ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Tyrėjai, pažinę Anykščių istorijos aukštupį - (2022 11 07)

   
G. Zabiela
G. Zabiela
Anykščių raj. savivaldybė
Lapkričio 7-ąją, pirmadienį, 17 val. muziejininkai kviečia anykštėnus, kuriems įdomi mūsų krašto praeitis, į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salę, kur rengiama diskusija „Miesto istorijos aukštupyje“. Ypatingą dieną naujausiomis ilgų tyrimų žiniomis apie seniausią Anykščių istoriją čia pasidalins du žymiausi dabartinės kartos anykštėnai istorikai dr. Gintautas Zabiela ir dr. Tomas Baranauskas.

Lapkričio 7-
oji – tai kokia diena, kai Anykščiuose tiesiog būtina kalbėti apie krašto istoriją. Nekyla net abejonių, kad tą 1442 m. rudens dieną, lygiai prieš 580 metų, Anykščiuose svečiavosi ir net vieną oficialų dokumentą čia pasirašė Lietuvos didysis kunigaikštis Kazimieras Jogailaitis.

Mūsų krašto istorijai pašvęsto vakaro metu Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. G. Zabiela apibendrins kelių dešimtmečių patirtis, sukauptas tiriant Lietuvos karaliaus Mindaugo epochos ir Anykščių krašto paraleles, pristatys pradėtą rengti monografiją apie Šeimyniškėlių piliakalnį.

Lietuvos kultūros tyrimų instituto Antikos ir viduramžių tyrimų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. T. Baranauskas pasiruošęs atskleisti, kokią gi datą pagrįstai galime vadinti pirmuoju Anykščių vardo paminėjimu dokumentuose ir kokie klaidūs labirintai tyko tyrėjų, tokių faktų beieškančių.

Istorikai ne tik dalinsis savo „anykštėniškosios“ tiriamosios veiklos rezultatais, bet ir provokuos diskusijai: kas mums yra svarbiausia, pažįstant ir pristatant savo krašto istorijos aukštupį, kokie istorijos faktai įspūdingiausiai reprezentuoja Anykščius tarptautiniame kontekste...

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai