ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

„Purpurinis vakaras“ Anykščiuose „varvės“ rugpjūčio viduryje - (2012 06 28)

   
„Purpurinis vakaras” 2012
„Purpurinis vakaras” 2012
VšĮ „Bardai LT“

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“, rengiamas VšĮ „Bardai LTAnykščiuose, šiemet vyks rugpjūčio 17 – 18 dienomis. Tai jau penktasis festivalis, Anykščių ir aplinkinių kraštų gyventojams dovanojantis geriausių šalies bardų kūrybos klodus.

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.

Festivalio rengėjų iniciatyva „Purpurinis vakaras“ nuo 2009 m. pristato jaunus kūrėjus, skirdamas jų koncertui pirmąją festivalio dieną. Jaunieji bardai, dar tik žengiantys pirmus žingsnius scenoje, turi galimybę viešai pristatyti savo kūrybą, pabendrauti su populiariaisiais bardais, poetais, regiono šviesuoliais. Taip pat jau tapo tradicija, kad kiekvienas jaunosios kartos atlikėjas festivalio koncertui paruošia ir atlieka vieną Vytauto Kernagio dainą, tuo prisidedant prie vienos iš pagrindinių festivalio idėjų įgyvendinimo, t.y. Vytauto Kernagio kūrybos ir muzikinio palikimo išsaugojimo ir sklaidos. Ir toliau bus siekiama, kad V. Kernagio dainos skambėtų jaunųjų atlikėjų lūpomis.

test

Nuo 2010 m. festivalio pagrindiniame koncerte kasmet dalyvauja vienas bardas iš užsienio, kuris pristato žiūrovams savo šalies dainuojamosios poezijos tradicijas.

Šiais metais pagrindiniai festivalio koncertai tradiciškai vyks Dainuvos slėnyje. Juose dalyvaus jaunieji dainuojamosios poezijos atlikėjai – įvairių šio žanro konkursų laureatai bei prizininkai ir žinomi mūsų šalies bardai: Aidas Giniotis, Kostas Smoriginas, Andrius Kaniava (su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“), Ieva Narkutė, Vytautas V. Landsbergis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Andrius Kulikauskas, Olegas Ditkovskis su Neda Malūnavičiūte ir kt. Bilietus į šiuos koncertus bus galima įsigyti jau nuo birželio 14 d. per Bilietai.lt sistemą.

Tradiciškai be koncertinių festivalio akcentų, organizatoriai planuoja ir daugiau gerų, aukštos vertės kultūros renginių/reginių. Tai – ir literatūriniai skaitymai, fotografijų parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir t.t.

Kaip ir kasmet, norintys festivalio renginius matyti abi dienas, galės įsikurti palapinių kaimelyje.

Bilietus platina Bilietai.lt ir Anykščių kultūros centras.

Taip pat bilietus bus galima nusipirkti 1,5-2 val. prieš renginį prie įėjimo į Dainuvos slėnį.

Rugpjūčio 17 d. – 20 Lt + 2 Lt (komisinis mokestis);

Rugpjūčio 18 d. – 25 Lt + 2 Lt (komisinis mokestis);

Abonementas dviem dienom – 40 Lt + 3 (komisinis mokestis)

Daugiau informacijos: http://www.purpurinisvakaras.lt

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai