ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujoji Kultūros taryba darbą pradėjo ryžtingais sprendimais - (2015 10 11)

   
Anykščių raj. savivaldybė

Rugsėjo pabaigoje suformuota naujoji Anykščių rajono savivaldybės Kultūros taryba (toliau - Kultūros taryba)  į pirmąjį posėdį susirinko spalio 6 dieną. Kultūros taryba veikia visuomeniniais pagrindais, ji teikia rekomendacinio pobūdžio siūlymus rajono kultūros strategijos ir kultūros politikos klausimais, vertina kultūros procesus rajone, vykdo kitas patariamąsias funkcijas.

Pirmojo posėdžio metu vienbalsiai buvo išrinkta vadovybė - pirmininku tapo Tautvydas Kontrimavičius, pavaduotoja Jurgita Bugailiškienė. Posėdyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis palinkėjo susirinkusiems savarankiškų, teisingų ir nešališkų sprendimų.

-Klausiate, kaip aš įsivaizduoju, kaip turėtų dirbti Kultūros taryba? Atsakau - skaidriai ir atvirai. Mes visi turime įsiminti, kad kuriame rajonui ir jo žmonėms, o ne darom kažkokius veiksmus, kad sudarytume galimybę protekcijai, - atsakydamas į Kultūros tarybos nario Tomo Ladigos klausimą, sakė K. Tubis.

Be kitų, pirmajame Kultūros tarybos posėdyje buvo priimtas, galima sakyti,  istorinis sprendimas - pritarta Anykščių rajono savivaldybės ketinimui teikti paraišką ir dalyvauti nacionalinėje atrankoje gauti 2022 metų Europos kultūros sostinės vardą.

test

-Net jei mes ir negausime Europos kultūros sostinės titulo, jau vien tai, kad mes dalyvavome procese, kad parengėme paraišką - jau tai bus labai didelė nauda Anykščiams. Per trumpą laiką iki kitų metų gegužės pabaigos mes turėsime parengti Anykščių kultūros strategiją, peržiūrėti ir „revizuoti" visus turimus bei pradėtus rengti dokumentus ir išskirti jų poveikį kultūros plėtotei. Turime parengti gausybę įvairių susitarimų ir sutarčių, suburti po pasaulį pasklidusius anykštėnus, įsivertinti situaciją, nusibrėžti vizijas ir planus dešimtmečiui. Tai jau ir bus nauda Anykščiams. O jei 2017 pabaigoje būsime paskelbti 2022 metų Europos kultūros sostine, mes net penkerius metus galėsime naudoti šį vardą kaip didžiulį kokybės ženklą, nekalbant apie 1,5 milijonų eurų vertės  premiją,  -  apie galimą paraiškos teikimo naudą ir laukiančius darbus kalbėjo Kultūros tarybos narys, mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius.

Diskutuodami apie Anykščių ketinimus siekti 2022 metų Europos kultūros sotinės vardo, Kultūros tarybos nariai išreiškė viltis, kad šis siekis bus puiki paskata bendram tikslui jungtis visai Anykščių krašto kultūros bendruomenei, visiems - čia ir svetur -gyvenantiems anykštėnams.

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai