ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Devilstone 2016 - liepos 14-17 d. Anykščiuose - (2015 12 16)

   
Devilstone 2016
Devilstone 2016
Asociacija „Alt Events“
Devilstone artėjančiais 2016 metais tradiciškai vyks Anykščiuose, trečiąjį vidurvasario savaitgalį – liepos 14-17 dienomis nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Festivalis skaičiuos aštuntuosius gyvavimo ir augimo metus, kuomet į Anykščius privilioja kaskart vis didesnę įvairių žanrų roko ir ekstremalesnės gitarinės muzikos auditoriją. Naujų metų vasarą Devilstone vėl žada tendencingai augti, plėstis, keistis, sudominti aktualia, kūrybinga ir kokybiška muzika, išlaikyti geriausias festivalio tradicijas ir nustebinti naujomis idėjomis.

test

Festivalis išlaikys savo muzikinę kryptį ir kruopščiai atrinks aktualius,vienus iš geidžiamiausių šių laikų kolektyvų, o šalia jų pateiks ir bent keletą perspektyvių, naujų atradimų bei senesnių, roko istorijoje savo žymę jau spėjusių palikti didžiulių autoritetų. Vienas iš pagrindinių Devilstone muzikinės programos pokyčių – tai gyvi pasirodymai sekmadienį, paskutinę festivalio dieną, ko nebuvo iki šiol. Aštuntasis festivalis visiškai atitiks apibūdinimą – keturių dienų muzikos festivalis, prasidedantis ketvirtadienį ir taip pat muzikaliai kokybiškai besibaigiantis sekmadienį.


Tam, kad programa išsiplėstų jau ne per tris, o per visas keturias dienas, į Anykščius vien gyviems pasirodymams planuojama pakviesti kol kas didžiausią numatomą skaičių – apie 40 grupių, o kartu ir keletą DJ. Visų jų muzikinėms programoms skirtos net keturios scenos. „Rytų“ scenoje dominuos įvairūs muzikos žanrai nuo lengvo bliuzroko, post-roko iki post-punko ir sofistikuotų eksperimentinių melodijų. Šios scenos ambicija – melomanams sudaryti geriausią „Rytų“ scenos atlikėjų sąrašą per visą festivalio istoriją. „Vakarų“ scena skirta patiems pagrindiniams festivalio šou. Čia jau numatytos kelios mega statusą turinčios žvaigždės, kurios taps dideliu siurprizu ekstremalios muzikos gerbėjams. Savo žavesį demonstruos ir „Gama“ – artimo kontakto su publika bei muzikinių workshop‘ų scena; ir „Rocktheque“ – naktinio veiksmo ir improvizacijų vieta.

Be svarbiausios festivalio dalies – gyvos muzikos – Devilstone“ puoselėja originalaus ir įtraukiančio nekoncertinio veiksmo tradicijas. Čia apsieinama be „atrakcionų parko“ žaidimų ir vietoj jų kuriamas unikalus festivalio apipavidalinimas ir užpildymas. Vienas iš tokių akcentų, pernai itin paryškinusių festivalio veidą – interaktyvi meno ir performansų erdvė „Masinė hipnozė“. 2016 metais jai vėl bus teikiamas didelis dėmesys, rengiama šiuolaikinių menininkų darbų ekspozicija, kviečiami performansų atlikėjai ir plėtojama drąsi koncepcija.

Aktyviai plėsdamasis ir priimdamas vis gausesnę auditoriją, Devilstone neišvengiamai keisis ir savo teritorijos išplanavimu. Anykščių Dainuvos slėnyje buvo rasta būdų, kaip dar optimaliau apibrėžti festivalio perimetrą, komfortiškai ir patraukliai išnaudoti visas galimas slėnio erdves. Vienas iš sprendimų – dvi automobilių stovėjimo aikštelės vietoj vienos ir numatytos platesnės erdvės lankytojų srautams bei poilsiui. Panašu, kad 2016 metais festivalis išsiplės maksimaliai, kiek įmanoma. Tam tikslingai ruošiamasi po pernykštės patirties, sulaukus rekordinio lankytojų skaičiaus ir vertinant tai, kad Devilstone yra vienas iš didžiausius turistų srautus generuojančių renginių Anykščiuose. Jį gerokai lenkia tik pernai atidaryto Medžių lajų tako populiarumas.

Anykščiuose vykstantis Devilstone taip pat yra vienas ryškiausių alternatyvios muzikos festivalių Baltijos šalyse. Didžioji dalis atlikėjų kasmet kviečiama iš užsienio šalių. 2016-ųjų vasarą, kaip ir kasmet, renginio lankytojų lauks ne tik kokybiška muzika, bet ir pozityvi energija bei nepamirštami įspūdžiai.

Festivalio bilietų prekyba prasidės gruodžio 17 dieną per www.ebilietai.net

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai