ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” susitikimai su žymiais šalies menininkais - (2014 08 01)

   
„Purpurinis vakaras” 2014
„Purpurinis vakaras” 2014
VšĮ „Bardai LT“

Rugpjūčio 14 – 16 dienomis Anykščiuose rengiamas nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” jau pasiruošęs savo gerbėjus džiuginti ne vien dainuojamosios poezijos koncertais, bet ir daugeliu įvairiais kitais, profesionalaus meno renginiais. Kaip sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT” direktorius Benas Jakštas, šiemet pavyko prikalbinti į festivalį atvykti ne tik žymiausius šalies bardus, bet ir žinomus kitų mūsų kultūros žanrų kūrėjus. Kaip antai aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą, rašytoją, režisierių Marių Ivaškevičių, poetus Rimvydą Stankevičių, Vytautą Stankų, Ramunę Brundzaitę, aktorių Andrių Bialobžeskį.

Šiemet pirmą kartą festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje pasirodys Romas Lileikis, Marijus Šnaras, Vytautas Babravičius-Simas. Šiuos atlikėjus ir šiaip retai galima išvysti dainuojamosios poezijos koncertuose. Tačiau festivalio neapleis ir čia ne kartą girdėti bei matyti Lietuvos bardai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Andrius Kaniava, Domantas Razauskas, Andrius Zalieska (su grupe „Arbata“), Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis ir kt. Šiųmečiam „Purpuriniame vakare“ koncertuos ir svečias iš Didžiosios Britanijos Julian Dawson, daugeliui šio žanro mylėtojų pažįstamas iš tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš”.

Purpurinis vakaras”, šiemet rengiamas 7-tą kartą – vienas iš nedaugelio Lietuvoje rengiamų dainuojamosios poezijos festivalių, darniai sujungiantis geriausias šio žanro nacionalinės klasikos tradicijas su šiuolaikinėmis kūrybinės raiškos tendencijomis. Jo tikslas – išlaikyti ir puoselėti jas, skatinti jaunąją atlikėjų kartą remtis geriausia šio žanro patirtimi, ieškoti naujų, autentiškų kūrybos kelių, profesionaliai jungiant muzikos ir lietuviškos poezijos dermę. Nuo pat pirmųjų festivalio laidų jis dedikuojamas lietuviškosios dainuojamosios poezijos pradininkui Vytautui Kernagiui. Festivalį rengia VšĮ „Bardai LT” bendradarbiaudami su Anykščių rajono savivaldybe.

Pasak organizatorių, į mokamus renginius jau galima įsigyti bilietus. Visa festivalio informacija skelbiama interneto svetainėse www.purpurinisvakaras.lt, www.bardai.lt Beje, kaip ir kasmet, taip ir šiemet pagrindinių festivalio koncertų vietoje – Dainuvos slėnyje veiks palapinių miestelis.


test

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai