ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

pasiGARSINK ANYKŠČIUS - 2013 07 27 (+Interviu) - (2013 07 24)

   
pasiGARSINK Anykščius
pasiGARSINK Anykščius

Šiemet anykštėnai bei miesto svečiai turės galimybę aplankyti gausybę miesto šventės renginių. Vienas iš didžiausių – šeštadienio koncertas „pasiGARSINK ANYKŠČIUS“. Jo metu bus galima pasiklausyti gana įvairios muzikos:  trankaus roko atstovų „Fear of Lying“ bei „Freaks on Floor“, folkloro motyvais persmelktų grupės „Žalvarinis“ dainų ir tikrų tikriausios melancholijos, grožio, subtilumo estetikos, tačiau tai ne Lars von Trier, o duetas iš Islandijos „Low Roar“.

Su vienu grupės nariu Ryan Karazija lietuviai turėjo progą susipažinti dar 2012 metais Vilniuje vykusiame festivalyje. Kažkur girdėta? Taip, jo senelio brolis Balys Karazija 1926 metais įkūrė „Anykščių Vyną“. Po atsitiktinio susipažinimo su gerai žinomu muzikos žurnalistu Ramūnu Zilniu Ryan jau tais pačiais metais grojo keliuose lietuviškuose festivaliuose „Loftas Fest“ bei „Karklė“. Tačiau abu kartus atlikėjas pasirodė vienas, be grupės. Taigi šiemet įvyks tai, kas buvo neįmanoma abu prėjusius kartus ir kartu išsipildys maža Ryan svajonė.

Na, o dabar šiek tiek istorijos apie patį „Low Roar“ grupės įkūrėją. Turbūt jau iš vardo matyti, jog jis nėra islandas. Ryan gimė ir užaugo Kalifornijoje. Ten grojo ir savo pirmojoje grupėje Audrye Sessions, kuri spėjo išleisti albumą „Black Seal“ ir net du EPBlack Seal“ ir „Tonequake“. Tačiau 2010 metų rugsėjį Ryan persikėlė gyventi į Islandiją, į savo žmonos tėvynę. Čia taip pat nepabėgo nuo savo troškimo kurti muziką ir subūrė projektą „Low Roar“, kurio jau primasis albumas buvo gerai įvertintas internetinės įrašų parduotuvės „Gogoyoko“, kuri grupės dainą „Just a Habit“ įtraukė į geriausių 2011 metų dainų trisdešimtuką. Įdomu pastebėti ir tai, jog dar įrašinėdama pirmąjį albumą grupė jau spėjo padirbėti su pasaulinio garso muzikos prodiuseriu Adrew Scheps, kuris savo muzikine bei garso estetika padėjo tokioms grupėms kaip „Red Hot Chili Peppers“, „Metalica“, solo artistams „Adele“, „Justin Timberlake“ bei „Jay-Z“ laimėti nemažai prestižinių muzikos apdovanojimų. „Low Roar“ jau ruošia antrajį albumą, kuris pasirodys dar šiais metais. Kas žino, galbūt šios miesto šventės metu turėsime progą išgirsti ir keletą dar niekam negirdėtų kurinių.

Taigi „Low Roar“, turbūt, jau pakuoja lagaminus, o kad neprailgtų laukti jų muzikos, trumpas pašnekesys su Ryan.

1.    Pradėkime interviu nuo šio to linksmesnio...Ryan, gal galėtum pasidalinti savo įspūdžiais apie lietuvišką alų?

Manau, kad jis labai geras... Bent jau praėjusią vasarą buvo puikus.

2.    Ir koks pasirodė mūsų unikalusis Anykščių vynas?

Vynas man taip pat labai patiko, būtinai reikės jo parsivežti į Islandiją.

3.    Viename straipsnyje teko skaityti šmaikščią žinutę jog tavo tėtis, sužinojęs jog pirmą kartą vyksi į Lietuvą, liepė tau susitvarkyti: nusikirpti plaukus ir nagus. Ar ir šį kartą tėtis prašė „nepadaryti gėdos“ prieš kraštiečius?

Na... Primygtinai prašė nusivalyti nagų laką nuo kelių nagų...

4.    Ši kelionė bus jau trečioji Lietuvoje ir Anykščiuose. Ar dar liko dalykų, kuriuos norėtųsi pamatyti, paskanauti, išgirsti..?

Labai laukiu kol pagaliau atvažiuosiu į Anykščius ir galėsiu pabūti kiek ilgiau nei praėjusį kartą. Man tikrai labai patinka Lietuva, tad nekantrauju vėl čia sugrįžti.

5.    Šį sykį anykštėnai bei miesto svečiai turės išskirtinę galimybę išgirsti ir pamatyti pilna „Low Roar“ sudėtį. Ar galima sakyti, jog išsipildė maža tavo svajonė?

Na, kol kas būsime tik dviese, tai dar ne pilna sudėtis, kurią planuojame naujajam albumui, tačiau tikimės, kad garsas bus kur kas geresnis, nei grojant man vienam, juolab, kad su Logi grosime skirtingais instrumentais vienu metu.

6.    Logi, kaip sekasi dirbti kartu su Ryan? Ar jau seniai grojate vienoje grupėje?

(Atsako Ryan). Logi buvo ir yra labai geras mano draugas. Kartu pradėjome dirbti tik praėjusią vasarą, tad kartu nuo pat pradžių nedirbome. Galima sakyti, jog Logi pritarė mano muzikinams sumanymams, tad visai paprastai įsiliejo į „Low Roar“ komandą.

7.    Ar tai vienintelė grupė, kurioje grojate?

„Low Roar“ kol kas yra vienintelis projektas ties kuriuo šiuo metu dirbu, tačiau gali būti, jog šių metų pabaigoje imsiuosi ir kitų projektų.

8.    Gal galite pasidalinti savo įkvėpimo šaltiniais?

Sunku tiksliai pasakyti... Mane įkvepia daugelis dalykų: pats gyvenimas, gamta...

9.    Galbūt dirbate su kitais menininkais: muzikantais, filmų režisieriais, dailininkais, rašytojais?

Teko dirbti su keliais žmonėmis, tačiau iki šiol šie projektai neturėjo didelio pasisekimo.

10.    Ryan, kokius skirtumus galėtumei įžvelgti tarp Kalifornijos ir Islandijos kultūrų?

Reykjavík iš tiesų yra labai mažas miestas, tad gana greitai susidraugauji su jo žmonėmis, ypač jei retkarčiais pasirodai scenoje, kaip mes ir man tai tikrai labai patinka. Priešingai nei čia, San Franciske žmonės yra gana pavydus ir dažnai daugiau galvoja vien tik apie save ir tai labai įtakojo anuometinį mano gyvenimą. Dabar nebejaučiu tokios konkurencijos, na, gal tik pačiam sau ir savo darbui. Savo muzika nesistengiu pasiekti kažkokių tikslų, kuriu muziką, nes jaučiu, jog privalau tai daryti. Gal tai ir kvaila, tačiau nuolat apie tai galvoju ir stengiuosi dirbti, nes kitu atveju tiesiog nebūčiau savimi.

11.    Teko domėtis jog įrašinėdamas pirmąjį albumą dirbai su Andrew Scheps. Ar jis taip pat prodiusavo albumą

Andrew yra labai geras mano draugas, be kita ko, nepaprastai talentingas žmogus. Kai įrašinėjau pirmąjį albumą gyvenau Reykjavik, tad siunčiau jam jau įrašytas dainas, kartu jas aptarinėdavome. Jis taip pat pridėjo kelis instrumentus, kai ką pakeitė, tad galima sakyti, jog albumą jis prodiusavo iš dalies.


12.    O kaip dėl naujojo albumo? Ar jis bus pimojo tęsinys, ar klausytojai gali laukti šio to visiškai naujo?

Sunku pasakyti... Viskas tiesiog gimsta natūraliai. Galbūt trečiasis albumas bus visai kitoks, nei pirmasis ir antrasis.

13.    Ar antrąjį albumą taip pat prodiusuos Andrew Scheps?

Ne, jį prodiusavome kartu su Mike Lindsay.

14.    Kokie artimiausi tavo tikslai?

Tęsiu tai, ką darau ir dabar...Ir, žinoma, tikiuosi aplankyti dar daugiau šalių ir jose sugroti.

15.    Ir paskutinis klausimas...Galbūt norėtumėte ką nors pasakyti ar palinkėti Jūsų laukiantiems anykštėnams?

Norėčiau paklausti: ar anykštėnai tikrai mūsų laukia?

test

NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai