ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2024 04 20
18:00
Teatras
2024 04 20
21:00
Šokio / Judesio menas
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2024 03 05
2024 06 16
Parodos / Instaliacijos
2024 03 14
2024 05 09
Parodos / Instaliacijos
2024 03 18
2024 05 31
Parodos / Instaliacijos
2024 03 29
2024 04 29
Parodos / Instaliacijos
2024 04 09
2024 04 30
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Velnio Akmuo pristato: „Anathema“: du dešimtmečiai juodo ir balto - (2012 07 10)

„Anathema“
„Anathema“
Asociacija „Alt Events“

Jau šią savaitę, liepos 12-15 dienomis, šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose ketvirtą kartą siausiantis muzikos festivalis „Velnio akmuo“ atsakingai ruošiasi sutikti vieną pagrindinių festivalio grupių – alternatyviosios muzikos pasaulio titanus „Anathema“ iš Didžiosios Britanijos. Per ilgus gyvavimo metus kolektyvas matė ir šilto, ir šalto.

Graikiškos kilmės žodis „anathema“ (liet. anatema) reiškia atskyrimą nuo bažnyčios, prakeikimą. Nors grupė jau seniai nutolo nuo sunkiojo metalo propagavimo (karjeros pradžioje „Anathema“ kūrė doom metalą, šiuo metu puoselėja alternatyvųjį / progresyvųjį roką), tačiau net ir dabar, pasikeitus britų penketo skelbiamoms idėjoms, kolektyvas sulaukia netikėtai prieštaringo vertinimo. Prieš dvejus metus ruošdamiesi pasirodymui Tunise „Anathema“ nariai buvo nepagrįstai apkaltinti vietos valdžios. Ši patikėjo iš piršto laužtais gandais, jog  „Anathema“ yra šėtono garbintojai, valgantys juodas kates ir geriantys jų kraują. Grupės ir tūkstančio gerbėjų nusivylimui koncertą teko atšaukti.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

„Kino knygynas” – senajame miesto knygyne atsiveria Tau liepos 21 d. 17 val. jaunimo spektakliu „Kinas juda“ - (2012 07 09)

„Kino knygynas”
„Kino knygynas”

Kino knygynas” – senajame miesto knygyne atsiveria Tau liepos 21 d. 17 val. jaunimo  vaizdo - garso - judesio spektakliu „Kinas juda“.

Jame Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokinių kūryba susilies trijose plotmėse:  kino vaizdas, papildytas elektroniniu garsu  bei jaunų žmonių judesiu, perteiks savitą požiūrį į Anykščius.  Šis meninis reiškinys paskatins Tave basomis kojomis pajusti Anykščius, o Tavo santykį  su šia pasaulio vieta pavers vieninteliu ir išskirtiniu.

Kino knygyne“ galėsi pamatyti Anykščių jaunimo sukurtus filmukus  bei susipažinti su Lietuvos jaunų kino profesionalų kūryba.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2084  -  Komentarų: 0 

„Purpurinis vakaras“ Anykščiuose „varvės“ rugpjūčio viduryje - (2012 06 28)

„Purpurinis vakaras” 2012
„Purpurinis vakaras” 2012
VšĮ „Bardai LT“

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“, rengiamas VšĮ „Bardai LTAnykščiuose, šiemet vyks rugpjūčio 17 – 18 dienomis. Tai jau penktasis festivalis, Anykščių ir aplinkinių kraštų gyventojams dovanojantis geriausių šalies bardų kūrybos klodus.

Pagrindiniai festivalio koncertai tradiciškai vyks Dainuvos slėnyje. Juose dalyvaus jaunieji dainuojamosios poezijos atlikėjai – įvairių šio žanro konkursų laureatai bei prizininkai ir žinomi mūsų šalies bardai: Aidas Giniotis, Kostas Smoriginas, Andrius Kaniava (su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“), Ieva Narkutė, Vytautas V. Landsbergis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Andrius Kulikauskas, Olegas Ditkovskis su Neda Malūnavičiūte ir kt. Bilietus į šiuos koncertus bus galima įsigyti jau nuo birželio 14 d. per Bilietai.lt sistemą.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Akmuo aistrų katile - (2012 06 25)

Akmuo aistrų katile
Akmuo aistrų katile
Kontrimavičius Tautvydas
Milžinas, bet silpnas. Bevalis, likimo blaškomas. Saugomas, gelbėjamas ir pamažu nykstantis.

Visa tai – apie Puntuką, 265 tonas sveriantį riedulį, maždaug prieš 15 tūkstančių metų įstrigusį Šventosios upės vagoje. Atstumtą iš Suomijos ir čia pasilikusį dar tada, kai Anykščiais jos pakrantėje nė nekvepėjo, o galinga upė plukdė į jūras vandenynus paskutinio Lietuvą atšaldžiusio ledynmečio tirpsmo vandenis.

Nuo senų senovės iki 1956 metų, kol melioratoriai iš po žemių išplėšė švediško gymio Barstyčių riedulį, Puntukas laikytas didžiausiu Lietuvoje užsilikusiu akmeniu. Šimtmečius jis niekam nekliuvo – pirmiausia dėl to, jog buvo toks didelis ir nepajudinamas, kad net nekilo ūpas kam nors su juo galynėtis, nebent koks velnias būtų jį bandęs nešioti. Net ant akmens uždegta ugnis neįstengdavo tiek įkaitinti milžino, kad imtų jis ir perskiltų, tad bandymai atsignybti akmens ar iš jo kokią naudą gauti taip ir užgesdavo...
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Kontrimavičius Tautvydas

Valstybės dienos renginių programą Anykščiuose, vainikuos alternatyvios muzikos koncertas Brėkšta - (2012 06 12)

Brėkšta
Brėkšta
VšĮ „Moontrix“
2012 m. liepos 6 d., Anykščiuose, A. Baranausko aikštėje, Anykščių kultūros centras ir organizacija Moontrix pristato alternatyviosios muzikos koncertą Brėkšta, kuris vainikuos Valstybės dienos paminėjimo programą mieste. Renginio pradžia 20 valandą. Dalyvavimas nemokamas.

Kultūrinis bendradarbiavimas tarp Anykščių kultūros centro ir organizacijos Moontrix prasidėjo praėjusių metų liepos 6 dieną, kuomet miesto parke buvo surengtas pirmasis eksperimentinės muzikos koncertas.

Šiemet Anykščių kultūros centras klausytojams pristato Lietuvos roko atstovus Rebelheart, kurie pradės vakaro koncertą. Moontrix pristatys du ambient / industrial projektus iš Vilniaus - Oorchach ir Ganzer Maschine bei elektroninės muzikos projektą Driezhas Klaipėdos.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

Velnio akmuo – ekstremalios muzikos festivalis 2012 liepos 12-15 d. Anykščiuose. - (2012 06 11)

„Velnio akmuo“ 2012
„Velnio akmuo“ 2012
Asociacija „Alt Events“
Velnio akmuo – alternatyvios muzikos festivalis po atviru dangumi liepos 12–15 dienomis Anykščiuose, Šventosios upės pakrantėje. Tai keturios dienos aktyvių ir kūrybiškų pramogų, gyvos muzikos ir sporto iššūkių bei trys naktys šėlsmo ir poilsio erdviame kempinge, įsikūrusiame ošiančių pušų pavėsyje. Čia – kūrybinė laisvė ir beprotiška rokenrolo dvasia nuostabios gamtos apsuptyje.

Šiemet pagrindinis festivalio veiksmas pirmą kartą atsiskleis trijose scenose, kuriose skambės įvairi alternatyvi muzika – nuo ekstremalaus, net radikalaus metalo iki eksperimentinio ar keisto meninio roko. Naujovės, išskirtinumas, kūrybos originalumas yra vieni pagrindinių festivalio prioritetų.

Laisvas, kūrybingas ir nenuspėjamas festivalis laukia tavęs patį vidurvasarį Anykščiuose. Velnio akmuo 2012gyva ir alternatyvi muzika bei velniškas rokenrolas!

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

MOONTRIX pristato industrial/ambient projektų GIRNŲ GIESMĖS, MORRIGUN, SKELDOS ir GANZER MASCHINE koncertą Anykščiuose - (2011 06 20)

VšĮ „Moontrix“
2011 metų liepos 6 dienos renginį Anykščiuose, skirtą Valstybės dienai „Su Lietuva širdy" vainikuos eksperimentinės muzikos koncertas, kurį pristato organizacija Moontrix. Koncerte pasirodys keturi ambient / industrial projektai iš Vilniaus - GIRNŲ GIESMĖSMORRIGUN, GANZER MASCHINE ir SKELDOS. Atlikėjai klausytojams pateiks tiek subtilių ambient koliažų, tiek griežtesnių elektroninės muzikos garsų, todėl besidomintys eksperimentine muzika turės puikią progą gyvai išgirsti įvairialypę programą. Dienos programoje dalyvauja mėgėjų  meno kolektyvai ir atlikėjai iš Seinų (Lenkija), Madonos (Latvija), Raplos (Estija), Anykščių (Lietuva).

Renginys vyks Anykščių miesto parke. Renginys prasidės 16 valandą, o vakaro koncerto pradžia - 20 valandą.

Kiekviename pasirodyme bus galima išgirsti lietuviškos kultūros akcentų, garsiniais sąskambiais prisiminsime didingą Lietuvos istoriją, kartu su klausytojais atiduosime duoklę protėviams.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

Antanas Vienuolis „Paskenduolė“ - (1909 00 00)

Paskenduolė
Paskenduolė
Vienuolis-Žukauskas Antanas
Antanas VienuolisPaskenduolė“;
Knyga išleista - 1982 m., leidykla „Vaga“:
Iliustravimo raižyniai - Eduardas Jurėnas (spauzdinta iš autoriaus klišių);

Antanas Žukauskas - Vienuolis
buvo puikus socialinių kūrynių rašytojas. Jis mylėjo kaimo žmones ir pats jautėsi neatsiejama jų dalimi. Kaip kūrėją jį labai domino pačios jautriausios benduomenės detalės, tad šis kūrinys ,nors parašytas 1906 metais, yra iki šios dienos aktualus mūsų visuomenėje. Reiktų pabrėžti, kad  „Paskenduolė“ savo laiku buvo tiesiog „sprogdinantis“ ir šuokiruojantis visuomenę apsakymas. Rašytojas kalba apie tai, kad kieviena bendruomenė turi savąsias nerašytas taisykles, kurių sulaužymas žmogų palieką socialinėje atskirtyje nuo kitų bendruomenės narių, ir tuoment suprask, žmogau, kuri pusė šiuo atveju yra teisesnė. Šio kūrinio raiška tiesiog yra užburianti, o istorijos tragizmas - pamokantis.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Vienuolis-Žukauskas Antanas

Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“ - (1907 06 07)

Apsakymai
Apsakymai
Biliūnas Jonas
Jonas BiliūnasApsakymai“;
Kurinys - „Liūdna pasaka“;
Parašyta -  1907 06 07, Zapopanė;
Išleista knyga - 1984 metais, leidykloje „Vaga“;
Iliustracijų autorius - Kastytis Juodikaitis;
Redaktorė - J. Rudokienė;

Šią apysaką J. Biliūnas rašė Zakopanėje, jau sunkiai sirgdamas. Akstiną parašyti apysaką, matyt, bus davę įspūdžiai, patirti 1906 m. vasarą besigydant Kačerginėje, stebint 1905 m. revoliucijos antslūgį ir reakcijos siautėjimą. Kūrinio veiksmą J. Biliūnas nukėlė į 1863 m. sukilimo laikotarpį. Pirmasis sakinys iškelia lietuviams šią svarbią ir skaudžią datą. Iš autoriaus pasakojamų vaizdų, iš intymios kalbėjimo intonacijos sklinda malonus žmogiškas paprastumas ir nuoširdumas, vidinė inteligencija. Visa būtis ir nuplaukiantis laikas žadina nostalgiją, gyvenimo reiškinių jutimą ir kartu skatina pakelti akis nuo kasdienybės, mąstyti apie gyvenimo prasmę ir tikslą.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Biliūnas Jonas

Jonas Biliūnas „Brisiaus galas“ - (1906 08 25)

Apsakymai
Apsakymai
Biliūnas Jonas
Jonas BiliūnasApsakymai“;
Kurinys - „Brisiaus galas“;
Parašyta -  1906 08 25, Kačerginė
Išleista knyga - 1984 metais, leidykloje „Vaga“;
Iliustracijų autorius - Kastytis Juodikaitis;
Redaktorė - J. Rudokienė;

J. Biliūno apsakymo “Brisiaus galas” pavadinimas - konkretus, apimantis ir vainikuojantis pabaigą. Gyvenimo, egzistavimo, būties pabaigą. Šuo Brisius, gyvenantis paskutines savo trumpo gyvenimo akimirkas, susiduria su nereikalingumo problema. Ir tarsi ieškodamas paguodos, pasineria į atsiminimų pasaulį. Negali nepajausti kad apie šunį autorius kalba kaip apie žmogiškąją būtybę, šiuo aspektu autorius ragina skaitytoją pergyventi šį kūrinį jautriai ir asmeniškai. J. Biliūnas - pirmasis pasirengęs lietuvių rašytojas, kėlęs sau aukštus reikalavimus. J. Biliūno kūryboje svarbiausia ne pats įvykis, o jausmai, kuriuos jis sužadina. Šį kūrinį J. Biliūnas rašė paskutiniaisiais savo gyvenimo metais, tad nenuostabu, jog jame stiprus mirties motyvas. Reikalingumas ir jautrumas – dvasinės vertybės, o J. Biliūnas dažnai pastebi jų nebuvimą gyvenime, dėl ko labai sielojasi. Autoriaus žmogiškumas kyla iš jautraus požiūrio įkitą gyvą būtybę.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Biliūnas Jonas
ARCHYVAS / Puslapis: 40 iš 41
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai