ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Tarp pirmųjų Devilstone grupių - NAPALM DEATH, TOXIC HOLOCAUST ir kt. - (2016 04 07)

   
Devilstone 2016
Devilstone 2016
Asociacija „Alt Events“
Devilstone atskleidžia pusę šių metų programos atlikėjų, tarp kurių - ne vienerius metus festivalio fanų linksniuoti NAPALM DEATH! Maždaug 40 grupių šių metų sąraše planuojantis festivalis vyks aštuntą kartą toje pačioje vietoje - Anykščių Dainuvos slėnyje - tačiau nemenkai prasiplėtęs tiek teritorijos, tiek turinio atžvilgiu. Veiksmas prasidės liepos 14, ketvirtadienį ir beveik be atokvėpio truks iki liepos 17, sekmadienio. Pirmą kartą koncertai vyks ir festivalio uždarymo dieną.

test


Programoje numatyti gyvi grupių pasirodymai keturiose scenose, kuriose grojamos muzikos ribos kasmet vis plečiamos - nuo ekstremalios muzikos iki šiuolaikinio roko ir jo atmainų bei eksperimentų. Bliuzrokas, post rokas, post punk - tai tik maža dalis to, ko galima tikėtis iš Devilstone. Nepaisant visų stilistinių variacijų, festivalis išlieka ištikimas savo siekiui pristatyti aktualią, rinktinę, geidžiamą alternatyvią muziką, įskaitant ir klasikinius sunkiosios muzikos grandus.

Vienas garsiausių šiųmetinio Devilstone vardų - britų grindcore / death metalo vilkai NAPALM DEATH. Daugiau nei tris dešimtmečius gyvuojanti grupė sunkiosios muzikos istorijoje iki šiol yra svarus autoritetas, ėmęs daryti įtaką sulig savo pirmuoju išleistu albumu. Šiuo metu jų jau yra šešiolika - paskutinysis „Apex Predator - Easy Meat“ po beveik metus laiko trukusių įrašų išleistas 2015 m. pradžioje. Kaip pripažįsta patys muzikantai, šis jų darbas yra paradoksalus manifestas. Čia jie siekė ekstremaliausių įmanomų kraštutinumų: nesveiko greičio, dar agresyvesnio skambesio, gerklę plėšančio vokalo ir barbariško šiurkštumo. Tačiau po visu tuo slypi humaniškumas - sociopolitines temas gvildenantys dainų tekstai, su pasaulio nuosmukiu nesitaikstančios idėjos ir kova prieš šiuolaikinę vergovę, kova už teisybę. Akivaizdu, NAPALM DEATH vis dar geba įrodyti neribotas ekstremalios muzikos galimybes. Bet jų biografijoje yra ir draugišką šypseną keliančių faktų. Į Gineso rekordų knygą įtraukta šių ekstremalių monstrų daina „You Suffer“ yra pripažinta trumpiausiu kūriniu pasaulyje...Kita Devilstone grupių sąraše reikšminga grupė - THE SOFT MOONKalifornijos - šiemet atstovaus festivalio Post punk kategorijos desantui. Visam kūrybiniam procesui vadovauja multiinstrumentalistas Luis'as Vasquez'as, kuriam koncertų metu talkina du muzikantai. Savo pasirodymuose THE SOFT MOON muziką ir vizualinius elementus jungia į vieningą meno kūrinį, kurį atlieka nepriekaištingai, įtraukiančiai, prikaustančiai visą dėmesį.Devilstone
jau kurį laiką nebeįsivaizduojamas ir be kokybiško stoner roko porcijos. Šiemet festivalyje pasirodys graikų psichodelinio stoner roko ketvertas 1000MODS, šiuo metu vertinamas kaip viena geriausių Graikijos, o gal net ir visos Europos grupių, grojanti tikrą stonerį.

TOXIC HOLOCAUST savo kūryboje jungia punk roką ir thrash metalą, o viso to rezultatas - stulbinančiai energinga, patraukli bei užvedanti muzika. Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys Toksikai atveža tik amerikiečiams būdingą „bardaką“, kurio dalimi visada tampa ir publika...Festivalyje pankišką dvasią palaikys švedų post punk / indie grupė HOLOGRAMS, savo dainose išryškinantys socialinius konfliktus. O Suomijos psichodelinio roko kvartetas DEATH HAWKS, kuris atrodo tarsi ką tik nulipęs nuo legendinio Vudstoko scenos, į festivalį įneš septintojo dešimtmečio dvasios.Kaip ir kasmet Devilstone pasirodys ir lietuvių grupių. Visgi šįkart jų numatyta mažiau nei įprastai, atkreipiant dėmesį į aktualiausias ir siekiant išvengti pasikartojimų. Devilstone atlikėjų sąraše dominuos užsienio šalių atlikėjai, kurie užims net keturis penktadalius visos muzikinės programos.

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai