ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Kūrybinių dirbtuvių „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI“ dalyviai Anykščiams pristatė kultūrinio turizmo idėjas - (2012 08 01)

   
„Migruojantys paukščiai“
„Migruojantys paukščiai“

Šiais metais pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ susibūrė Anykščiuose, kur po visos savaitės bendro darbo miestui paliko naudingų idėjų, kaip šių metų kultūros sostinėje galima turiningai ir gerai praleisti laiką, pritraukti daugiau turistų, sudominti miesto svečius.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius tikisi, kad Anykščiai paliks pėdsaką visų atvykusių menininkų, kurie čia praleido kelias dienas, kūriniuose ir jie migruodami čia dar ne kartą sugrįš.

Liepos 26 dieną Anykščių sakralinio meno centre, įvykusiame susitikime "Migruojančių paukščių" dalyviai pristatė visą savaitę brandintas mintis apie Anykščių miesto kultūrinio turizmo plėtrą. Miesto turistams, kurie nori kurti, pasiūlyti tokios idėjos, kaip kad trumpalaikės kūrybinės stovyklos, mėgstantiems keliauti savarankiškai sugalvota individualaus turistinio maršruto planavimo sistema. Norintiems ramybės ir bendravimo tik su gamta, kurios Anykščiuose apstu, siūlomas meditacijų ar pabuvimo tik su savimi ciklas. Anykščiai žavūs visais metų laikais, todėl kūrėjams gimė sumanymas rengti specialias programas, kaip pritraukti į Anykščius turistus visus metus. Pasiūlyta ir originali Anykščių vizos idėja.

test

Šiais metais projektą remia Užsienio reikalų ministerija, Kultūros rėmimo fondas, Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių turizmo informacijos centras. Susitikime su užsienyje gyvenančiais lietuviais kūrėjais dalyvavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Anykščių rajono savivaldybės atstovai, Turizmo informacijos centro vadovai, kiti garbingi miesto svečiai.

test

Kitais metais tradiciškai, liepos pabaigoje, „Migruojantys paukščiai“ planuoja kelti sparnus į pajūrį, kviestis naujus kūrėjus, kurie norėtų sugrįžti į Lietuvą, pabendrauti su Lietuvoje gyvenančiais menininkais, pasikeisti idėjomis ir palikti kūrybinį indėlį gimtinei.

VšĮ „LT-identity“
organizuojamos pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai” bendro dialogo sukvietė iš Lietuvos išvykusius ir čia gyvenančius lietuvius menininkus. Projektas nuo 1997 metų Lietuvoje jau vyksta šeštą kartą, kiekvienąsyk sukviečiantis vis naujus dalyvius į kitą Lietuvos miestą. Šį kartą į projektą susibūrė 20 dalyvių iš Lietuvos, Norvegijos, JAV, Vietnamo, Švedijos, Belgijos, Estijos, Vokietijos.

Daugiau informacijos: www.migruojantyspauksciai.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai