ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Devilstone skelbia pirmuosius 2022 vardus ir pradeda bilietų prekybą! - (2022 03 07)

   
„Devilstone“ 2022
„Devilstone“ 2022
Asociacija „Alt Events“
Alternatyvos festivalis Devilstone grįžta po pandeminės pertraukos ir skelbia pirmuosius atlikėjus bei pradeda nuo vasario  24 d. prekybą bilietais. Liepos 14-17 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje vyksiantis festivalis tęsia savo kryptį – į muzikinius atradimus orientuotą, menais praturtintą, ekstremalaus rokenrolo programą.

Dvyliktą kartą dievobaiminguosius gąsdinantis, Šventosios upės pakrantėje namus atradęs festivalis Vakarų, Rytų ir Barbablu scenose bei naktinių šokių aikštelėje šiemet pristatys iki 50 muzikinių vardų.

Pirmieji Devilstone vardai, kuriuos matysime festivalio programoje liepos 14-17 – jau čia.

Iš kaimyninės Lenkijos į Vakarus atvažiuojantys DECAPITATED – modernus, techniškas, intensyvus mirties metalas. 7 studijiniai albumai, du dešimtmečius trunkanti karjera ir tūkstančiai gerbėjų visame pasaulyje.

Psichodelinio post-metalo trijulė PSYCHONAUT debiutinį albumą išleido vos prieš porą metų, bet kritikai ir komentatoriai netyli – vyrukai geba demonstruoti meistriškumą dainų rašyme ir muzikavime.

Britai BURY TOMORROW atveža retą žanrą Lietuvojemelodic metalcore. 15 metų trunkanti karjera, tranki muzika, lojali gerbėjų minia apie grupės svarbą ir aktualumą kalba patys už save.

Metalcore pasididžiavimas iš Jungtinės Karalystės BURY TOMORROW gyvena paprastu principu – daryti tik tai, kam verta aukoti savo laiką ir jėgas. Tuo jie kvėpuoja nuo 2006 metų, kai iškilo per patį žanro įkarštį. Nors grupės kelionė į viršūnę buvo lėta ir pilna iššūkių, galiausiai per 15 metų sukalę 6 puikius albumus, surinkę didelę gerbėjų minią, solidžiai įsitvirtino kaip svarbiausias žanro vardas Jungtinėje Karalystėje.

Psichologinės problemos, vokalisto-gitaristo Jason Cameron pasitraukimas iš grupės – tik maža dalis įvykių BURY TOMORROW istorijoje. Buvo visko. Nepaisant sudėtingų nutikimų grupė juda į priekį ir į Devilstone Vakarus atvažiuoja su nuostabiu 2020 metais išleistu albumu „Cannibal“.

test
Grupė „BURY TOMORROW“

Smagiai taškančios dainos apie jausmus, emocinius sutrikimus, traumas, nuolatinę kovą su savimi. Visą tai įvilktą į melodic metalcore, post-hardcore žanro rėmus. O finale – 100 % moshpit prie scenos.

ROTTING CHRIST – neabejotinai garsiausias visų laikų Graikijos sunkiosios scenos vardas! Grupė, formavusi regiono skambesį ir per dešimtmečius veiklos užsitarnavusi legendos statusą. Susitikimas su Vakarų publika graikams nebus naujiena; pirmąjį kartą ovacijas Anykščiuose ROTTING CHRIST susirinko 2018.

Devilstone Rytų scena kaip visuomet pažers klasikinio, retro roko, lyg nužengusio iš 1970-ųjų eros. Švedai DEAD LORD – smagus ir linksmas hard rock. Tiesiog klasika, visiškai vasaros muzika.

Festivalyje – ir naktiniai šokiai. Aštuntojo dešimtmečio elektronikos madų įkvėpti LINEA ASPERALondono į Anykščius atskraidina gilius darkwave garsus. Viskas paaštrinta švelniai aštriu vokalu, o įkvėpta industrial ir noise žanrų.

SDH – tamsi nakties muzika. Duetą sudaro dvi esminės Barselonos industrial scenos asmenybės. SDH kūryba – industrinis, keistai baugus synthwave. Atsargiai, priklausomybę sukelianti ir šokti kviečianti muzika.

Itin lyrišką synth-pop demonstruoja sintezatorius pasitelkęs duetas GENTS. Šie iš Danijos kilę vaikinai stabiliai skinasi kelią industrijoje, o šiandien išleidžia trečią albumą, su kurio premjera ir atvyksta į festivalio Barbablu sceną.

Tarp pirmųjų 19 vardų – ir vietiniai sunkiasvoriai PHRENETIX, AWAKENING SUN, JUODVARNIS bei CRYPTS OF DESPAIR. Festivalio atidarymas patikėtas eksperimentinei beprotybei PLIÉ. Kiti ryškūs Lietuvos alternatyvaus roko vardai, kuriuos su džiaugsmu pristatys Devilstone: SRAIGĖS EFEKTAS, EGOMAŠINA, AKLI bei MCLOUD.

Iš viso naujus vėjus ir tendencijas festivalio scenose reprezentuos maždaug 50 muzikinių atradimų, aktualių roko, metalo bei elektroninės alternatyvos kūrėjų iš Europos ir viso pasaulio. O muzikinę programą papildys išradinga menų programa – Masinė Hipnozė.

Prasideda Devilstone 2022 bilietų prekyba

Neįvykusio festivalio (Devilstone 2020) bilietai galioja į šių metų festivalį. Bilietų keisti nereikia. 4 dienų bilieto kaina startuoja nuo 75 EUR. Rūpinkis iš anksto, kaina kils. Kai festivalio bilietas kišenėj – vasara arčiau tavęs.

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai