ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujausios fotonuotraukos:
Tarptautinis kamerinių ansamblių konkursas „Muzikinė akvarelė“ (2018) - Pirmoji diena - Koncerto akimirkaTarptautinis kamerinių ansamblių konkursas „Muzikinė akvarelė“ (2018) - Pirmoji diena - Renginio akimirkaTarptautinis kamerinių ansamblių konkursas „Muzikinė akvarelė“ (2018) - Pirmoji diena - Koncerto akimirka
Videonaujienos: (netrukus...)
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Nauji garso įrašai: (netrukus...)
Audioįrašų nėra
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Švedų režisierius nori pasenti Anykščiuose - (2015 10 06)

Smalskas Žilvinas Pranas
Smalskas Žilvinas Pranas
Baigėsi tris dienas trukusi geriausių dokumentinių filmų fiesta „EDOX“. Spalio antrą – ketvirtą dienomis Anykščių koplyčioje apsilankė daugiau kaip šimtas dokumentinio filmo mėgėjų, kurie pamatė dvidešimt penkis filmus. Šalia brandžių ir nominuotų filmų buvo parodyta ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kino klubo jaunųjų kūrėjų programa.

EDOX fiestoje „stambiu planu“ buvo pristatytas kino režisierius Audrius Stonys. Jis yra Nacionalinės premijos ir daugybės kino festivalių laureatas, Europos Kino Akademijos tikrasis narys, „European Dokumentary Network“ narys. Pokalbiuose apie kiną A.Stonys išskyrė dvi temas: „Skrydžiai“ ir „Tikėjimas ir kinas“. Renginį vedė ne mažiau tituluotas kino režisierius Arūnas Matelis. 

EDOX fiestoje parodytus užsienietiškus filmus vertino žiūrovai. Geriausiu buvo išrinktas švedų režisieriaus Magnus Gartten filmas „Kiekvienas veidas turi vardą“. Anykštėnams pristatyti savo filmo buvo atvykęs pats režisierius. Jam buvo įteiktas megztas iš Anykščių krašto avių vilnos žiemos komplektas: pirštinės, kepurė ir šalikas. Kalbėdamas M.Gartten gyrė anykštėnus už susidomėjimą dokumentiniu kinu, Anykščius gyrė už grožį ir sakėsi norėtų čia atvažiuoti pasenti.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1779  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Smalskas Žilvinas Pranas

Anykščiuose - septintoji dokumentinio kino fiesta „EDOX“ - 2015 m. spalio 2-4 d. - (2015 09 23)

EDOX
EDOX

Jau pirmąjį spalio savaitgalį Anykščiuose septintąjį kartą įvyks dokumentinio kino fiesta EDOX. Prasidėjusi visai netikėtai, kuomet 2009 metų rudenį Europos kino akademija leido kūrybinei grupei NOMINUM organizuoti Europos kino akademijos geriausio metų dokumentinio filmo rinkimo procedūrą, EDOX fiesta tapo tradiciniu kultūros renginiu Anykščiuose, vienam savaitgaliui suteikdama šiam miestui dokumentinio kino sostinės statusą. Kasmet Anykščių kino žiūrovus festivalio organizatoriai pradžiugina nemokamais renginiais, atveždami be galo vertingą ir išskirtinę filmų programą.

Šiemet, EDOX kino fiestos programos sudarytojai į festivalio užsienio kino juostų programą atrinko net septynis premjerinius Lietuvoje filmus, pripažintus ir apdovanotus tokiuose pasaulio kino festivaliuose kaip Amsterdamo (IDFA), Sietlo, Tampere‘s, Leipcigo, Göteborg, Karlovy Vary bei daugelyje kitų tarptautinių filmų festivalių. Užsienio programoje ir vienas geriausių visų laikų, „Oskaro“ laimėtojas už geriausią dokumentinį filmą, BAFTA, JAV kino režisierių gildijos apdovanojimą ir dar daugiau kaip 30 apdovanojimų visame pasaulyje pelnęs Malik Bendjelloul dokumentinis filmas „Sugar Man“.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1262  -  Komentarų: 0 

Kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūrybinės veiklos 50-mečio dovana - koncertai „Meilės valsas“ - (2015 09 17)

Jaroslavas Cechanovičius
Jaroslavas Cechanovičius
2015 m. rugsėjo 30 d. 18 val. Anykščių kultūros centre, spalio 9 d. 18.30 val.Lietuvos rusų dramos teatre, spalio 15 d. 18 val. – Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis)  kartu su dirigentu, muzikantu, pedagogu ir kompozitoriumi Jaroslavu Cechanovičiumi rengia ypatingus autorinės kūrybos vakarus „Meilės valsas“.  Šie koncertai skirti paminėti gražų Maestro kūrybinės veiklos 50-metį, o ir pavadinimas neatsitiktinis, tai viena žinomiausių dainų iš autoriaus kūrybos lobyno.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1748  -  Komentarų: 0 

Susitikime tradicinėse „Vaižgantinėse“! - (2015 09 16)

Vaižgantinės
Vaižgantinės
Nuoširdžiai  visus  kviečiame į tradicinę  respublikinę  šventę, skirtą  Malaišių vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 760-osioms  metinėms, vyksiančią  2015 m. rugsėjo 19 dieną, šeštadienį, nuo 13 val. lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo - Vaižganto gimtinėje - Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime.

Nuo 11 val. iki renginio pradžios bus galimybė aplankyti netoliese Kunigiškių kaime veikiantį Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejų, apžiūrėti čia veikiančias naujas parodas ir ekspozicijas.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1331  -  Komentarų: 0 

Anykščiai kurs įspūdingą obuolių pyragų dėlionę - (2015 09 10)

Obuolinės
Obuolinės
Anykščių raj. savivaldybė
Anykščių raj. savivaldybė
Rugsėjo 26 dieną (šeštadienį) Anykščiuose vyks kasmetinė Derliaus šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių r. savivaldybės ir Anykščių r. ūkininkų sąjungos. Tradiciškai ši šventė siejama su Rudens lygiadieniu (Lyge) - metu, kai nuimamas derlius ir Saulė baigia ilgąjį šviesos kelią. Šiais metais šventė prasidės Anykščių miesto parke, kur nuo 9.30 valandos visus kvies derliaus ir amatų mugė, o atvykusius pasitiks išradingos krašto bendruomenių, seniūnijų bei ugdymo įstaigų floristinės kompozicijos.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1441  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Saulės spalvos vakaras su lino prieskoniu - 2015 m. rugpjūčio 26 d. - (2015 08 24)

Mohammad Rasouli
Mohammad Rasouli
2015 m. rugpjūčio 26 d. 19 val., Troškūnų bažnyčios požemių menėje, vyks dviejų muzkinių kultūrų (LIETUVA - PERSIJA) susitikimas - Saulės spalvos vakaras su lino prieskoniu. Koncerte dalyvauja: Saulius Petreikis, Rasa Serra ir Mohammad Rasouli (Persija).

Bilieto kaina 6 EUR. Bilietai parduodami: Anykščių kultūros centre ir Troškūnų bibliotekoje.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1510  -  Komentarų: 0 

TEKU TAKU ypatingas kvietimas į du savaitgalio renginius! 2015 m. rugpjūčio 21 / 23 - (2015 08 19)

Teku Taku
Teku Taku
PENKTADIENIS (2015-08-21) 19:00


MISTINIO GARSO SESIJA

Maudynės gonge, skambančių puodų garsai, harmonija, lietaus lazdos, būgnas, balsas.

SEKMADIENIS (2015-08-23) 18:00

MAŽASIS ŽYGIS IR BALTIŠKOS APEIGOS SEMINARAS SU SUTARTINĖMIS PRIE AUKURO.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1424  -  Komentarų: 0 

Rugpjūčio 13-15 d. Anykščiuose - bardų festivalis „Purpurinis vakaras” - (2015 08 06)

„Purpurinis vakaras” 2015
„Purpurinis vakaras” 2015
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
Turbūt ir paties nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriams – VšĮ „Bardai LT” sunkiai patikima, kad šiemet festivalis nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. Per tuos metus renginys gerokai išsiplėtė tiek apimtimis, tiek savo kokybe, dėl kurios, regis, nesiginčytų dauguma čia apsilankančiųjų žiūrovų. Bet svarbiausia, pasak vienos nuolatinės festivalio klausytojos iš Pasvalio Skirmantės Tirilytės, kad, nepaisant, festivalio programos įvairiažanriškumo, čia išlaikyta aukštai iškelta bardiška kokybės kartelė. Tai, jos manymu, ir traukia žiūrovus bei klausytojus ne tik iš Anykščių krašto, bet ir iš visos Lietuvos. „Purpurinio vakaro” dienomis – šiemet jis vyks rugpjūčio 13-15 dienomis – jie čia plaukia tarsi kultūros piligrimai į kasmetinius atlaidus pasisemti jėgų, atgaivinti per metų rūpesčius diržtelėjusią sielą.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1838  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

2015 metų rugpjūčio 7 dieną įvyks Medžių lajų tako atidarymas - (2015 08 03)

Medžių lajų takas
Medžių lajų takas
Anykščių raj. savivaldybė
Anykščių raj. savivaldybė
Rugpjūčio 7d., 15 val. vyks Medžių lajų tako atidarymas Anykščių šilelyje šalia Puntuko akmens. Atidarymo renginį organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Anykščių regioninio parko direkcija.


Medžių lajų takas unikalus ne tik Lietuvoje - tai pirmasis toks statinys Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į bokštą, nuo kurio galima pažvelgti į Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais. Lankytojai galės pasivaikščioti tarp medžių lajų, pajusti naujų potyrių, pažinti kraštovaizdį ir gamtos vertybes.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3291  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

ELEKTRONINĖS MUZIKOS KONCERTAS - Šventosios krantinės terasoje „ROJUS“ - (2015 07 21)

Elektroninė muzika
Elektroninė muzika
Kultūros miesto naujienos
Kultūros miesto naujienos
Liepos 24 dieną, penktadienį, Anykščių miestui švenčiant 575 metų sukaktį, Šventosios krantinės terasoje "ROJUS" vyks elektroninės muzikos koncertas, kuriame elektrogarsų pasažus generuos trys projektai iš Anykščių. Pertraukose tarp pasirodymų muziką miksuos įvairūs DJ'ai. Koncertą rengia Anykščių miesto savivaldybė kartu su interneto kultūros vartais kulturos-miestas.lt
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1739  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Kultūros miesto naujienos
ARCHYVAS
10
Renginiai Anykščiuose
Gatvės muzikos diena Anykščiuose (2017) - Kasparas Groja
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Circulating Oils Library
Anykščių menininkų asociacija
Šilelis
Anykščių baseinas „Bangenis“