ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Velnio Akmuo 2014 – Liepos 17-20 d. Anykščiuose - (2014 04 01)

   
„Velnio akmuo“ 2014
„Velnio akmuo“ 2014
Asociacija „Alt Events“

Velnio Akmuo, šiuolaikinio roko ir metalo muzikos festivalis po atviru dangumi, Dainuvos slėnyje Anykščiuose šį vidurvasarį įvyks jau šeštąjį kartą – liepos 17-20 d. Kaip visada laukia gyva muzika, originali kūryba, pozityvios emocijos, nereali atmosfera ir nepamirštami įspūdžiai.

Festivalis pasitiks šiek tiek atsinaujinęs, išsiplėtęs, kiek kitaip nei įprasta įrengtoje teritorijoje. Trys scenos, Rytų, Vakarų ir Gama, išliks beveik savo vietose, ir jose kaip jau įprasta dominuos įvairaus „kalibro“ muzika.

Programoje išliks sąžininga proporcija ekstremalios, sunkios metalo muzikos ir šiuolaikinio roko, įskaitant sunkiai apibrėžiamus žanrus ir eksperimentus. Festivalis skirtas tiek prisiekusiems gryniausio metalo muzikos fanams, tiek įvairių šiuolaikinių roko muzikos krypčių gerbėjams – jei jaučiate, kokia yra tikra rokenrolo dvasia ir jos ieškote, būtent čia ją neabejotinai ir atrasite!

Tik 1000 pirmųjų bilietų į liepos 17-20 d. Anykščiuose vyksiantį kokybiškos alternatyvios muzikos festivalį kainuos 80 litų. Juos įsigyti galima eBilietai sistemoje.

Greta stiprios muzikinės programos festivalyje vyks ir naktinės rokotekos, muzikos specialistų paskaitos, naktinio kino seansai, meno ekspozicijos, kultinės MC Growl kovos ir begalė kitų kūrybiškų akcentų.


Šiuo metu patvirtinti festivalyje dalyvaujantys kolektyvai:

test

IN SOLITUDE muzika – tai šiuolaikiškai pateiktas 70-ųjų ir 80-ųjų heavy metalas. Kol kritikai kalba apie IN SOLITUDE muzikoje girdimą KING DIAMOND, BLACK SABBATH ir kitų pasaulinio garso heavy metalo grupių įtaką, švedų penketukas aktyviai ir drąsiai ieško savojo skambesio. Grupės nariai į savo kūrinius nevengia įpinti gotiško roko, doom atmosferos ir kaip daugelis šiuolaikinių atlikėjų nebijo peržengti savojo žanro sienų.

test

Vokiečių disco stoner pionieriai – JIMMY GLITSCHY – pasirodys Velnio Akmenyje su maksimalia, iš kojų verčiančia energija.

Pankiški ir techniški, dinamiški ir improvizuoti – JIMMY GLITSCHY* taip ir nenuilsta nuo pat susibūrimo pradžios. Pagauti įkvėpimo po vieno stipraus vakarėlio, šie vokiečiai puikiai suderino disco su stoner, įmaišė savų motyvų ir įvaldė energingo šou manierą.

test

INQUISITION sugrįžta į VA ir pasistengs visus nustebinti dar kartą! Pastarasis jų albumas „Obscure Verses for the Multiverse“ buvo taip išgirtas kritikų, kad šią grupę galima tvirtai ir argumentuotai vadinti viena geriausių šiuo metu black metalo grupių visame pasaulyje.

INQUISITION kūriniuose techniški ir nuolatos tarsi ratu besisukantys rifai panardina į transą; meditacinius intarpus čia pat keičia taškanti energija. Taip gimsta primityvus ir purvinas, tačiau tuo pat metu iki begalybės išgrynintas grupės skambesys. Tokio paties grynumo INQUISITION siekia ir savo tekstuose, dedikuotuose gamtai, okultizmui ir mistikai.

2011-aisiais INQUISITION atvyko į VA nieko nesitikėdami, o išvažiavo tvirtindami, kad tai buvo pats geriausias jų vasaros festivalis. Šiais metais grupė atlekia su dideliu entuziazmu – užkurti ant scenos dar įtaigesnį šou.

test

SHINING – vėl VA... Tačiau šįkart anksčiau čia grojusius švedus keičia ne mažiau intriguojantys avangardiškieji SHINING iš Norvegijos. Pavadinimas tas pats, bet supainioti neįmanoma su niekuo kitu – norvegų unikalumas ir išskirtinis stilius paverčia jų pasirodymus nepamirštamu reiškiniu, kurio tiesiog negalima praleisti!

SHINING susibūrė 1999-aisiais, kai grupės pagrindinis vokalistas Jørgen Munkeby dar tik įstojo į muzikos akademiją, kur ir susipažino su būsimaisiais grupės nariais. Nuo pat karjeros pradžios ši grupė užkariavo muzikos mylėtojų širdis ne tik Skandinavijoje. Iki šiol SHINING išleido šešis albumus – kiekvienas naujas kardinaliai skiriasi nuo ankstesnių dėl grupės sugebėjimo neįprastai maišyti įvairius stilius bei instrumentus. Metalas, progresyvus rokas, netgi eksperimentinis džiazas – visi šie žanrai yra tinkami, norint apibūdinti unikalią norvegų kūrybą.

test

BLUES PILLS - tai jauna grupė iš Švedijos su itin talentinga vokaliste priešakyje – pasiruošę VA dalyvius užlieti nešlifuotais ir jausmingais garažinio / retro / bliuzroko garsais.

Nors BLUES PILLS susikūrė vos prieš trejus metus, tačiau spėjo įsitvirtinti ir pelnyti psichodelinės, „vintažinės“ muzikos fanų dėmesį kaip perspektyvi, originalaus, grubiai natūralaus skambesio grupė. Šis kolektyvas nepripažįsta šiuolaikinės moderniosios muzikos, kurioje garsas per daug švarus ir nušlifuotas. Pasak jų, tai slopina visus jausmus, kuriuos muzika gali ir turi teikti klausytojui. Muzika turi transliuoti emociją ir jausmą, sujaukti arba nuraminti mintis, kelti asociacijas ir fantazijas.

test

Originalūs post metal keistuoliai iš Lenkijos OBSCURE SPHINX. Jų kūryba – tai pačių įvairiausių alternatyvios muzikos elementų mišinys, kurį bus galima išgirsti ir įvertinti festivalyje VA 2014.

Prie įvairaus šių metų VA atlikėjų būrio prisijungęs post metal kolektyvas iš Varšuvos naujų klausytojų dažnai pripažįstamas stebinančiu atradimu. Grupė koja kojon juda su šiuolaikine tendencija – eksperimentuoti muzikos stiliais. Neretai į penketuko kuriamą post metalą įpinamas sludge, doom ar dar kitoks eksperimentinis skambesys. O itin išraiškinga OBSCURE SPHINX vokalistė savo stipriu balsu, savitais kūno judesiais bei charizma prikausto publikos dėmesį ir paverčia kiekvieną pasirodymą mažu spektakliu.

Net neabejojame, kad ekspresyvi ir energija pulsuojanti OBSCURE SPHINX muzika įtrauks į nuostabią kelionę po meditacinių skambesių pasaulį.

test

NECRORISER trio susikūrė kažkur Pietų Amerikoje 2007, o neilgai trukus persikėlė į Londoną. Iki šiol teišleido vieną albumą „Violent“, turi sukūrę vos kelias dešimtis originalių dainų ir groja tikrai ne taip virtuoziškai kaip įprasta šio stiliaus meistrams. Bet neįtikėtinas NECRORISER talentas atsiskleidžia kai kame kitame. Jie yra iš tų muzikantų, kurie užveda publiką ir susižeria gausius palaikymo šūksnius būtent gyvuose pasirodymuose. Su pietietišku temperamentu, energingai, kietai ir triuškinančiai scenoje jų pliekiamas thrash-death metalas nepalieka abejingo nei vieno atkaklaus, thrashisto marškinėlius vilkinčio VA dalyvio!

test

VADER – viena tų grupių, rašančių metalo muzikos istoriją. Savo patirtimi, nemarumu ir talentu šie Lenkijos death metalo muzikantai atvyks pasidalinti su fanais ir į VA 2014. VADER žada parodyti geriausią savo repertuarą ir supliekti visus kultinius gabalus nuo senosios iki šiandienės brandžios ir savo vertę išlaikančios kūrybos. Išskirtinai  festivaliui Velnio Akmuo – 30 metų VADER metalo istorijos, kurią pateiks Lenkijos sunkiosios scenos vėliavnešiai!!!

test

Nors japonai CHURCH OF MISERY kartais apibūdinami kaip stoner rock atstovai, grupės nariai kratosi šio termino ir teigia: „We hate trend. We hate corporate attitude. We hate the word ‘stoner’. Death to false stoners!! Let there be DOOM!!“ CHURCH OF MISERY skambesys – tikras, nenušlifuotas ir kiek kreivas doom metal, persmelktas 70-ųjų psichodelikos garsų, o dainų tekstai paremti faktais iš liūdnai pagarsėjusių serijinių žudikų ir maniakų gyvenimų. Susikūrę 1996 metais šie vyrukai greit rado kelią į pogrindinės muzikos mėgėjų širdis visame pasaulyje, nors iki pat 2005 metų nekoncertavo už Japonijos sienų. Įdomu ir tai, kad grupė įrašė pirmąjį savo albumą „Volume 1“ gyvo pasirodymo metu 1996 metais ir planavo išleisti 1997 metais, bet įrašų kompanija nutraukė leidybą, apmulkino pirkėjus ir išleido albumą kaip retą neoficialų bootleg‘ą. Oficialiai „Vol 1“ pasirodė tik 2007 metais.

test

Super grupės apibūdinimas ARCH ENEMY lydi nuo pat susibūrimo 1996 metais, kūrybines pajėgas sujungus stipriems muzikantams iš skirtingų ir anuomet jau spėjusių pagarsėti kolektyvų. Michael Amott, grupės iniciatorius, buvo pasiryžęs viskam – sukūręs muziką visiems instrumentams, autorystę susimuliavo ir paskirstė atitinkamiems grupės kolegoms, kad tik sudarytų stipraus, rimto kolektyvo įspūdį. Visgi ARCH ENEMY pradžią davęs charizmatiškasis raudonplaukis Michael taip ir liko pilkuoju grupės kardinolu, kai prie jų vyriškos kompanijos prisijungė šviesiaplaukė mergina, visus pribloškusi savo „kietu“ vokalu ir neįprastu moters žavesiu. Šiandien grupė vėl gyvena permainomis – populiarioji Angela atsisveikino su gerbėjais kaip vokalistė ir ėmėsi vadybos pareigų. Ją pakeitusi kanadietė Alissa White-Gluz jau dabar kritikų vertinama kone geriau už pirmtakę, o naujausias grupės vaizdo klipas su Alissa priešakyje per 5 dienas peržiūrėtas milijoną kartų...

test

Amerikiečiai HAVOK atvyksta į Lietuvą. Velniškai energingas skambesys su „Made in USA“ ženklu festivalio Vakarų scenos gerbėjus privers išspausti iš savęs visą prakaitą. Šiuo metu aktyviai Pietų Amerikoje koncertuojantis kolektyvas triuškina vieną šalį po kitos, o liepos 17-20 d. ir Lietuvai ateis eilė patirti HAVOK efektą.

Pristatant HAVOK nereikia spėlioti, kokiu žodžiu apibūdinti jų muzikos srovę: HAVOK puoselėja senas, tikras thrash metal tradicijas, be jokių kitų priemaišų. Susibūrę 2004-aisiais, HAVOK iškart ėmėsi rimtos kūrybos. Išleidusią du albumus, staigiai progresuojančią grupę iš Kolorado pastebėjo Anglijos įrašų kompanija „Candlelight Records“. Netrukus pasirodė net keli albumai, kuriuose ypač išsiskyrė stiprus vokalas ir puikus gitarų bei būgnų įvaldymo lygis.

Išgirsti HAVOK ant scenos yra tiesiog būtinybė norintiems pajusti tikrą vadinamąją „punch-you-in-the-throat“ muziką. Šie atlikėjai iš visų jėgų stengiasi išlaikyti thrash populiarumą šalia kitų modernių muzikos krypčių. Todėl velniop viską – kol HAVOK bus ant scenos, pasaulis priklausys tik thrashui.

test

Visai neseniai Tallinn Music Week grojęs ir daugelį nustebinęs danų kolektyvas GET YOUR GUN atvyksta į festivalį Velnio Akmuo ir atsiveža tikrai stiprų tamsios ir šiaurietiškai melancholiškos muzikos arsenalą. Nenuspėjami gyvi pasirodymai, kuriuose kiekvienas garsas atliekamas taip meistriškai, lyg skambėtų paskutinį kartą, įtraukia publiką į keistą ir tamsią grupės muzikinę kelionę.

Nuo pat susibūrimo ilgai ir sunkiai dirbę, vedini užsispyrimo ir valios stiprybės, GET YOUR GUN muzikantai pagaliau subrandino ir pristatė pasauliui savo debiutinį albumą „The Worrying Kind“. Jis, beje, buvo išleistas ką tik – balandžio 11 dieną. Pasirodžiusiame albume galima išgirsti tiek sunkių gitaros rifų, persmelktų skandinavų šalims būdingo šiurkštumo, tiek įtraukiančių folk muzikos elementų.

Tai neabejotinai bus vienas originaliausių šių metų VA Rytų scenos „ginklų“.

Daugiau informacijos: http://www.devilstone.net


Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai