ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

   
Naujausios fotogalerijos:
Videoarchyvo naujienos:
ŠIANDIENOS RENGINIAI:
2023 03 23
10:00
Renginiai vaikams
2023 03 23
12:00
Multikultūriniai renginiai
VYKSTANČIOS PARODOS:
2023 02 25
2023 04 30
Parodos / Instaliacijos
2023 03 02
2023 04 05
Parodos / Instaliacijos
2023 03 03
2023 04 03
Parodos / Instaliacijos
2023 03 07
2023 04 07
Parodos / Instaliacijos
2023 03 10
2023 04 15
Parodos / Instaliacijos
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. - (2014 06 26)

„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“
Pristatome kitus artėjančio festivalio VELNIO AKMUO - 2014 dalyvius. Festivalis liepos 17-20 dienomis įvyks Anykščių Dainuvos slėnyje.

Taip pat jau paskelbta festivalio koncertų programa. Ją galite rasti festivalio svetainėje (Nuoroda straipsnio apačioje). Pilna festivalio programa bus atskleista liepos 1 dieną.

Bilietais prekiaujama VA eBilietai sistemoje bei Tiketoje. Šiuo metu bilieto kaina – 100 Lt. Bilietai brangs liepos 3 d.

VELNIO AKMUO - 2014 festivalio dalyviai. (1 dalis)
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Etninės kultūros stovykla – fes­ti­valis „Folk-​virus“ ir kūry­binių improvizacijų stovykla-​festivalis „Troški­mai“ Troškūn­u­ose. - (2014 06 09)

„Folk-​virus“ / „Troški­mai“
„Folk-​virus“ / „Troški­mai“

Trijų dienų kūrybinė stovykla „Folk-​virus“, kurios metu siekiama paskatinti jaunimą domėtis savo regionų tradicijomis bei žinoti savo tautos išskirtinumą ir savitumą.

Keturių dienų stovykla „Troškimai“, kurios metu vyks muzikos, teatro, šokio meno laboratorijos. Jas ves aktoriai, profesionalūs muzikos atlikėjai, dailininkai, choreografai.

Stovyklų metu, Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme, vyks ir gyvo garso koncertai, kuriuose gros puikiai Lietuvoje žinomi kolektyvai.

Birželio 11 d. - 22:00 - Grupės „Saulės broliai“ ir multi-instrumentalisto Sauliaus Petreikio gyvo garso koncertas.
Birželio 12 d. - 22:00 - Roko grupės „Thundertale“ gyvo garso koncertas.
Birželio 13 d. - 22:00 - Andriaus Zalieskos - Zala ir grupės „Arbata“ gyvo garso koncertas.
Birželio 14 d. - 22:00 - Grupės „Lemon Joy“ gyvo garso koncertas.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3753  -  Komentarų: 0 

Izidorius Girčys (1903-1989) - Istoriją rašęs... fotoaparatu - (2014 06 04)

Izidorius Girčys
Izidorius Girčys
Bagdonas Vytautas

   Gavus Vytauto Bagdono sutikimą, skelbiame straipsnį apie fotografą Izidorių Girčį. Straipsnis publikuotas 2008 metais portale XXI amžius.

   Greitai bus dvidešimt metų, kai anykštėnai nebemato fotoaparatais apsikarsčiusio žilagalvio senuko – Lietuvos fotografijos veterano, prieškarinių laikų spaudos bendradarbio. Žmogaus, kuriam spaudė ranką ir už nuotraukas dėkojo Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, tuometinės vyriausybės nariai, ministrai, prieškario laikų įžymybės – menininkai, rašytojai, dainininkai. Daugybę metų jis, Izidorius Girčys (1903-1989), fotoaparatu rašė ir Anykščių krašto istoriją, čia jis ir užbaigė savo žemiškąją kelionę...

   Apie šį meniškų polinkių, nepaprastų gabumų žmogų ir norisi papasakoti mūsų laikraščio skaitytojams. Juolab kad užmaršties dulkės vis labiau gula ant jo paveikslo, atliktų darbų, šalies fotografijos istorijoje paliktų pėdsakų...

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Bagdonas Vytautas

Festivalis VASAROS KLAVIŠAS pristato NONCLASSICAL LIETUVA! - (2014 05 30)

NONCLASSICAL
NONCLASSICAL
VšĮ „Prasmingas garsas“

   Birželio 14 d. Anykščių Kultūros Centre svečiuosis pasauliui plačiai žinomi šiuolaikinės muzikos veikėjai iš Didžiosios Britanijos – kompozitorius Gabriel Prokofiev, DJ Nwando Ebizie (‚,Nonclassical‘‘) bei perkusininkas Joby Burgess (,,Powerplant‘‘).

  Gabriel Prokofiev (Sergejaus Prokofjevo anūkas) yra šiuolaikinės muzikos pasauliui puikiai pažįstamas kompozitorius, prodiuseris, diskžokėjus, klubinės nakties bei įrašų studijos ,,Nonclassical‘‘ įkūrėjas. Per 10Nonclassical‘‘ gyvavimo metų Gabriel sukūrė naują šiuolaikinės muzikos judėjimą. G. Prokofiev dėka ansambliai ir net simfoniniai orkestrai persikėlė iš akademinių salių į muzikos klubų scenas ir pritraukė platų jaunų klausytojų ratą. Drąsūs ir dažnai netradicinės instrumentų sudėties Gabriel kūriniai skamba visame pasaulyje. Kartu su G. Prokofiev pasirodys Didžiojoje Britanijoje sparčiai kylanti diskžokėjė Nwando Ebizie, kuri jau gali pasigirti dalyvavusi tokiuose festivaliuose kaip Reading, Wireless, Hard Rock Calling ir Secret Garden Party. Nwando repertuare dažnai skamba rekomponuoti Steve Reich, Karlheinz Stockhausen, Louis Andriessen, mažai kam žinomi eksperimentinės elektroninės muzikos bei nauji „Nonclassical‘‘ atlikėjų kūriniai.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Prasmingas garsas“

Birželio 13 d. Anykščiuose bus pristatytas Klaipė­dos jau­nimo teatro spektaklis BATŲ ISTORIJOS - (2014 05 26)

Valentinas Masalskis
Valentinas Masalskis
Birželio 13 dieną, Anykščių kultūros centre, aktorių kolektyvas iš Klaipėdos pristatys režisieriaus Valentino Masalskio ritmo, muzikos bei judesio spektaklį „Batų istorijos“. Tai – mūsų batų istorijos, kurias aktoriai pasakos pasitelkdami pačias įvairiausias sceninės išraiškos priemones.

Batai – mūsų kasdienybės dalis. Jie žino, kur ir kodėl mes ėjome, kada sustojome apsidairyti, nuo ko bėgome, kokie buvo mūsų gyvenimo žingsniai. Batuose gyvena žmonių istorijos, kurias pasakosime žiūrovams, galbūt nesusimąstantiems, kiek daug gali atskleisti kiekviena batų pora.

Spektaklyje batus išgirsime ir pamatysime kaip atskirus personažus, turinčius savitus charakterius. Šokdami, dainuodami ir kitaip muzikuodami aktoriai kurs išraiškingus siužetus, tiek jaunam, tiek vyresniam žiūrovui leisdami patirti, kaip toli keliauja žmogaus vaizduotė, kaip toli žingsniuoja tie batai.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3046  -  Komentarų: 0 

Tradicinės kultūros ir žirginio sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ šiemet vyks birželio 7 d. - (2014 05 19)

Bėk bėk, žirgeli!
Bėk bėk, žirgeli!
Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių kraštas neįsivaizduojamas be jau ketvirtą dešimtmetį vykstančios respublikinės žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventės Bėk bėk, žirgeli!. Šventėje šurmuliuoja kaimo muzikos kapelos, tautodailės mugės, žirgų sporto ir arklių kaustymo bei kinkymo varžybos, respublikinis virvės traukimo konkursas.

Bėk bėk, žirgeli“ šventės ištakos siekia 1978 metus, kai profesoriaus Petro Vasinausko iniciatyva buvo įkurtas Arklio muziejus. P. Vasinauskas – Lietuvos Mokslų Akademijos narys korespondentas, nusipelnęs mokslo veikėjas ir agronomas, Valstybinės premijos laureatas, profesorius, žemės ūkio mokslų habilituotas daktaras.

Respublikinės žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ programa

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Velnio Akmuo 2014 – Liepos 17-20 d. Anykščiuose - (2014 04 01)

„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“

Velnio Akmuo, šiuolaikinio roko ir metalo muzikos festivalis po atviru dangumi, Dainuvos slėnyje Anykščiuose šį vidurvasarį įvyks jau šeštąjį kartą – liepos 17-20 d. Kaip visada laukia gyva muzika, originali kūryba, pozityvios emocijos, nereali atmosfera ir nepamirštami įspūdžiai.

Festivalis pasitiks šiek tiek atsinaujinęs, išsiplėtęs, kiek kitaip nei įprasta įrengtoje teritorijoje. Trys scenos, Rytų, Vakarų ir Gama, išliks beveik savo vietose, ir jose kaip jau įprasta dominuos įvairaus „kalibro“ muzika.

Programoje išliks sąžininga proporcija ekstremalios, sunkios metalo muzikos ir šiuolaikinio roko, įskaitant sunkiai apibrėžiamus žanrus ir eksperimentus. Festivalis skirtas tiek prisiekusiems gryniausio metalo muzikos fanams, tiek įvairių šiuolaikinių roko muzikos krypčių gerbėjams – jei jaučiate, kokia yra tikra rokenrolo dvasia ir jos ieškote, būtent čia ją neabejotinai ir atrasite!

Tik 1000 pirmųjų bilietų į liepos 17-20 d. Anykščiuose vyksiantį kokybiškos alternatyvios muzikos festivalį kainuos 80 litų. Juos įsigyti galima eBilietai sistemoje.

Greta stiprios muzikinės programos festivalyje vyks ir naktinės rokotekos, muzikos specialistų paskaitos, naktinio kino seansai, meno ekspozicijos, kultinės MC Growl kovos ir begalė kitų kūrybiškų akcentų.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į pasaką ŠEIMYNĖLE IŠ DIDŽIOSIOS GIRIOS - (2014 03 25)

Šeimynėlė iš didžiosios girios
Šeimynėlė iš didžiosios girios

DĖMESIO: Susirgus aktorei, numatytas gastrolinis spektaklis „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ Anykščių kultūros centre balandžio 3 d. 13 val. neįvyks. Atsiprašome. Tikimės, kad Anykščiuose apsilankysime 2014 m. spalio mėn ir vaikučiai galės pamatyti mūsų teatro nuostabius spektaklius!

2014 - ieji Lietuvoje paskelbti Teatrų metais. Šia proga Kauno valstybinis lėlių teatras balandžio 3 d., ketvirtadienį, 13 val. kviečia mažuosius žiūrovus į susitikimą su ŠEIMYNĖLE IŠ DIDŽIOSIOS GIRIOS (pagal G. Beresnevičiaus knygą, rež. O. Žiugžda) Anykščių kultūros centre.


Tai nuotaikinga ir žaisminga pasaka apie vienos dienos nuotykius, kuriuos patiria vaikai – Kaukučiai, netikėtai įgiję neribotą laisvę ir iškeliavę į Didžiąją girią.  Jie pradeda suprasti, kas yra atsakomybė rūpintis tuo, kuris mažesnis, silpnesnis ir nuo tavęs priklausomas. Šis spektaklis apie pačią gražiausią pareigą, be kurios mūsų gyvenimas tikrai daug prarastų, – pareigą rūpintis kitais. Spektaklis sukurtas Europos Sąjungos remiamo projekto „Skrajojantis festivalis“ iniciatyva.

Bilieto kaina – 8 Lt.  Kauno valstybinio lėlių teatro informacija

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 2410  -  Komentarų: 0 

Kovo mėnesio renginiai Anykščiuose - (2014 03 03)

Anykščių raj. savivaldybė
Kovo mėnesio renginiai Anykščiuose:

 
4 d. 15 val.  Katinų svetainėje (Vaikų literatūros skyriuje) Jūs virsite „gyvosiomis kaukėmis“: baigiamasis  Užgavėnių kaukių gamybos etapas su dailės mokytoja Kristina Striukiene (Iš edukacinių užsiėmimų ciklo „Metai“, skirto poeto K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti).
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Pasišaukim pavasarį...“ Katlėriuose prie bendruomenės namų
4 d. 14 val.  Užgavėnių šventė „Saulele, motule, patekėk...“ (AKC Debeikių sk.)  
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Užgavėnių linksmybės“ (AKC Vaitkūnų sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Šėliok ir nepasiduok“ (AKC Mačionių sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė „Žiemos išdaigos“: persirengėlių vaikštynės po miestelį, žaidimai, laužas (AKC Viešintų sk.)
4 d. 14 val. Užgavėnių šventė  „Ubagėlių šėlionės“: persirengėlių vaikštynės po kaimą, laužas (AKC Leliūnų sk.)  
4 d. 16 val.  Užgavėnių šventė „Užgavėnių šėlionės“ (AKC Traupio sk.)
4 d. 16 val. Užgavėnės „Žiemos išvarymas su Kaziuku...“ (AKC Andrioniškio sk)
4 d. 17 val. Persirengėlių vaikštynės po kaimą su nuotaikinga programa „Užgavėnių karnavalas  rieda per Ažuožerius“ (AKC Ažuožerių sk.)                                                                                                            
4 d. 18 val. Užgavėnių šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ (AKC Burbiškio sk.)

Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė

Anykščių koplyčioje koncertuos viena populiariausių dainininkių Lietuvoje Jurga Šeduikytė. - (2014 02 18)

Jurga Šeduikytė
Jurga Šeduikytė

Kovo 2 d., sekmadienį, 15 val. Anykščių koplyčioje koncertuos viena populiariausių dainininkių Lietuvoje Jurga Šeduikytė.

Koncerto metu atlikėja pristatys naujausią akustinę programą, kurios metu gerbėjai turės puikią progą susipažinti su jau pamėgtomis dainomis "iš arčiau".

Pasirodymas išsiskirs jaukia atmosfera bei artimu bendravimu, koncerte skambės ne tik populiariausios Jurgos Šeduikytės dainos, bet ir keli muzikiniai netikėtumai...

2005 metais savo solinę karjerą pradėjusi Jurga tapo viena populiariausių ir geriausių visų laikų Lietuvos dainininkių, yra laimėjusi prestižiškiausius apovanojimus tarp Lietuvos atlikėjų užsienyje. 2007 m. rudenį Miunchene vykusiuose MTV Europos muzikos apdovanojimuose Jurga apdovanota geriausios Baltijos šalių atlikėjos statulėle, prieš tai tų pačių metų vasarą laimėjusi Baltijos dainų festivalio Švedijoje „Grand Prix“.

2005 m. rudenį, prodiusuojama vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo ir muzikos vadybos kompanijos M.P.3, Jurga išleido savo debiutinį albumą „Aukso pieva“ ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Albumas „Aukso pieva“ išpirktas platininiu tiražu (arti 25 000 vnt.), šio albumo kūriniai „Nebijok“, „Aukso pieva“, „Aš esu tiktai jei tu esi“, „Galbūt“ ir „Saulė vandeny“ tapo radijo stočių favoritais. Debiutinis Jurgos hitas „Nebijok“ išrinktas populiariausia 2005-ųjų lietuviška daina.

Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 3460  -  Komentarų: 0 
ARCHYVAS / Puslapis: 30 iš 36
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>