ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Pirmąjį birželio šeštadienį kryptis viena – į šventę „Bėk bėk, žirgeli!“ - (2016 06 02)

   
Bėk bėk, žirgeli!
Bėk bėk, žirgeli!
Anykščių raj. savivaldybė
Birželio 4 d., šeštadienį, Anykščių rajone, Niūronių kaime, vyks respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Čia, unikalioje etnografinio kaimo teritorijoje, bus vykdomos edukacinės veiklos, rengiamos etnografinės sporto rungtys, žirginio sporto konkūrai, vyks medžio drožėjų pleneras ir jame sukurtų darbų aukcionas, mugė, įvairių šalies regionų meno mėgėjų koncertas.

Šiais metais „Bėk bėk, žirgeli!“ šventės programa – išskirtinė. Į ją ne tik sugrįžta svečių jau pamėgta politikų rungtis, bet visos Lietuvos žiūrovių dėmesio kasmet sulaukianti, jau XXVIII Lietuvos klojimų teatrų šventė „Krivūlė – 2016“. Įpusėjus tradicinei kultūros ir žirgų sporto šventei Striukų sodyboje vyks teatralizuota folklorinė programa „Žirgo ir žmogaus bendrystė“. Šioje režisierės Jolantos Pupkienės sukurtoje programoje dalyvaus per pusantro šimto Anykščių krašto meno mėgėjų.

Svečių laukia įvairi ir gausi žirgų dalies programa – platus arklių veislių spektras, aktyvi ir turininga parodomoji programa, arklinių padargų ar arklių pritaikymo buityje pristatymas. Šventės metu taip pat vyks politikų rungtis hipodrome, žirgų kaustymo varžybos priešais kalvę, Konkūras laimėti Anykščių rajono Mero taurę ir šventinis koncertas „Šokim trypkim, Ratainyčiai!“.

test

Į šventę nuosavu transportu atvykti negalintiems šventės organizatoriai siūlo išeitį – pasinaudoti iš Anykščių miesto centro (A. Baranausko a.) nuo 9.30 val. iki 16.30 val. kas valandą kursuosiančiais autobusais. Jais svečiai galės pasinaudoti ir grįždami iš šventės: nuo 10.00 val. iki 16.00 val. – kas valandą autobusas apsilankiusius šventėje parveš į Anykščius. Paskutinis autobusas iš Niūronių kaimo į Anykščius pajudės 17.30 val.

„Bėk, bėk, žirgeli“ – jau dešimtmečius besitęsianti respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė, vykstanti Niūronių kaime, Anykščių rajone, „Arklio“ muziejaus teritorijoje, pirmą birželio šeštadienį. Šiuo gražiu tradiciniu vasaros renginiu siekiama populiarinti ne tik tradicinę kultūrą, bet ir žirgų sportą, sportinį meistriškumą, išaiškinti stipriausius šalies raitelius bei pajėgiausius žirgus.

Nuo 1978 metų vykstanti šventė siūlo ne tik tradiciniais jau spėjusius tapti renginius, bet ir vis platesnį spektrą pramogų, kviečia į bendras veiklas įsitraukti visus šventės dalyvius, aplankyti krašto gamintojų mugę ir puikiai praleisti laiką.

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai