ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2023 10 02
2023 10 11
Parodos / Instaliacijos
PERŽIŪRĖTI VISĄ RENGINIŲ KALENDORIŲ
VYKSTANČIOS PARODOS:
2023 09 13
2023 10 13
Parodos / Instaliacijos
2023 10 02
2023 10 11
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Elekroninės muzikos festivalis - The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 4) - (2014 09 29)

Vol. 4
Vol. 4
VšĮ „Moontrix“
2014 metų lapkričio 8 dieną Anykščių kultūros centre (A. Baranausko aikštė 2) įvyks elektroninės muzikos festivalis The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 4).

Festivalį rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix, padedant Lietuvos kultūros tarybai, Anykščių kultūros centrui ir Anykščių miesto savivaldybei.

Renginyje koncertuos gerai žinomas elektroninės muzikos atlikėjas Ivan Pavlov. CoH slapyvardžiu besivadinantis I. Pavlov yra kilęs iš Rusijos, tačiau nuo 1995 metų gyvena Švedijoje. Atlikėjas bendradarbiavo su kultine britų grupe Coil, o 2007 metais kartu su vienu iš projekto narių Peter Christopherson buvo susibūrę į projektą SoiSong. Elektroninės muzikos duetas kūrė iki P. Cristopherson mirties 2010 metais.

Renginyje pasirodys ir Colin PotterDidžiosios Britanijos. 2012 metais Anykščiuose Nurse With Wound sudėtyje grojęs C. Potter šįkart atliks solo programą. Daugiau nei prieš 30 metų pradėjęs eksperimentuoti su garsais Colin Potter bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Darren Tate (Monos), Nurse With Wound, The Hafler Trio, Current 93, Organum, Jonathan Coleclough, o savo įkurtoje leidybinėje kompanijoje (ICR) išleido dešimtis įrašų.

Taip pat festivalio lankytojai išgirs tiek žinomų, tiek debiutuojančių projektų iš Lietuvos programas – Morrigun, Inwards bei bendra Oorchach ir Skeldos koloboracija.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Moontrix“

Profesionalių Teatrų Nacionalinės Dramaturgijos festivalis Anykščiuose - 2014 PAKELEIVINGI - (2014 09 24)

2014 metų spalio 19-26 dienomis Anykščių kultūros centre vyks profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „PAKELEIVINGI-2014“. Festivalyje pasirodys žymiausi Lietuvos teatrai, kurie žiūrovams pateiks platų lietuviškos dramaturgijos kūrinių repertuarą.


Bilietų užsakymai priimami iki spalio 3 d. Tel. 8 (381) 52 239 arba el. p. jkjsees@gmail.com

Anykščių kultūros centro kasa dirba nuo 10 iki 18 val. Tel. informacijai 8 381 52 239

PAKELEIVINGI 2014 - PROGRAMA >

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3458  -  Komentarų: 0 

Obuoliais kvepiantys Anykščiai kviečia siekti rekordo! - (2014 09 12)

Obuolinės
Obuolinės
Anykščių raj. savivaldybė

Rugsėjo 27 dieną Anykščiuose vyks kasmetinė Derliaus šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių rajono ūkininkų sąjungos ir Anykščių rajono savivaldybės. Šventėje šurmuliuos mugė, koncertuos Anykščių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, prisimenant rudens lygiadienį - Lyges - bus deginamas apeiginis šiaudinis ožys. Išskirtiniu šventės akcentu šiemet taps teatralizuotas projektas „Donelaičio atlasas", kuriame dalyvaus poetai ir literatūrologai. Tradiciškai vainikuojant rudens darbų pabaigtuves bus apdovanoti geriausi metų ūkininkai bei gražiausių sodybų savininkai.

Vienu svarbiausių šventės akcentų šiais metais bus rekordinės obuolienės virimas, kurio metu tikimasi išvirti iki 500 kg masės obuolienės ir pasiekti oficialų šalies rekordą. Į obuolienės virimo rekordo siekimą aktyviai įsitrauks visos Anykščių rajono seniūnijos, švietimo įstaigos ir bendruomenės. Įgyvendinti šią idėją mums padės partneris VšĮ „Gerų minčių magijos projektai", kurie planuoja įtraukti daugiavaikes šeimas ir rūpinasi, kad uogienė Anykščiuose būtų skani kviesdami rekordinę obuolienę virti vieną iš garsių virtuvės šefų.

Obuolių lupimas ir pjaustymas miesto parke prasidės rugsėjo 27 d. nuo 9 valandos. Pagrindinę žaliavą - obuolius obuolienei parūpins AB „Ažuožerių sodai", obuolienė virs kooperatinės bendrovės „Žalioji lanka" dovanotame puode, kurį specialiai rekordinės obuolienės virimui pritaikys UAB „Anykščių šiluma".

Išvirta obuoliene bus kviečiami vaišintis visi , kurie kartu švęs Derliaus šventę Obuolines.

Visi kartu išvirkime didžiausią kiekį obuolienės Lietuvoje!

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” susitikimai su žymiais šalies menininkais - (2014 08 01)

„Purpurinis vakaras” 2014
„Purpurinis vakaras” 2014
VšĮ „Bardai LT“

Rugpjūčio 14 – 16 dienomis Anykščiuose rengiamas nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” jau pasiruošęs savo gerbėjus džiuginti ne vien dainuojamosios poezijos koncertais, bet ir daugeliu įvairiais kitais, profesionalaus meno renginiais. Kaip sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT” direktorius Benas Jakštas, šiemet pavyko prikalbinti į festivalį atvykti ne tik žymiausius šalies bardus, bet ir žinomus kitų mūsų kultūros žanrų kūrėjus. Kaip antai aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą, rašytoją, režisierių Marių Ivaškevičių, poetus Rimvydą Stankevičių, Vytautą Stankų, Ramunę Brundzaitę, aktorių Andrių Bialobžeskį.

Šiemet pirmą kartą festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje pasirodys Romas Lileikis, Marijus Šnaras, Vytautas Babravičius-Simas. Šiuos atlikėjus ir šiaip retai galima išvysti dainuojamosios poezijos koncertuose. Tačiau festivalio neapleis ir čia ne kartą girdėti bei matyti Lietuvos bardai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Andrius Kaniava, Domantas Razauskas, Andrius Zalieska (su grupe „Arbata“), Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis ir kt. Šiųmečiam „Purpuriniame vakare“ koncertuos ir svečias iš Didžiosios Britanijos Julian Dawson, daugeliui šio žanro mylėtojų pažįstamas iš tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš”.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Anykščių miesto šventė „Anykščiai laiko tėkmėje“ - 2014 - (2014 07 15)

Miesto šventė
Miesto šventė
Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių miesto šventė „Anykščiai laiko tėkmėje“ - 2014

Liepos 25 – 27 d.


PROGRAMA:

Liepos 25 d. (penktadienis):

Profesionalių dailininkų projektas „Žemės žingsniai mene“. Floristinių kilimų, floristinių kompozicijų gamyba Miesto erdvėse

16:00 – Skulptoriaus Antano Žukausko parodos atidarymas, pianisto Daumanto Kirilausko koncertas Koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre

18:00 – Klasikinės muzikos festivalio „12 muzikos savaitgalių Anykščiuose“ Šv. Kristoforo orkestro (vad. Donatas Katkus) koncertas Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

19:30 – Miesto šventės atidarymas. Anykščių r. Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas prie Kultūros centro

20:30 – Fotografijų parodos „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“ atidarymas L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

21:30 – Akordeonisto Kazio Stonkaus koncertas Vyskupo skvere

22:15 – Anykščių J. Biliūno gimnazijos ir krašto jaunimo projektas „LaužanTabu. Atspindžiai“. Foto, video ir lazerių instaliacija „Atradimų miestas Anykščiai“. Fejerverkai Šventosios krantinėje

23:00 — Literatūros ir muzikos susitikimai A. Vienuolio - Žukausko sodyboje

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Lietuvos valstybės diena - Liepos 6-oji - Renginiai Anykščiuose - (2014 07 04)

Liepos 6-oji
Liepos 6-oji
Anykščių raj. savivaldybė

11 val. Šv. Mišios Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje
12 val. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje

Liepos 6-ąją VšĮ Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kartu su Anykščių r. savivaldybe įgyvendina projektą „Mindaugo kelias nuo Šeimyniškėlių iki Palatavio piliakalnio – žygis siauruku, dviračiais, žirgais“. Organizatoriai kviečia visus jungtis į bendras veiklas Anykščių rajone:

12.20 val. Kelionė dviračiais link Šeimyniškėlių piliakalnio, kur vyks renginys „Mindaugas valstybės kūrėjas (istorijos puslapis)
13 val. Nuo Šeimyniškėlių kelionė dviračiais ir žirgais į Niūronis, kur vyks senovės karių pasirodymas, kulinarinio paveldo patiekalų degustacija

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Liepos 4 d. Anykščių menų inkubatoriuje įvyks Jurgio Didžiulio koncertas - (2014 07 03)

Jurgio Didžiulio koncertas
Jurgio Didžiulio koncertas

Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje vienas žinomiausių ir įdomiausių Lietuvos muzikinės scenos atlikėjų Jurgis Didžiulis pristato savo projektą – REANIMACIJA. Projekto metu atlikėjas rengia savo koncertus neimdamas piniginio atlygio – kuo atsidėkoti už koncertą Jurgiui ir jo komandai turi pasiūlyti patys koncerto organizatoriai.

Sužinoję apie šią akciją mes nusprendėme, jog Anykščiuose tai galėtų būti puiki šventė ir Jurgiui pasiūlėme: suteikti patalpas koncertui bei suorganizuoti kūrybines dirbtuves Anykščių vaikų ir jaunimo paramos ir užimtumo centro vaikams, kuriose jie dalyvautų kartu su Jurgio komanda, o pagamintus meno dirbinius Jurgis galės pasiimti sau.

Džiaugiamės, kad JURGIS DIDŽIULIS SUTIKO su mūsų pasiūlymu ir RENGIA KONCERTĄ ANYKŠČIUOSE!

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2983  -  Komentarų: 0 

Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. - (2014 06 26)

„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“
Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. Festivalis liepos 17-20 dienomis įvyks Anykščių Dainuvos slėnyje.

Taip pat jau paskelbta festivalio koncertų programa. Ją galite rasti festivalio svetainėje (Nuoroda straipsnio apačioje). Pilna festivalio programa bus atskleista liepos 1 dieną.

Bilietais prekiaujama VA eBilietai sistemoje bei Tiketoje. Šiuo metu bilieto kaina – 100 Lt. Bilietai brangs liepos 3 d.

VELNIO AKMUO - 2014 festivalio dalyviai. (1 dalis)
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Etninės kultūros stovykla – fes­ti­valis „Folk-​virus“ ir kūry­binių improvizacijų stovykla-​festivalis „Troški­mai“ Troškūn­u­ose. - (2014 06 09)

„Folk-​virus“ / „Troški­mai“
„Folk-​virus“ / „Troški­mai“

Trijų dienų kūrybinė stovykla „Folk-​virus“, kurios metu siekiama paskatinti jaunimą domėtis savo regionų tradicijomis bei žinoti savo tautos išskirtinumą ir savitumą.

Keturių dienų stovykla „Troškimai“, kurios metu vyks muzikos, teatro, šokio meno laboratorijos. Jas ves aktoriai, profesionalūs muzikos atlikėjai, dailininkai, choreografai.

Stovyklų metu, Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme, vyks ir gyvo garso koncertai, kuriuose gros puikiai Lietuvoje žinomi kolektyvai.

Birželio 11 d. - 22:00 - Grupės „Saulės broliai“ ir multi-instrumentalisto Sauliaus Petreikio gyvo garso koncertas.
Birželio 12 d. - 22:00 - Roko grupės „Thundertale“ gyvo garso koncertas.
Birželio 13 d. - 22:00 - Andriaus Zalieskos - Zala ir grupės „Arbata“ gyvo garso koncertas.
Birželio 14 d. - 22:00 - Grupės „Lemon Joy“ gyvo garso koncertas.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3809  -  Komentarų: 0 

Izidorius Girčys (1903-1989) - Istoriją rašęs... fotoaparatu - (2014 06 04)

Izidorius Girčys
Izidorius Girčys
Bagdonas Vytautas

   Gavus Vytauto Bagdono sutikimą, skelbiame straipsnį apie fotografą Izidorių Girčį. Straipsnis publikuotas 2008 metais portale XXI amžius.

   Greitai bus dvidešimt metų, kai anykštėnai nebemato fotoaparatais apsikarsčiusio žilagalvio senuko – Lietuvos fotografijos veterano, prieškarinių laikų spaudos bendradarbio. Žmogaus, kuriam spaudė ranką ir už nuotraukas dėkojo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, tuometinės vyriausybės nariai, ministrai, prieškario laikų įžymybės – menininkai, rašytojai, dainininkai. Daugybę metų jis, Izidorius Girčys (1903-1989), fotoaparatu rašė ir Anykščių krašto istoriją, čia jis ir užbaigė savo žemiškąją kelionę...

   Apie šį meniškų polinkių, nepaprastų gabumų žmogų ir norisi papasakoti mūsų laikraščio skaitytojams. Juolab kad užmaršties dulkės vis labiau gula ant jo paveikslo, atliktų darbų, šalies fotografijos istorijoje paliktų pėdsakų...

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Bagdonas Vytautas
ARCHYVAS / Puslapis: 33 iš 40
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai