ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Į „Devilstone“ atvyksta norvegai „Mayhem“! - (2022 03 15)

   
Grupė  „Mayhem“
Grupė „Mayhem“
Asociacija „Alt Events“
Muzikos, meno ir ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ po dviejų metų pandeminės tylos, kaip jau skelbta, vėl įvyks šią vasarą įprastu laiku įprastoje vietoje – liepos 14–17 d. Anykščių Dainuvos slėnyje. Sugrįžtančio festivalio centre – norvegų juodojo metalo grupė „Mayhem“, jau sykį pasirodžiusi „Devilstone2010 m. ir po savęs Lietuvoje palikusi porą metų užtrukusį skandalą.

Sunkiosios muzikos ir ypač ekstremalaus metalo gerbėjams „Mayhem“ vardas yra puikiai pažįstamas ir neatsiejamas nuo juodojo metalo scenos, o dar tiksliau – Norvegijosblack metal“ antrosios bangos. Beveik 40 metų gyvuojanti kultinė grupė turi išskirtinę ir mistifikuotą istoriją. Ją iliustruoja ne tik geniali kūryba, bet ir grupės narių mirtys, degančių bažnyčių ugnis ir kruvina „Black Inner Circle“ ideologija. Šių dramatiškų istorinių antspaudų, ko gero, Mayhem vardas neatsikratys iki gyvavimo pabaigos.

test
Nuotrauka devilstone.net

Grupės sceninis įvaizdis ir pasirodymai iki šiol yra gana šokiruojantys bei agresyvūs – už liturgiją imituojantį radikalų šou ant „Devilstone“ scenos 2010 m. „Mayhem“ buvo sulaukę ir Lietuvos religinės bendruomenės pasipiktinimo. Ir nors grupės muzika šiandien tebėra ekstremaliai tamsi, išgyvenusi progresyvaus ir avantgardinio metalo įtaką ir vėl grįžusi prie klasikinio juodojo metalo skambesio, naujosios eros „Mayhem“ muzikantai yra viešai pasisakę, jog atsiriboja nuo ankstyvojo laikotarpio juodai radikalių pažiūrų.

test
Nuotrauka devilstone.net

Mayhem“ per savo muzikos karjerą yra sugroję beveik visuose žymiausiuose sunkiosios muzikos festivaliuose visame pasaulyje, laimėję NorvegijosGrammy“ apdovanojimą už geriausią sunkiosios muzikos leidinį, išleidę iš viso 6 pilnametražius albumus, o 2021 m. pabaigoje įtraukti į Norvegijos Rokheimo šlovės muziejų, kuriame kol kas yra vieninteliai metalo muzikos atstovai. Po pirmojo norvegų pasirodymo Anykščiuose praėjus 12-ai metų, ateinančią vasarą bus galimybė išgirsti ir „pasibaisėti“ MayhemaisDevilstone“ festivalyje liepos 14–17 d. Daugiau informacijos:

 www.devilstone.net

„Mayhem“ videos:

https://youtu.be/e7jResTj9qc

https://youtu.be/4uS497qlbdE

test
Nuotrauka devilstone.net
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai