ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. - (2014 06 26)

   
„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“
Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. Festivalis liepos 17-20 dienomis įvyks Anykščių Dainuvos slėnyje.

Taip pat jau paskelbta festivalio koncertų programa. Ją galite rasti festivalio svetainėje (Nuoroda straipsnio apačioje). Pilna festivalio programa bus atskleista liepos 1 dieną.

Bilietais prekiaujama VA eBilietai sistemoje bei Tiketoje. Šiuo metu bilieto kaina – 100 Lt. Bilietai brangs liepos 3 d.


test

Švedai PG.LOST savo skambesiu išgauna esminius post rock stiliaus taškus bei išvysto juos į darnią, kvapą gniaužiančią visumą. Tai – muzika, kupina melancholijos, susimąstymo, organiško grožio bei vilties. Vyrukai savo garsu išgauna klasikinį post rock stilių, tačiau jų kruopštumas, techniškumas, nuoširdumas padeda išsiskirti iš panašaus žanro grupių.

PG.LOST skambesys darniai besivystė gan netrumpą laiką, balansavo tarp posūkių į sunkesnę gitarinę bei labiau atmosferinę puses. Visą tai puikiai atsiskleidžia video projekcijomis iliustruotais gyvais pasirodymais. Nepraleisk!!!

test

Sankt Peterburgas – vienas iš tų didžiųjų miestų, kurie įkvėpia intensyvią post rock/metal melodiką ir leidžia vystytis gan solidžiai šio žanro scenai. SHOW ME A DINOSAUR – gaivus arktinio post rock oro gūsis. Jau du pilnametražius albumus įrašiusios grupės muzika – intensyvus kulminacijų ir atoslūgių žaidimas, kuriame emocingas metalines iškrovas keičia ambient / shoegaze properšos. Daugiausluoksnis gitarų skambesys organiškai nuvilnija ir virsta plaukiančiais atmosferiniais viražais. Tad klausytojas panardinamas į gan kontrastingą garsinių būsenų visumą.

SHOW ME A DINOSAUR taip pat pasižymi ir techniškumu, suderintu su intuityviu garso išjautimu, improvizacija.

test

TESA – tai garsinės abstrakcijos, daugiasluoksniai muzikiniai peizažai, tviskantys monolitiniais bei emocingais post metal rifais, įtekančiais į drone, shoegaze, ambient vandenis. Šie vyrukai puikiai žino, kaip įdomų garsinį naratyvą suderinti su giliu, įtraukiančiu skambesiu, netikėta eksperimentika. TESA muzika – kupina jėgos, nežabotos energijos, svorio, bet tuo pat metu turi taiklaus rafinuotumo, erdvės, trapumo.

Visa ši dermė puikiai išsiskleidžia ir latvių gyvuose pasirodymuose, kur dera masyvus skambesys su subtilesniais garsiniais potyriais.

test

Panos, seksas ir kitos nenuodėmės... Sunkūs gitarų rifai ir prikimęs vokalas – to galima tikėtis iš Lietuvos publikai jau pažįstamos estų roko grupės NEVESIS. Kilę iš mažo Estijos miestelio, kaip patys dažnai įvardina „šiurpios pelkėtos įdubos“, šio kolektyvo nariai jaučia silpnybę mistika persmelktoms vietoms. Tad bus abipusiai įdomu sutikti šią grupę legendomis apipintuose Anykščiuose.

Keliaujantys po Skandinavijos ir Baltijos šalių festivalius, renkantys savąją gerbėjų minią, bet kartu ir nepamirštantys atsipalaiduoti. Žmonės kalba, jog šios grupės gyvi pasirodymai – stipriausi visoje Estijoje...

test

Stilių įvairovei Velnio Akmenyje – šiek tiek speed / thrash metalo iš Belgijos – EVIL INVADERS! Priešingai nei įprasta sakyti apie belgus, šis 2007 metais susibūręs ketvertas nei kiek ne ramus. Meistriški, techniški ir intensyvūs EVIL INVADERS lyg pamišę pliekia smarkų speed / thrash metalą, kaip priklauso paaštrintą falcetiniu vokalu. Įkvėpti senosios, klasikinės metalo mokyklos ir ištikimai laikydamiesi jos tradicijų, belgų thrash‘istai vis dėlto bando pateikti savo muziką per šiandieninę prizmę ir patys tikina, kad antrų tokių kaip jie – nėra. Tikri metalistai aptemptomis kelnėmis, ūsuoti ir neatsisakantys išlenkti bokalo – dėl tokio paperkančio nuoširdumo jie išties laukiami bet kuriame pasaulio krašte.

test

Festivalio sunkiosios muzikos gretas pildo black / thrash metalo užtaisas iš Olandijos – VILLAINY.  Savo žanrines ribas olandų trijulė praplečia įpindami griežtesnės, greitesnės, tamsesnės punk muzikos atmainos – crust – skambesio. Ko ir benorėti ekstremalios muzikos mėgėjams – tikras dopingas siautėti poge ar purtyti gaurus. Jauni, nutrūkę, energingi VILLAINY vaikinai gerbėjų ratą kol kas daugiausia renka gimtinėje ir kaimynėse valstybėse. Pats metas susipažinti su Baltijos krašto klausytojais.

test

BIRTH OF JOY trijulė – sparčiai kylanti ir graibstoma daugelio muzikos festivalių visoje Europoje, tad jų pirmasis pasirodymas Lietuvoje turėtų būti įsimintinas ne tik šalies publikai, bet ir pačiai grupei.

Įkvėpti 1960-1970-ųjų bliuzo, psichodelikos ir rokenrolo, nevengiantys net boogie-woogie elementų, nužengę lyg iš praėjusios eros ir lyginami su legendiniais THE DOORS ar PINK FLOYD – tai tik nedaugelis BIRTH OF JOY apibūdinimų. Nors grupė garsėja sugebėjimu sujungti praėjusios muzikinės eros roko grupių skambesį, tuo pačiu metu pristato visiškai naują požiūrį į roką.

„Užsičiaupk ir grok” Būtent taip grupės nariai apibūdina savo kasdieninį kūrybos procesą, kuris šių metų pradžioje jau davė gerų rezultatų – išleistas trečiasis albumas „Prisoner“. Šis darbas užsienio muzikos portaluose vis dažniau linksniuojamas kaip karštas, pašėlęs ir alsuojantis senąja rokenrolo dvasia. Pagyrų sulaukia ne tik naujasis grupės albumas, bet ir kuriami grupės vaizdo klipai – kartais saulėti ir pilni gamtos peizažų, kartais – tamsūs ir laukiniai.

VELNIO AKMUO - 2014 festivalio dalyviai. (1 dalis)

Daugiau informacijos: http://www.devilstone.net


Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai