ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujausi renginių anonsai:
2021 12 10 - 17:30 - Anykščių meno mokyklos Kalėdiniai koncertai / Vytauto Žiuko klasė (Variniai pučiamieji)2021 12 09 - 17:30 - Anykščių meno mokyklos Kalėdiniai koncertai / Linos viningienės klasė (Gitara, smuikas)2021 12 08 - 17:30 - Anykščių meno mokyklos Kalėdiniai koncertai / Justino Kanaporio klasė (Gitara)2021 12 07 - 17:30 - Anykščių meno mokyklos Kalėdiniai koncertai / Ugniaus Butkaus klasė (Gitara, būgnai)2021 12 09 - 15:00 - Marijos Šnipaitės personalinė paroda „Pro šalį“2021 12 31 - 18:00 - Naujųjų metų sutiktuvės Anykščių kultūros centre2021 12 11 - 17:00 - Šviesos diena Lajų take2021 12 11 - 10:00 - Kalėdinė mugė (2021m.)2021 12 30 - 19:00 - Kalėdinis tęstinis renginys - vakaras ,,Naujųjų belaukiant
Naujausios fotonuotraukos:
Videoarchyvo naujienos:
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Pravedusi festivalį Raminta Naujanytė-Bjelle išsikrausto į Islandiją - (2018 08 06)

Raminta Naujanytė-Bjelle
Raminta Naujanytė-Bjelle
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
„Šiuos metus galėsiu pavadinti iššūkių metais”, - šypsosi dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle. Du koncertus surengusi Amerikoje, vieną Šveicarijoje, naujame LRT sezone turėsianti savo muzikinę laidą, gavusi pasiūlymą rugpjūčio 18 dieną Anykščiuose vesti tradicinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” koncertą, dainininkė kraunasi lagaminus į Islandiją. Daugiau nei pusmetį Ramintai teks derinti darbus Lietuvoje ir mokslus Islandijos menų akademijoje.

Niekaip nesitikėjau, kad mūsų laida apie jaunas, alternatyvias muzikos grupes atsidurs televizijoje, dabar reikės kažkaip derinti mokslus ir darbą”, - sako Raminta. Jos balse – daugiau džiaugsmo nei apgailestavimo: pasimokyti elektroninės kompozicijos Islandijoje ji visada norėjo – santūri Šiaurės estetika, sako, be galo žavi.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1600  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Andrius Bialobžeskis: „Rugpjūtį būsiu tas, kuris veda” - (2018 07 26)

Andrius Bialobžeskis
Andrius Bialobžeskis
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
Kadangi, kaip pats sako, aktorius Andrius Bialobžeskis į gyvenimą ant svieto margo buvo pakviestas saulėtą auksinio rudens vakarą, jam labiausiai patinka ruduo - melancholiškas ir švelnus priminimas, kad pasaulyje esame tik pakeleiviai. „Tos optimistinės tonacijos ir laikausi, nebrokydamas anei vasaros, anei žiemos, - sako populiarus teatro ir kino aktorius. – Džiaugiuosi metų laikais - savo kunkuliuojančio gyvenimo liudininkais”. Ir vis dėlto, ruduo Andriui ateis netrukus, po rugpjūtį vyksiančio nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” Anykščiuose. Šiais metais Andrius taps didžiojo koncerto Dainuvos slėnyje vedėju. Rugpjūtį, beje, laukia ir dar vienas svarbus įvykis.

Kur atostogauji vasarą Lietuvoje?

Dažniausiai – Nidoje. Tačiau mano atostogos susipainiojusios su darbais darbeliais, tai aplakstau visą mielą kraštą. Galingas ir klastingas slibinas, kurio vardu motinos gąsdina vaikus prieš naktį ir kurio deimantinė visa reginti akis budriai stebi kiekvieno piliečio eurą ir centą, pričiupo mane, spyrė į uodegą ir išvarė trypti darbo pasėlių. Todėl šią vasarą atostogausiu mažai, bet Nidoje ir Palangoje šmėžuosiu, Baltijos bangą kedensiu.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1146  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Romansų atlikėja Liuba Nazarenko: “Mano meilės liga buvo su komplikacijomis” - (2018 07 17)

Liuba Nazarenko
Liuba Nazarenko
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
“Meilė – nuostabus jausmas, geriau ją išgyventi, kad ir tragiškai pasibaigusią, nei gyventi be jos”, - sako neseniai lietuviškų romansų plokštelę išleidusi dainininkė Liuba Nazarenko. Lietuvoje gimus ir augusi, romansų primadona vadinama atlikėjai neabejoja, kad asmeninės patirtys šiame žanre ypatingai vertingos. „Kuo daugiau kančios, tuo geriau skamba”, - neabejoja dainininkė, kurią gyvos muzikos gerbėjai rugpjūtį pamatys tradiciniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras”, Anykščiuose.

Jus vadina romansų primadona. Tai etiketė, ar sąmoningas pasirinkimas?

Taip susiklostė, toks yra mano likimas, tokia manoji romantinė prigimtis. Romansus namuose girdėjau nuo vaikystės, tai buvo natūrali aplinka, kurioje juos dainavo visi. Metams bėgant, romansų žanras mane visiškai pasigrobė, - kuo vyresnis daraisi, tuo labiau supranti, kiek gyvenimo tiesos ir išminties juose yra. Tai muzika – apie išgyvenimus, apie jausmus, apie meilę.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 896  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Anykščių miesto centre piešiamas pirmasis gatvės meno kūrinys - (2018 07 10)

Gatvės menas Anykščiuose
Gatvės menas Anykščiuose
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Belaukiant liepos 12–15 d. dešimtą kartą Anykščiuose įvyksiančio festivalio „Devilstone“, miesto centre pradėtas piešti pirmasis gatvės meno kūrinys. Ši idėja – tai renginio organizatorių inciatyva, skirta pažymėti festivalio ir miesto istoriją, kuri vystosi jau dešimt metų. Vieną iš centrinių miesto sienų patikėta ištapyti menininkui iš Belgijos, slapyvardžiu Dzia, kuris darbus pradėjo liepos 8 d. ir turėtų baigti pirmąją festivalio dieną, liepos 12, kuomet į miestą pradės plūsti festivaliautojų srautai.

„Festivalis jau ir anksčiau išeidavo iš savo teritorijos, Dainuvos slėnio ribų, rengdamas parodas miesto viešojoje bibliotekoje. Apie „street art“ projektą galvojome jau seniai, pastaraisiais metais susipažinome su daugybės gatvės menininkų darbais. Džiaugiamės, kad dešimtojo „Devilstone“ proga pagaliau pavyks įgyvendinti ir šį projektą, pirmąjį gatvės meno kūrinį Anykščiuose. Nekantraujame pamatyti galutinį rezultatą ir labiausiai tikimės, kad jis patiks miesto gyventojams, taip pat svečiams ir festivalio lankytojams. Neabejojame pasirinkto belgų menininko Dzia talentu, kuris nuoširdžiai susidomėjo miesto legenda ir sutiko ją atspindėti gatvės meno kūrinyje“, – komentuoja organizatoriai.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1131  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Anykščių Dainuvos slėnyje liepos 12–15 d. vyks dešimtasis festivalis „Devilstone“ - (2018 07 05)

Devilstone (2018)
Devilstone (2018)
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Festivalis „Devilstone“, vykstantis nuo 2009 m., alternatyvios muzikos mylėtojų Anykščiuose lauks liepos 12–15 dienomis. Tūkstančius tautiečių bei šimtus lankytojų iš Baltijos bei kitų užsienio šalių sutraukiantis renginys džiaugiasi galėdamas vadinti Anykščių Dainuvos slėnį savo namais jau dešimtąjį kartą. „Devilstone“ kviečia anykštėnus nepraleisti progos ir apsilankyti jų krašte vykstančioje šventėje – tai vienas didžiausių bei originaliausių festivalių Baltijos regione, liekantis ištikimas Anykščiams bei palaikantis artimą draugystę su miesto bendruomene.

Organizatoriai informuoja, jog Dainuvos slėnis nuo liepos 10 d. 14:00 val. virs aktyvia statybų aikštele, kurioje vyks stambūs festivalio montažo darbai, todėl patekimas į teritoriją bus ribojamas. Tačiau neilgam – „Devilstone“ vartus atvers ketvirtadienį, liepos 12 d. Festivalio pabaiga numatoma liepos 15 d., 18 val., o nuo 20 val. į slėnį bus galima patekti įprastai.

Festivaliui prasidėjus Anykščiuose šurmuliuos didesni nei įprasta žmonių srautai, o iš slėnio aidės muzikos skambesys. Pasak organizatorių, „Devilstone“ kasmet sulaukia vis daugiau Anykščių miesto gyventojų palaikymo: „Labai džiaugiamės jau dešimtmetį trunkančia draugyste su Anykščiais. Šis miestas, Dainuvos slėnis, Anykščių bažnyčia, Puntuko akmuo bei viešoji biblioteka yra tapę neatsiejama mūsų festivalio atmosferos ir simbolikos dalimi. Bėgant metams, miestelėnai taip pat į mus žiūri vis palankiau – vykstant „Devilstone“, Anykščiai tampa spalvingos ir įvairiapusiškos kultūros centru. Esame dėkingi už palaikymą – todėl tradiciškai suteikiame anykštėnams nuolaidą bilietui,“ – sudalyvauti festivalyje kviečia „Devilstone“ komunikacijos atstovė Giedrė Matulaitytė.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1187  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Poezijos šventė, skirta Kavarsko kūrėjams - (2018 06 28)

Poezijos šventė
Poezijos šventė
Šiaučiulė Žydrūnė
Šiaučiulė Žydrūnė
Šiais metais Kavarsko miestas mini 480-ies metų jubiliejų. Ta proga kasmetinis  jau tradiciniu Joninių renginiu tapęs poezijos vakaras „Žmogaus gyvenimas – degimas medžio“ buvo skirtas Kavarske gyvenusiems ir tebegyvenantiems kūrėjams  pagerbti.
 
Nors renginio vakarą pakilo vėjas ir sinoptikai žadėjo lietų, tačiau visa tai neišgąsdino poezijos mylėtojų. Gausus būrys kavarskiečių  bei miestelio svečių rinkosi išgirsti jau spėtų pamilti ir dar nė karto pas mus neviešėjusių poetų.

Šventėje savo eiles skaitė jau visų gerai žinomi ir pamėgti poetai Albinas Kuliešis, Aldona Širvinskienė, Emilija Lukšytė – Krušinienė. Pirmą kartą svečiavosi jonaviškis Albinas Pavasaris ir Panvėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ prezidentas Stanislovas Grigas. Taip pat jau antrus metus sulaukėme gydytojos, Kupiškio rajono literatų klubo “Lėvens balsai“ narės Nijolės Narmontienės, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario Petro Zlatkaus ir ukmergiškio Kazimiero Klevinsko.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1341  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Šiaučiulė Žydrūnė

„Devilstone“ menai ir įdomybės: nuo Joan Cornellà iki kūno spektaklių - (2018 06 25)

Masinė hipnozė
Masinė hipnozė
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Liepos 12–15 d. Anykščiuose vyksiantis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ lankytojams pateiks ne tik muzikos keturiose scenose, bet ir spalvų festivalio menų zonoje „Masinė Hipnozė“ ir mieste. Kasmet festivalio erdvę papuošia jungtinė menininkų darbų paroda, kurios provokuojanti estetika atliepia festivalio dvasią. Parodos epicentre vyks atviri workshopai, body-paint sesijos, šokio spektakliai ir ekstremalūs performansai, kuriamos instaliacijos. Dešimtajame „Devilstone“ festivalio menų iniciatyvos vėl žengs ir į miesto erdves.  

Vienas svarbiausių meninių festivalio akcentų šiais metais – jau pristatyta žymaus ispanų menininko Joan Cornellà paroda, kuri bus atidaryta viešojoje bibliotekoje liepos 13 d. 13 val. ir nemokamai veiks iki rugpjūčio 13 d.  Joan Cornellà yra internautams puikiai pažįstamas iliustratorius ir komiksų meistras, kurio kūryboje dominuoja siurrealus juodasis humoras.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1059  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Kraštotyrininkui, fotografui Tautviliui Užai įteiktos dvi respublikinės padėkos - (2018 06 15)

Sambūrio svečiai
Sambūrio svečiai
Berezauskienė Audronė
Berezauskienė Audronė
Gegužės mėnesio pabaigoje Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys kraštotyrininkų iš visos Lietuvos. Nuo 2012 m. kasmet pavasarį ir rudenį į sambūrį „Draugaukime–bendraukime–bendradarbiaukime“ sukviečiami Anykščių krašto praeities tyrėjai, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos nariai ir visi tie, kurie yra neabejingi kraštotyros veiklai. Šį kartą tradiciniu tapusio sambūrio-seminaro metu buvo paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis ir Anykščių viešosios bibliotekos kraštotyros veiklos šešiasdešimtmetis.

Į renginį pagerbti ir pasveikinti geriausių anykštėnų kraštotyrininkų atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Sergejus Jovaiša. Už ištikimybę savo kraštui ir darbus, kurie yra svarbūs ne tik Anykščiams, bet ir visai Lietuvai, už pasišventimą, kruopštų, pasiaukojantį darbą, siekiant išsaugoti gimtojo krašto praeitį, Lietuvos 100-mečio atkūrimo proga Seimo narys įteikė padėkas Tautviliui Užai, prof. Osvaldui Janoniui, Jonui Sriubui, Gediminui Grinai ir prof. Algirdui Povilui Ažubaliui.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1537  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Berezauskienė Audronė

„Purpurinis vakaras 2018”: laisvės skonis, partizanų dainos, premjeros ir naktys be miego - (2018 06 13)

VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
Šios vasaros plane bardų muzikos gerbėjai seniai pasižymėję – priešpaskutinis vasaros savaitgalis Anykščiuose. Vienuoliktą kartą Dainuvos slėnis, o ir visas miestas pasiners į istoriją, kurią kasmet kuria gera muzika, sielą jaudinanti poezija, puiki literatūra, įspūdingos šviesos ir atsidavusi publika. Šių metų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriai savo renginį dedikuoja Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis – įspūdinga šventė. Kad ir kiek šiai progai renginių būtų skirta, kiekvieną kartą turime prisiminti, kad be šito šimto metų šiandien negalėtume dainuoti lietuviškai, skaityti lietuviškų knygų ir dalintis savo nuostabiomis literatūrinėmis istorijomis Anykščiuose”, - sako vienas iš festivalio „Purpurinis vakaras” organizatorių, viešosios įstaigos „Bardai LT” direktorius Benas Jakštas.

Festivalio rengėjai šiais metais išskirtinį dėmesį skiria premjeroms. Jau pirmąją festivalio dieną, rugpjūčio 16-ąja, Vyskupo skvere dainų iš naujosios savo plokštelės klausytis kvies romansų atlikėja Liuba Nazarenko. Tą patį vakarą Anykščių kultūros centre įvyks režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinio filmo apie tapytoją Nomedą SaukienęIš kur tas švytėjimas” premjera. Savo poezijos rinkinį „Purpurinis vakaras” pristatys retai viešumoje matoma, bardų atlikėjų itin mėgstama poetė Dalia Saukaitytė.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1065  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Didysis „Barbablu“ ketvertas: spalvingi alternatyvos duetai jauniausioje „Devilstone“ scenoje - (2018 06 11)

Boy Harsher
Boy Harsher
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
„Barbablu“ – jauniausias festivalio „Devilstone“, vyksiančio liepos 12–15 dienomis Anykščiuose, eksperimentas. Šios scenos veiksmas gerokai skiriasi nuo instrumentinio rokenrolo „Rytų“ ir sunkiasvorės alternatyvos „Vakarų“ scenose. Šiemet „Barbablu“ centre – „Boy Harsher“, „The KVB“, „Die Wilde Jagd“ ir „First Hate“. Tai keturi sėkmingi bei progresyvūs alternatyvos duetai, su kuriais „Devilstone“ užtikrintai žengia į dešimtą savo evoliucijos etapą.

Pernai startavusi „Barbablu“ scena tapo vienu esminių festivalio traukos centrų, o kulminaciją pasiekė skambant „Zeal Ardor“ hitui „Devil Is Fine“. Šiemet „Barbablu“ asocijuosis su svajinga bei ritmiška, šokiams subalansuota atmosfera – ant Šventosios kranto įsikūrusį angarą dvi naktis iš eilės užtvindys griežta „Boy Harsher“, svajinga „The KVB“, mistiška „Die Wilde Jagd“ bei nostalgiška „First Hate“ kūryba.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 872  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
ARCHYVAS
9
Renginiai Anykščiuose
Gatvės muzikos diena Anykščiuose (2018) - Jogha
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių menininkų asociacija
Reklamos archyvai