RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Susitikimas su rašytoju Valdu Papieviu Anykščių bibliotekoje

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka ▶
Vyskupo skveras 1, LT-29145 Anykščiai
2018 m. spalio 25 d. - 17:30
Kaina - €
Renginys vyko prieš 2008 d.
   
Nuotraukų: 12
Valdas Papievis ir Darius KuolysRenginio akimirkaElvyra Pažemeckaitė, Valdas Papievis ir Darius Kuolys
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Spalio 25 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su Paryžiuje gyvenančiu lietuvių prozininku, vertėju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Valdu Papieviu. Rašytoją vakaro metu kalbins kultūros istorikas doc. dr. Darius Kuolys.

Susitikime su rašytoju išgirsime jo požiūrį į kūrybą ir gyvenimą, Paryžiuje patirtus išgyvenimus ir Lietuvos istorinio laiko refleksijas šiais metais pasirodžiusiame, bet prieš 30 metų parašytame romane „Brydė“. Bus galima įsigyti Valdo Papievio romanus: „Eiti“ ir „Brydė“, taip pat kitų leidyklos „Odilė“ išleistų knygų.

V. Papievis – romanų: „Ruduo provincijoje“ (1989), „Vienos vasaros emigrantai“ (2003), „Eiti“ (2010), „Odilė“ (2015) ir „Brydė“ (2018), apsakymų knygų „Užmaršties slėnis“ (1989) ir „Žiebtuvėliai anarchistai“ autorius. Apdovanotas Antano Jonyno, Antano Vaičiulaičio, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijomis.

2003 m. romanas „Vienos vasaros emigrantai“ įtrauktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. 2010 m. romanas „Eiti“ išrinktas kūrybiškiausia metų knyga. 2010 m. romanas „Eiti“ nominuotas Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje. 2015 m. romanas „Odilė, arba oro uostų vienatvė“ nominuotas Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje, įtrauktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką.

2016 m. rašytojui V. Papieviui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romano estetiką.

Rašytojo kūryba jautriai liudija egzistencines patirtis, atveria sudėtingus žmonių santykius, išgyvenamas akimirkas ir žmogui tekusio laiko grožį. Pagrindinis menininko kūrybos principas: „Įsiklausyk į save, rašyk iš savęs, nepasiduok madų vėjams ir skersvėjams“.

Spalio mėnesį V. Papievis susitiks ne tik su anykštėnais, bet ir surengs kūrybos vakarų maratoną Panevėžio regiono bibliotekose – Biržuose, Kupiškyje, Ignalinoje, Molėtuose, Panevėžyje, Utenoje, Visagine. Susitikimai su iškiliu rašytoju yra projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ renginiai. Tai tęstinis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektas, nuo 2010 m. skatinantis Panevėžio regiono gyventojus skaityti nacionalinę literatūrą ir giliau pažinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.
Susitikimas su rašytoju Valdu Papieviu Anykščių bibliotekoje
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai