ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Rugpjūčio 13-15 d. Anykščiuose - bardų festivalis „Purpurinis vakaras” - (2015 08 06)

   
„Purpurinis vakaras” 2015
„Purpurinis vakaras” 2015
VšĮ „Bardai LT“
Turbūt ir paties nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriams – VšĮ „Bardai LT” sunkiai patikima, kad šiemet festivalis nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. Per tuos metus renginys gerokai išsiplėtė tiek apimtimis, tiek savo kokybe, dėl kurios, regis, nesiginčytų dauguma čia apsilankančiųjų žiūrovų. Bet svarbiausia, pasak vienos nuolatinės festivalio klausytojos iš Pasvalio Skirmantės Tirilytės, kad, nepaisant, festivalio programos įvairiažanriškumo, čia išlaikyta aukštai iškelta bardiška kokybės kartelė. Tai, jos manymu, ir traukia žiūrovus bei klausytojus ne tik iš Anykščių krašto, bet ir iš visos Lietuvos. „Purpurinio vakaro” dienomis – šiemet jis vyks rugpjūčio 13-15 dienomis – jie čia plaukia tarsi kultūros piligrimai į kasmetinius atlaidus pasisemti jėgų, atgaivinti per metų rūpesčius diržtelėjusią sielą.

test

Šiemetinis festivalis savo kokybe tikrai nenusileis ankstesniems. Nuo pat rugpjūčio 13-osios vakaro iki 15-osios beveik vidurnakčio, įvairiose Anykščių vietose plevens kultūros liepsna. Manytina, kad jinai nenurims ir tada, kai bus pasibaigę visi koncertai salėse ar slėniuose, kiemeliuose ar aikštėse. Tuo metu Dainuvos slėnyje įsikūręs palapinių miestelis (tokią galimybę organizatoriai nemokamai siūlo ir šiemet) krebždės nuo jaunimo čirpinamų gitarų, romantiško susitelkimo klausantis draugų dainuojamų dainų.

Programa:

RUGPJŪČIO 13 D.  (KETVIRTADIENIS)

19 val. Koncertas „Miesto vaikas” Vyskupo skvere prie bibliotekos:

Dalyvaus: Vygantas KAZLAUSKAS ir gitaristas Tomas VARNAGIRIS bei jaunieji bardai.

Renginys nemokamas.
 
RUGPJŪČIO 14 D. (PENKTADIENIS)

15 val.  tapybos parodos PATIRČIŲ DIMENSIJOS atidarymas. Autoriai: Linas LIANDZBERGISR.Bartkevičius, D.J.Šataitė – Rudėnienė, K.Dineikaitė, G.Riškutė-Karinauskienė, K.Sokolovska, P.Gudaitytė, G.Bačinskaitė. Anykščių menų inkubatoriuje (J. Biliūno g. 53).

Renginys nemokamas.

16:30 val. POEZIJOS VALANDA. Anykščių r. sav. L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Dalyvaus: poetai Aušra KAZILIŪNAITĖ, Dainius GINTALAS, Gintaras BLEIZGYS, Mindaugas NASTARAVIČIUS, bardė Deimantė KAVALIAUSKAITĖ. Renginį ves Juozas ŽITKAUSKAS.

Renginys nemokamas.

19 val. Penktadienio vakaro Didysis koncertas (Dainuvos slėnyje)

Dalyvauja: Gabrielė PUKELYTĖ; Kristijonas RIBAITIS; Mantė BARANAUSKAITĖ; duetas ju.du. – Justinas ŽILINSKAS ir Justina KAMINSKAITĖ; Liucija VAICENAVIČIŪTĖ; Aurelija BALIUKYNAITĖ ir Edita ŽĖKAITĖ; Monika KEBLAITĖ ir Vilmantas PEDIŠIUS; ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS; Artūras DUBAKA ir draugai; grupė Laisvės skrydis: Miglė ŠKENSBERGAITĖ, Emilija TRIBOČKA, Bernardas ŽELICHOVSKIS, Edgaras KALVELIS ir Artūras ŠIŠAKOVAS; Vytautas TRAKYMAS; Viktorija PRANAITYTĖ; grupė STIPRIAI KITAIP: Vidas BAREIKIS, Ainis STORPIRŠTIS, Pranas DAPŠAUSKAS; AISTĖ SMILGEVIČIŪTĖ ir grupė SKYLĖ akustiškai; Koncertą veda Liutauras PALIONIS.

AISTĖ SMILGEVIČIŪTĖ IR GRUPĖ SKYLĖ AKUSTIŠKAI

test

„Purpuriniame vakare“ grupės „Skylė“ branduolys pakvies klausytoją į jautriai kuriamą savitą muzikinę ir poetinę erdvę – spalvingą, kupiną metaforų, apgyvendintą netikėtais personažais… Dainų autoriams ir atlikėjams Rokui Radzevičiui ir Aistei Smilgevičiūtei akordeonu pritars Mantvydas Kodis, kanklėmis bei bosine gitara – Gediminas Žilys.

Tarp klausytojų pamėgtų dainų iš albumų „Povandeninės kronikos“ ir „Broliai“, grupė ketina atlikti ir naujo, šiuo metu leidybai ruošiamo, albumo dainas.

STIPRIAI KITAIP

test

Trys šaunūs menininkai – Ainis Storpirštis, Vidas Bareikis ir Pranas Dapšauskas vėl kartu žengs į „Purpurinio vakaro“ sceną ir kartu su savo gerbėjais dainuos jau kultinėmis tapusias dainas: “Levutė”, “Dozobačenia”, Belarusas ir kt. Susikūrę 2008 metais kaip akustinis dainuojančių aktorių projektas, grupė STIPRIAI KITAIP netrukus tapo populiariausia dainuojamosios poezijos žanro grupe.

ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS


test

Antikvariniai Kašpirovskio dantys – tai, ko Purpurinio vakaro scenoje dar nebuvo. Bet bus! Šaunieji muzikantai atvyksta rugpjūčio 14 d. į didįjį atidarymo koncertą.

Grupės pavadinimas ir kūryba „linksmai beprotiškos“ muzikos mėgėjų ausis kutena jau nuo 2006 m. Du bičiuliai, nusprendė kurti grupę ir ilgai nesvarstę, pasirinko gamtoje natūraliomis sąlygomis nesutinkamą žodžių kombinaciją, sukeliančią ilgalaikę migreną gilios prasmės ieškotojams – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.Kaina: 10 €. Įsigyti bilietus

Abonementas į abu koncertus: 15 €. Įsigyti bilietus

Bilietus platina www.bilietai.lt bei Anykščių kultūros centro kasa.
 
RUGPJŪČIO 15 D. (ŠEŠTADIENIS)

00:00 val. Vidurnakčio poezijos skaitymai. Henriko Radausko, Henriko Algio Čigriejaus, Takuboku Išikavos poeziją skaitys Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, aktorė Nelė SAVIČENKO. Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36). Kaina 3 €. Bilietai platinami Anykščių koplyčioje.

11:30 val. Koncertas „Vaikų ir bardų vidudienis”. Naujos kompaktinės plokštelės „Tarakonas iš vaikystės” pristatymas. Dalyvaus Gediminas ir Ainis STORPIRŠČIAI.

Aikštėje prie Kultūros centro. Renginys nemokamas.

13 val. Spektaklis „Pinokio kronikos”. Vaidins: Andrius KANIAVA, Vaidotas ŽITKUS, Sigitas MICKIS. Rež. A. Kaniava.

Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje.


Bilietus platina www.bilietai.lt bei Anykščių kultūros centro kasa. Bilieto kaina 8, 10 €. Moksleiviams, studentams, pensininkams – 6 €.

16:00 val. Susitikimas su kino režisieriumi, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Audriumi STONIU. Autoriaus kūrybos vakaras. (Renginys nemokamas).

18 val. Dainuvos slėnyje.
Didysis festivalio pabaigos koncertas.

Dalyvauja: Deimantė KAVALIAUSKAITĖ; grupė BALTOS VARNOS; Gediminas ir Ainis STORPIRŠČIAI; Jonas KRIVICKAS ir Ieva LUCKUTĖ; Darius ŽVIRBLIS; Alfredas KUKAITIS; Dainuoja Vilniaus aktoriai: Saulius SIPAITIS, Vytautas TAUKINAITIS, Vidas PETKEVIČIUS ir Pranas ZAREMBA; Vladas BAGDONAS ir Andrius KULIKAUSKAS; Andrius ir Martynas BIALOBŽESKIAI; aktorių Sauliaus BAREIKIO ir Olego DITKOVSKIO duetas; Alfredas KUKAITIS; UŽSITĘSUSIOS VAIKYSTĖS RUDUO: Ilona BALSYTĖ, Andrius KANIAVA, Aidas GINIOTIS, Darius AUŽELIS.

GEDIMINAS IR AINIS STORPIRŠČIAI

test

Gedimino ir Ainio Storpirščių muzikinis tandemas tik prieš keletą metų po ilgos pertraukos pradėjo rengti viešus pasirodymus, o praeitais, 2014 metais duetas pristatė bendrą kūrybinį darbą – kompaktinę plokštelę „Artistai“, kurioje skamba tiek naujos abiejų kūrėjų dainos, tiek ir seniau sukurti kūriniai, kuriems kitų spalvų suteikia jau nebe lieknas, nedrąsus, o suvyriškėjęs, užtikrintas Ainio vokalas. Abu prisipažįsta, kad bendrų repeticijų metu labai suartėjo kaip tėvas ir sūnus.

UŽSITĘSUSIOS VAIKYSTĖS RUDUO

test

„Užsitęsusios vaikystės ruduo” – sena jauki grupė, kuriai nusispjaut į muzikinę karjerą. Ne paslaptis, kad jos branduolį sudaro vieno medžio vaisiai – Ilona Balsytė, Darius Auželis, Aidas Giniotis ir Andrius Kaniava – pristato jums savo kūrybos dainas, nepretenduodami nei į autorinės, nei į šlagerinės dainos žanrą – tik į jūsų supratimą ir įsiklausymą. Dauguma dainų parašyta aštuoniasdešimtaisiais, kai grupės nariai mokėsi aktorinio meistriškumo Muzikos akademijoje. Ir visai nekeista, kad savo ankstyvąją lyriką jie pristato jau brandžiame amžiuje, nes tikrai geras vynas – išlaikytas vynas. Po daugelio metų vienintelį pasirodymą aktoriai surengs Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras”.

DEIMANTĖ KAVALIAUSKAITĖ


test

Deimantė Kavaliauskaitė “Purpurinio vakaro” dalyvė, kartą jau pasirodžiusi jaunimo dienos koncerte, į festivalį grįžta gerokai pažengusi į priekį ir pradės didįjį pabaigos koncertą. Jaunųjų bardų stovyklos dalyvė, respublikinių dainuojamosios poezijos konkursų laureatė Deimantė save pristato kukliai: “Muzika mane surado ir atpažino. Štai ir gyvenam dviese jau kurį laiką – kuriam, grojam. Pasikalbam apie gyvenimą, kartais ji išreiškia norą būti išgirsta ir kitų.  Aš vis jos klausiu – kaip tu turi skambėti, kaip man tave sutalpinti į rėmus? O ji man sako, kad jų nėra ir kad niekada nebus”.Kaina: 12 €. Įsigyti bilietus

Abonementas į abu koncertus – 15 €. Įsigyti bilietusDaugiau informacijos tel. 865648387, 867254580, 865211652

Bilietus platina www.bilietai.lt ir Anykščių kultūros centras.

Taip pat bilietus bus galima nusipirkti 2 val. prieš renginį prie įėjimo į Dainuvos slėnį.

Rugpjūčio 14 d. – 10 EUR
;

Rugpjūčio 15 d. – 12 EUR;

Abonementas slėnyje vykstantiems koncertams dviems dienoms – 15 EUR;Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai