ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Europos paveldo dienos (2022) / Tema „Tvarus paveldas“ - (2022 09 12)

   
Europos paveldo dienomos 2022
Europos paveldo dienomos 2022
Anykščių raj. savivaldybė
Dar 1991 metais Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Komisijai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas. Lietuva prie „Europos paveldo dienos“ programos prisijungė 1994 m. Europos paveldo dienų metu Europos valstybėse pagal tų metų pasirinktą temą organizuojami įvairaus pobūdžio nemokami renginiai, skirti visuomenei, siekiant ją supažindinti su kultūros paveldu, parodyti tai, kas paprastai yra visuomenei neprieinama, aktualizuojant vienokią ar kitokią kultūros paveldo sritį. Labiausiai tikimasi šia programa sudominti moksleivius ir paskatinti juos domėtis tiek savo šalies kultūra, istorija, tiek ir kitų Europos šalių kultūros paveldu.

Kaip kasmet, taip ir šiemet rugsėjo 9–18 dienomis vyks Europos paveldo dienų  renginiai Lietuvoje, tema „Tvarus paveldas“. Renginių tikslas – geriau pažinti greta esančius kultūros paveldo objektus, suvokti jų vertę ir skatinti ne tik domėtis šiais objektais, bet prisidėti ir prie jų išsaugojimo. Europos paveldo dienas Lietuvoje rengia ir renginius koordinuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamas su rajonų savivaldybėmis, muziejais, bendruomenėmis ir kitomis kultūros įstaigomis. Anykščių rajono savivaldybė kartu su Anykščių menų inkubatoriumi-menų studija parengė Europos paveldo dienoms skirtą projektą „Po bažnyčios skliautais“. Pagrindinis šio projekto tikslas atverti ir pristatyti plačiajai visuomenei sakralinio paveldo objektą – Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Labai dažnai šis objektas pristatomas, kaip vienas atskiras sakralinio paveldo objektas,  neįvertinant, kad jame yra didelė sankaupa kitų saugomų ir labai įdomių bei vertingų objektų. Europos paveldo dienomis, t. y. rugsėjo 18 d. 11 val.  renginio, vyksiančio Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, metu susirinkusiems bus pristatomi bažnyčioje bei jos aplinkoje esantys  išskirtiniai kultūros paveldo objektai, jų sakralinė bei meninė vertė, jų atsiradimo bažnyčioje istorijos. Renginio dalyviams bus galimybė ne tik sužinoti senųjų bažnyčios vargonų istoriją, bet ir pasiklausyti vargonų muzikos.

Šių metų tema „Tvarus paveldas“ kvies visoje Lietuvoje pažinti greta esantį kultūros paveldą, išmokti jį saugoti ir išradingai naudoti. Su Europos paveldo renginiais, vyksiančiais visuose Lietuvos regionuose, galima susipažinti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos svetainėje   Programa | Europos paveldo dienos 2022 (kpd.lt).

test
test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai