kultūros centre.


Tai nuotaikinga ir žaisminga pasaka apie vienos dienos nuotykius, kuriuos patiria vaikai – Kaukučiai, netikėtai įgiję neribotą laisvę ir iškeliavę į Didžiąją girią.  Jie pradeda suprasti, kas yra atsakomybė rūpintis tuo, kuris mažesnis, silpnesnis ir nuo tavęs priklausomas. Šis spektaklis apie pačią gražiausią pareigą, be kurios mūsų gyvenimas tikrai daug prarastų, – pareigą rūpintis kitais. Spektaklis sukurtas Europos Sąjungos remiamo projekto „Skrajojantis festivalis“ iniciatyva.

Bilieto kaina – 8 Lt.  Kauno valstybinio lėlių teatro informacija

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2505  -  Komentarų: 0 

Kovo mėnesio renginiai Anykščiuose - (2014 03 03)

Anykščių raj. savivaldybė
Kovo mėnesio renginiai Anykščiuose:

 
4 d. 15 val.  Katinų svetainėje (Vaikų literatūros skyriuje) Jūs virsite „gyvosiomis kaukėmis“: baigiamasis  Užgavėnių kaukių gamybos etapas su dailės mokytoja Kristina Striukiene (Iš edukacinių užsiėmimų ciklo „Metai“, skirto poeto K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti).
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Pasišaukim pavasarį...“ Katlėriuose prie bendruomenės namų
4 d. 14 val.  Užgavėnių šventė „Saulele, motule, patekėk...“ (AKC Debeikių sk.)  
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Užgavėnių linksmybės“ (AKC Vaitkūnų sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Šėliok ir nepasiduok“ (AKC Mačionių sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Žiemos išdaigos“: persirengėlių vaikštynės po miestelį, žaidimai, laužas (AKC Viešintų sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė  „Ubagėlių šėlionės“: persirengėlių vaikštynės po kaimą, laužas (AKC Leliūnų sk.)  
4 d. 16 val.  Užgavėnių šventė „Užgavėnių šėlionės“ (AKC Traupio sk.)
4 d. 16 val. Užgavėnės „Žiemos išvarymas su Kaziuku...“ (AKC Andrioniškio sk)
4 d. 17 val. Persirengėlių vaikštynės po kaimą su nuotaikinga programa „Užgavėnių karnavalas  rieda per Ažuožerius“ (AKC Ažuožerių sk.)                                                                                                            
4 d. 18 val. Užgavėnių šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ (AKC Burbiškio sk.)

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių koplyčioje koncertuos viena populiariausių dainininkių Lietuvoje Jurga Šeduikytė. - (2014 02 18)

Jurga Šeduikytė
Jurga Šeduikytė

Kovo 2 d., sekmadienį, 15 val. Anykščių koplyčioje koncertuos viena populiariausių dainininkių Lietuvoje Jurga Šeduikytė.

Koncerto metu atlikėja pristatys naujausią akustinę programą, kurios metu gerbėjai turės puikią progą susipažinti su jau pamėgtomis dainomis "iš arčiau".

Pasirodymas išsiskirs jaukia atmosfera bei artimu bendravimu, koncerte skambės ne tik populiariausios Jurgos Šeduikytės dainos, bet ir keli muzikiniai netikėtumai...

2005 metais savo solinę karjerą pradėjusi Jurga tapo viena populiariausių ir geriausių visų laikų Lietuvos dainininkių, yra laimėjusi prestižiškiausius apovanojimus tarp Lietuvos atlikėjų užsienyje. 2007 m. rudenį Miunchene vykusiuose MTV Europos muzikos apdovanojimuose Jurga apdovanota geriausios Baltijos šalių atlikėjos statulėle, prieš tai tų pačių metų vasarą laimėjusi Baltijos dainų festivalio Švedijoje „Grand Prix“.

2005 m. rudenį, prodiusuojama vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo ir muzikos vadybos kompanijos M.P.3, Jurga išleido savo debiutinį albumą „Aukso pieva“ ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Albumas „Aukso pieva“ išpirktas platininiu tiražu (arti 25 000 vnt.), šio albumo kūriniai „Nebijok“, „Aukso pieva“, „Aš esu tiktai jei tu esi“, „Galbūt“ ir „Saulė vandeny“ tapo radijo stočių favoritais. Debiutinis Jurgos hitas „Nebijok“ išrinktas populiariausia 2005-ųjų lietuviška daina.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3559  -  Komentarų: 0 

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai Anykščiuose - (2014 02 10)

Valstybės atkūrimo diena
Valstybės atkūrimo diena
Anykščių raj. savivaldybė

Vasario 15 d. (šeštadienis)

12 val. Tradicinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Dalyvauja Lietuvos respublikos Seimo, Anykščių r. savivaldybės ir susigiminiavusių miestų vyrų krepšinio komandos - Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje.

15 val. Popietė „Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse", skirta Lietuvos kariuomenės savanorio, nepriklausomybės kovų karvedžio Kazio Ladigos 120-ioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Dalyvauja prof. Antanas Tyla, Linas Ladiga. Koncertuoja Tomas Ladiga (bosas), Rūta Blaškytė (fortepijonas) - Koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Autorinio kino aljansas kviečia į nemokamo kino seansą - (2014 01 29)

Kino diena!
Kino diena!

Vasario 1 d., šeštadienį, 13 val. Anykščių kultūros centre įvyks „Kino diena“, kurią pristato Autorinio kino aljansas. Programoje žiūrovai pamatys dvi pilno metražo juostas – Kristinos Buožytės psichologinį trilerį su mokslinės fantastikos elementais „Aurora“ ir  2010 metais sukurtą kino juostą „Pabaisa“ bei 3 dokumentinius filmus – „Marinos namai“, „Stebuklų laukas“ ir „Pokalbiai rimtomis temomis“.

K. Buožytės filmas „Aurora“ pristatytas 2012 metais triumfavo Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2013“. Dėl penkiolikos „gervės“ statulėlių šiemet varžėsi 25 filmai, atrinkti iš 57 juostų. Šių metų apdovanojimuose triumfavo Kristinos Buožytės filmas „Aurora“, kuris buvo nominuotas net aštuoniose kategorijose.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2676  -  Komentarų: 0 

Tradiciniai 2014 metų renginiai Anykščių rajone - (2014 01 12)

Renginiai Anykščių rajone
Renginiai Anykščių rajone
Anykščių raj. savivaldybė
Jus sveikina ir kviečia Anykščiai !

Tradiciniai 2014 metų renginiai Anykščių rajone
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Respublikinis tarmių festivalis „KALBOM IŠKALBĖSIU, GIESMĖM IŠGIEDOSIU“ - (2013 12 11)

Tarmių festivalis
Tarmių festivalis

Gruodžio 12–13 dienomis Anykščiuose vyks respublikinis tarmių festivalis „Kalbom iškalbėsiu, giesmėm išgiedosiu“, kuris vainikuos 2013-uosius - Tarmių metus. Lietuvių kalbos instituto ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus renginio programoje: ir moksliniai pranešimai, ir tarminiai skaitymai bei dainos, ir Lietuvos Respublikos Prezidentės susitikimas su tarmių puoselėtojais.

Tarmių metų baigiamajame renginyje į tarmes bus pažvelgta trimis aspektais: tarmės – tradiciškai, tarmės – netradiciškai, tarmės – mokyklai.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3140  -  Komentarų: 0 

EDOX dokumentinių filmų fiesta '13 - (2013 12 02)

EDOX
EDOX

Pirmąjį žiemos savaitgalį, gruodžio 5-8 dienomis, į jaukų Anykščių miestelį sugrįžta EDOX – pripažintų pasaulio dokumentinių filmų fiesta. Šiemet EDOX švenčia penktąjį gimtadienį ir šia proga keliasi į naują kūrybinę erdvę – Anykščių menų inkubatorių bei yra surinkusi pačių naujausių, pasaulinio pripažinimo susilaukusių dokumentinių filmų kolekciją.

Šiais metais EDOX fiestoje žiūrovai išvys filmus nominuotus Oskarui, Europos kino akademijos apdovanojimams bei IDFA, Leipcigo, Serajevo, Lokarno, Krokuvos festivalių favoritus. Taip pat į festivalį atkeliauja ir naujausia lietuviška dokumentika.

Susitikime EDOX!

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3114  -  Komentarų: 0 

Dešimt metų vienatvės sutilps į 30 „ATIKOS“ lyderio koncertų - (2013 11 27)

Darius Žvirblis
Darius Žvirblis

Gruodžio 7 d. Anykščių koplyčioje įvyks klaipėdiečių grupės „ATIKA“ dainų kūrėjo Dariaus Žvirblio naujos grupės koncertas. Šis koncertas – vienas iš 30 pasirodymų, kuriuos žinomas muzikantas planuoja sugroti du mėnesius truksiančio koncertinio turo metu.

Nors grupės „ATIKA“ oficialiai nebėra, tačiau hitai „Tu Esi (Ir Šito Gana)“, „Ji Pabučiuos“, „Laimė Argentinoj“ ar „Himnai Ir Vėliavos“ – nemiršta. Šie puikiai žinomi kūriniai ir kiti, plačiajai publikai dar negirdėti įrašai ką tik sugulė į naują – paskutinį rinktinį „ATIKOS“ albumą „Dešimt Metų Vienatvės“, apimantį 2003-2013 m. grupės kūrybinį laikotarpį. Albumą galima bus įsigyti 30-ies koncertų turo metu.

Scenoje su Dariumi Žvirbliu pasirodys buvęs bendražygis ir „ATIKOS“ gerbėjams puikiai pažįstamas Michailas Denisenko (perkusiniais instrumentai), taipogi talkins ir nauji, o kai kam ir ne kartą matyti veidai – Kostas Radlinskas (bosine gitara grojęs grupėje „Airija“) bei Saulius Kuzma (muzikantas-instrumentalistas, šiuo metu muzikuojantis kartu su „Sadūnais“). Grupės garsu rūpinsis profesionalus garso operatorius Andrius Čaplikas, dirbantis su tokiomis grupėmis kaip „Arbata“ ir „Liūdni slibinai“. Šių profesionalų dėka didžioji dalis „ATIKOS“ dainų koncertuose suskambės netradiciškai – naujomis aranžuotėmis.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2642  -  Komentarų: 0 
ARCHYVAS / Puslapis: 35 iš 40
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai