ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2023 12 01
16:00
Seminarai / Kūrybinės industrijos
2023 12 01
17:30
Kalėdiniai / Naujametiniai renginiai
2023 12 01
19:00
Koncertai - Klasikinė muzika
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2023 11 03
2023 12 15
Parodos / Instaliacijos
2023 11 14
2023 12 14
Parodos / Instaliacijos
2023 11 26
2024 01 30
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” susitikimai su žymiais šalies menininkais - (2014 08 01)

„Purpurinis vakaras” 2014
„Purpurinis vakaras” 2014
VšĮ „Bardai LT“

Rugpjūčio 14 – 16 dienomis Anykščiuose rengiamas nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” jau pasiruošęs savo gerbėjus džiuginti ne vien dainuojamosios poezijos koncertais, bet ir daugeliu įvairiais kitais, profesionalaus meno renginiais. Kaip sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT” direktorius Benas Jakštas, šiemet pavyko prikalbinti į festivalį atvykti ne tik žymiausius šalies bardus, bet ir žinomus kitų mūsų kultūros žanrų kūrėjus. Kaip antai aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą, rašytoją, režisierių Marių Ivaškevičių, poetus Rimvydą Stankevičių, Vytautą Stankų, Ramunę Brundzaitę, aktorių Andrių Bialobžeskį.

Šiemet pirmą kartą festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje pasirodys Romas Lileikis, Marijus Šnaras, Vytautas Babravičius-Simas. Šiuos atlikėjus ir šiaip retai galima išvysti dainuojamosios poezijos koncertuose. Tačiau festivalio neapleis ir čia ne kartą girdėti bei matyti Lietuvos bardai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Andrius Kaniava, Domantas Razauskas, Andrius Zalieska (su grupe „Arbata“), Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis ir kt. Šiųmečiam „Purpuriniame vakare“ koncertuos ir svečias iš Didžiosios Britanijos Julian Dawson, daugeliui šio žanro mylėtojų pažįstamas iš tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš”.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Anykščių miesto šventė „Anykščiai laiko tėkmėje“ - 2014 - (2014 07 15)

Miesto šventė
Miesto šventė
Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių miesto šventė „Anykščiai laiko tėkmėje“ - 2014

Liepos 25 – 27 d.


PROGRAMA:

Liepos 25 d. (penktadienis):

Profesionalių dailininkų projektas „Žemės žingsniai mene“. Floristinių kilimų, floristinių kompozicijų gamyba Miesto erdvėse

16:00 – Skulptoriaus Antano Žukausko parodos atidarymas, pianisto Daumanto Kirilausko koncertas Koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre

18:00 – Klasikinės muzikos festivalio „12 muzikos savaitgalių Anykščiuose“ Šv. Kristoforo orkestro (vad. Donatas Katkus) koncertas Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

19:30 – Miesto šventės atidarymas. Anykščių r. Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas prie Kultūros centro

20:30 – Fotografijų parodos „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“ atidarymas L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

21:30 – Akordeonisto Kazio Stonkaus koncertas Vyskupo skvere

22:15 – Anykščių J. Biliūno gimnazijos ir krašto jaunimo projektas „LaužanTabu. Atspindžiai“. Foto, video ir lazerių instaliacija „Atradimų miestas Anykščiai“. Fejerverkai Šventosios krantinėje

23:00 — Literatūros ir muzikos susitikimai A. Vienuolio - Žukausko sodyboje

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Lietuvos valstybės diena - Liepos 6-oji - Renginiai Anykščiuose - (2014 07 04)

Liepos 6-oji
Liepos 6-oji
Anykščių raj. savivaldybė

11 val. Šv. Mišios Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje
12 val. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje

Liepos 6-ąją VšĮ Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kartu su Anykščių r. savivaldybe įgyvendina projektą „Mindaugo kelias nuo Šeimyniškėlių iki Palatavio piliakalnio – žygis siauruku, dviračiais, žirgais“. Organizatoriai kviečia visus jungtis į bendras veiklas Anykščių rajone:

12.20 val. Kelionė dviračiais link Šeimyniškėlių piliakalnio, kur vyks renginys „Mindaugas valstybės kūrėjas (istorijos puslapis)
13 val. Nuo Šeimyniškėlių kelionė dviračiais ir žirgais į Niūronis, kur vyks senovės karių pasirodymas, kulinarinio paveldo patiekalų degustacija

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Liepos 4 d. Anykščių menų inkubatoriuje įvyks Jurgio Didžiulio koncertas - (2014 07 03)

Jurgio Didžiulio koncertas
Jurgio Didžiulio koncertas

Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje vienas žinomiausių ir įdomiausių Lietuvos muzikinės scenos atlikėjų Jurgis Didžiulis pristato savo projektą – REANIMACIJA. Projekto metu atlikėjas rengia savo koncertus neimdamas piniginio atlygio – kuo atsidėkoti už koncertą Jurgiui ir jo komandai turi pasiūlyti patys koncerto organizatoriai.

Sužinoję apie šią akciją mes nusprendėme, jog Anykščiuose tai galėtų būti puiki šventė ir Jurgiui pasiūlėme: suteikti patalpas koncertui bei suorganizuoti kūrybines dirbtuves Anykščių vaikų ir jaunimo paramos ir užimtumo centro vaikams, kuriose jie dalyvautų kartu su Jurgio komanda, o pagamintus meno dirbinius Jurgis galės pasiimti sau.

Džiaugiamės, kad JURGIS DIDŽIULIS SUTIKO su mūsų pasiūlymu ir RENGIA KONCERTĄ ANYKŠČIUOSE!

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3003  -  Komentarų: 0 

Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. - (2014 06 26)

„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“
Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. Festivalis liepos 17-20 dienomis įvyks Anykščių Dainuvos slėnyje.

Taip pat jau paskelbta festivalio koncertų programa. Ją galite rasti festivalio svetainėje (Nuoroda straipsnio apačioje). Pilna festivalio programa bus atskleista liepos 1 dieną.

Bilietais prekiaujama VA eBilietai sistemoje bei Tiketoje. Šiuo metu bilieto kaina – 100 Lt. Bilietai brangs liepos 3 d.

VELNIO AKMUO - 2014 festivalio dalyviai. (1 dalis)
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Etninės kultūros stovykla – fes­ti­valis „Folk-​virus“ ir kūry­binių improvizacijų stovykla-​festivalis „Troški­mai“ Troškūn­u­ose. - (2014 06 09)

„Folk-​virus“ / „Troški­mai“
„Folk-​virus“ / „Troški­mai“

Trijų dienų kūrybinė stovykla „Folk-​virus“, kurios metu siekiama paskatinti jaunimą domėtis savo regionų tradicijomis bei žinoti savo tautos išskirtinumą ir savitumą.

Keturių dienų stovykla „Troškimai“, kurios metu vyks muzikos, teatro, šokio meno laboratorijos. Jas ves aktoriai, profesionalūs muzikos atlikėjai, dailininkai, choreografai.

Stovyklų metu, Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme, vyks ir gyvo garso koncertai, kuriuose gros puikiai Lietuvoje žinomi kolektyvai.

Birželio 11 d. - 22:00 - Grupės „Saulės broliai“ ir multi-instrumentalisto Sauliaus Petreikio gyvo garso koncertas.
Birželio 12 d. - 22:00 - Roko grupės „Thundertale“ gyvo garso koncertas.
Birželio 13 d. - 22:00 - Andriaus Zalieskos - Zala ir grupės „Arbata“ gyvo garso koncertas.
Birželio 14 d. - 22:00 - Grupės „Lemon Joy“ gyvo garso koncertas.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3828  -  Komentarų: 0 

Izidorius Girčys (1903-1989) - Istoriją rašęs... fotoaparatu - (2014 06 04)

Izidorius Girčys
Izidorius Girčys
Bagdonas Vytautas

   Gavus Vytauto Bagdono sutikimą, skelbiame straipsnį apie fotografą Izidorių Girčį. Straipsnis publikuotas 2008 metais portale XXI amžius.

   Greitai bus dvidešimt metų, kai anykštėnai nebemato fotoaparatais apsikarsčiusio žilagalvio senuko – Lietuvos fotografijos veterano, prieškarinių laikų spaudos bendradarbio. Žmogaus, kuriam spaudė ranką ir už nuotraukas dėkojo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, tuometinės vyriausybės nariai, ministrai, prieškario laikų įžymybės – menininkai, rašytojai, dainininkai. Daugybę metų jis, Izidorius Girčys (1903-1989), fotoaparatu rašė ir Anykščių krašto istoriją, čia jis ir užbaigė savo žemiškąją kelionę...

   Apie šį meniškų polinkių, nepaprastų gabumų žmogų ir norisi papasakoti mūsų laikraščio skaitytojams. Juolab kad užmaršties dulkės vis labiau gula ant jo paveikslo, atliktų darbų, šalies fotografijos istorijoje paliktų pėdsakų...

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Bagdonas Vytautas

Festivalis VASAROS KLAVIŠAS pristato NONCLASSICAL LIETUVA! - (2014 05 30)

NONCLASSICAL
NONCLASSICAL
VšĮ „Prasmingas garsas“

   Birželio 14 d. Anykščių Kultūros Centre svečiuosis pasauliui plačiai žinomi šiuolaikinės muzikos veikėjai iš Didžiosios Britanijos – kompozitorius Gabriel Prokofiev, DJ Nwando Ebizie (‚,Nonclassical‘‘) bei perkusininkas Joby Burgess (,,Powerplant‘‘).

  Gabriel Prokofiev (Sergejaus Prokofjevo anūkas) yra šiuolaikinės muzikos pasauliui puikiai pažįstamas kompozitorius, prodiuseris, diskžokėjus, klubinės nakties bei įrašų studijos ,,Nonclassical‘‘ įkūrėjas. Per 10Nonclassical‘‘ gyvavimo metų Gabriel sukūrė naują šiuolaikinės muzikos judėjimą. G. Prokofiev dėka ansambliai ir net simfoniniai orkestrai persikėlė iš akademinių salių į muzikos klubų scenas ir pritraukė platų jaunų klausytojų ratą. Drąsūs ir dažnai netradicinės instrumentų sudėties Gabriel kūriniai skamba visame pasaulyje. Kartu su G. Prokofiev pasirodys Didžiojoje Britanijoje sparčiai kylanti diskžokėjė Nwando Ebizie, kuri jau gali pasigirti dalyvavusi tokiuose festivaliuose kaip Reading, Wireless, Hard Rock Calling ir Secret Garden Party. Nwando repertuare dažnai skamba rekomponuoti Steve Reich, Karlheinz Stockhausen, Louis Andriessen, mažai kam žinomi eksperimentinės elektroninės muzikos bei nauji „Nonclassical‘‘ atlikėjų kūriniai.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Prasmingas garsas“

Birželio 13 d. Anykščiuose bus pristatytas Klaipė­dos jau­nimo teatro spektaklis BATŲ ISTORIJOS - (2014 05 26)

Valentinas Masalskis
Valentinas Masalskis
Birželio 13 dieną, Anykščių kultūros centre, aktorių kolektyvas iš Klaipėdos pristatys režisieriaus Valentino Masalskio ritmo, muzikos bei judesio spektaklį „Batų istorijos“. Tai – mūsų batų istorijos, kurias aktoriai pasakos pasitelkdami pačias įvairiausias sceninės išraiškos priemones.

Batai – mūsų kasdienybės dalis. Jie žino, kur ir kodėl mes ėjome, kada sustojome apsidairyti, nuo ko bėgome, kokie buvo mūsų gyvenimo žingsniai. Batuose gyvena žmonių istorijos, kurias pasakosime žiūrovams, galbūt nesusimąstantiems, kiek daug gali atskleisti kiekviena batų pora.

Spektaklyje batus išgirsime ir pamatysime kaip atskirus personažus, turinčius savitus charakterius. Šokdami, dainuodami ir kitaip muzikuodami aktoriai kurs išraiškingus siužetus, tiek jaunam, tiek vyresniam žiūrovui leisdami patirti, kaip toli keliauja žmogaus vaizduotė, kaip toli žingsniuoja tie batai.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3129  -  Komentarų: 0 

Tradicinės kultūros ir žirginio sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ šiemet vyks birželio 7 d. - (2014 05 19)

Bėk bėk, žirgeli!
Bėk bėk, žirgeli!
Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių kraštas neįsivaizduojamas be jau ketvirtą dešimtmetį vykstančios respublikinės žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventės Bėk bėk, žirgeli!. Šventėje šurmuliuoja kaimo muzikos kapelos, tautodailės mugės, žirgų sporto ir arklių kaustymo bei kinkymo varžybos, respublikinis virvės traukimo konkursas.

Bėk bėk, žirgeli“ šventės ištakos siekia 1978 metus, kai profesoriaus Petro Vasinausko iniciatyva buvo įkurtas Arklio muziejus. P. Vasinauskas – Lietuvos Mokslų Akademijos narys korespondentas, nusipelnęs mokslo veikėjas ir agronomas, Valstybinės premijos laureatas, profesorius, žemės ūkio mokslų habilituotas daktaras.

Respublikinės žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ programa

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
ARCHYVAS / Puslapis: 34 iš 40
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai