ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Rudens lygiadienį skelbs derliaus šventė – Obuolinės - (2013 09 11)

   
Obuolinės
Obuolinės
Anykščių raj. savivaldybė

Kodėl toks pavadinimas? Todėl, kad visoje šalyje tik Anykščiai kiekvieną rudenį pakvimpa ypatingu obuolių kvapu. Todėl, kad rudens darbų pabaigtuves Anykščiuose skelbia ne tik pilnėjantys naujojo derliaus aruodai, bet ir miesto gatvėmis nusidriekusios transporto, prikrauto obuolių, vilkstinės.

Šiais metais vyksiančios pirmosios Obuolinės sutampa su Rudens lygiadieniu - metu, kuomet nuo seno Lietuvoje vyko rudens gėrybių mugės, natūralios ugnies renginiai. Tai ypatingas metas, kai diena susilygina su naktimi ir kai senųjų papročių gerbėjai atgaivina pagoniškas tradicijas - šiaudinio ožio aukojimą.

Daug iš senųjų derliaus pabaigtuvių bei Lygiadienio tradicijų atgims ir per Anykščiuose vyksiančias Obuolines, bus nemažai naujovių, netikėtų siurprizų.

Visą tai patirti ir dar mugėje pasižmonėti, prie bendro rajono bendruomenių stalo - suneštinių vaišių - pasivaišinti bei dainomis, šokiais ir tradiciniais žaidimais naująjį derlių pagerbti bus galima visiems, kurie rugsėjo 21 dieną (šeštadienį) atvyks į Anykščių rajono derliaus šventę - Obuolines!

Mugė prasidės 9 valandą. Norintys prekiauti mugėje registruojasi telefonu (8 381) 58 086 arba el.p. natasa.kiliuviene@anyksciai.lt

Anykščių r. savivaldybės informacija.

test


Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai