ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Devilstone 2023 užsipildė muzikiniais vardais - (2023 06 02)

   
Muzikos festivalis „Devilstone“ 2023
Muzikos festivalis „Devilstone“ 2023
Asociacija „Alt Events“
Tryliktasis ekstremalaus rokenrolo festivalis Devilstone, vyksiantis liepos 1316 Anykščių Dainuvos slėnyje, pristato visą 2023 metų atlikėjų sąrašą. Tarp daugiau nei 50 vardų – ir gerai žinomos grupės, ir netikėti atradimai, kurie keturiose festivalio scenose žada parodyti platų alternatyvios muzikos spektrą: nuo brutalaus metalo ir naktinių šokių iki romantiškai šaltos elektronikos.


VAKARAI

Istorinėje ir sunkiausioje festivalio scenoje – melodingo death metalo vėliavnešiai iš Suomijos INSOMNIUM. Viena produktyviausių Suomijos grupių atvyksta į Anykščius pristatyti šiais metais išleisto albumo „Anno 1696“.

Agresyvaus ir nešvento skambesio atveža sunkiosios scenos atskalūnai iš Austrijos BELPHEGOR, į Devilstone atvykstantys su specialia 30-mečio programa. Dėl savo radikalios muzikos, iškrypėliškų tekstų, prieš dogmines normas nukreiptų pažiūrų grupė ne kartą yra buvusi neįleista į atskiras pasaulio valstybes...

Vampyrai iš Portugalijos MOONSPELL – klasika, išsaugojusi brandžią vertę per daugiau nei tris dešimtmečius veiklos. Buvusi velniškai populiari Lietuvoje 90-ųjų viduryje, grupė iki šiol išlaiko neblėstančią šlovę, aktualumą ir atvyksta į Anykščius gerti mergaičių kraujo.

Po dešimties metų į Anykščius sugrįžta neoficialūs thrash metalo atgimimo pradininkai EVILE su savo technišku ir dinamišku trešiuku, optimaliai balansuojantys tarp sterilumo ir purvo.

Tikras skandinaviško black metalo perliukas – NORDJEVEL. Vos išleidę debiutinį diską norvegai iškart išsikovojo savo vietą olimpe ir iki šiol neša nepriekaištingą stiliaus grynuolių etiketę.

Taip pat Vakaruose: MØL, ENFORCER, GAEREA, AORTES, DEATH IN TAIGA, ERDVE.

Vienas skausmingas praradimas šioje scenoje – SUFFOCATION, kurie, deja, atšaukė savo šios vasaros koncertus Europoje.

Turime vieną užklimpusį TBA vakaruose, kurio teks palaukt iki kitos savaitės.


RYTAI

Unikaliu skambesiu ir itin energingais gyvais pasirodymais garsėjantys CARPENTER BRUT – neabejotinas Rytų scenos grynuolis ir viena įdomiausių Devilstone siūlomų patirčių. Prancūzų muzika apibūdinama kaip „80-ųjų siaubo filmo, kurio niekada nebuvo, garso takelis“, o energingi pasirodymai – kaip nepriekaištingas garso ir vaizdo spektaklis, išpildomas intensyviomis vizualizacijomis ir preciziškais apšvietimo sprendimais.

PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS. Iškart sutarkime, kad niekas nesiterlios kartodamas oficialų grupės pavadinimą. Trumpai ir aiškiai – PIGSx7. Garantuojam – SEPTYNIOS KIAULĖS šiandien yra ant stoner / doom bangos, atsakančiai drebinančios lėtos, kreivos ir sunkios muzikos sceną. Masyvios gitaros, psichodeliškos bei dinamiškos melodijos ir nepavargstančio vokalisto Matt Baty judesiukai PIGSx7 pasirodymus paverčia nesveiku gitariniu spektakliu. Jie atvaro su šiais metais išlestu albumu ir atrodo taip:

Pavyzdinis krautrock grynuolis iš tolimosios JaponijosMINAMI DEUTSCH – nustebins tiek precizišku tikslumu, hipnotizuojančiais ritmais, tiek žaismingais gitaros solo. Blaškydamiesi tarp senosios punk mokyklos, emocingų gitarinių partijų ir modernios alternatyvos, amerikiečiai DRUG CHURCH į Rytus atveža #trve roko dozę, geriausiai atsiskleidžiančią gyvų pasirodymų metu. 100 % Devilstone 2023 Rytų scenos puošmena!

Itin perspektyvūs unikalaus skambesio airiai JUST MUSTARD plaukioja kažkur tarp shoegaze, post-punk ir noise rock garsų. Vidutiniškai lėto tempo grupės kūriniai alsuoja begaliniu intensyvumu; būtent už tai kritikai ir giria jaunuosius airius, kalbėdami apie grupės gyvus pasirodymus.

Beveik visi veikėjai Rytuose: SLIFT, BDRMM, STAKE, STONED JESUS, ABII, AKLI, GRUODIS, TIMID KOOKY, DADCAP, TERROR ACTIVATOR.

No 2019 medžioti ir vilioti SHOW ME THE BODY atšaukė vasaros gastroles Europoje. Tarp visų atšauktų festivalių – ir Devilstone. Kad ir kokį gerą ryšį palaikome, nieko nepavyko padaryti. Liūdna, bet #atvešimVisTiek.

test

BARBABLU

Ant Šventosios kranto įsikūrusi scena šiais metais pakankamai eklektiška, įvairi ir drąsi. Ir įžuli – tiesmukomis gitaromis, replikuojančiais ir kraštitunumus peržengiančiais tekstais bei stipria poza nešventai provokuos BOB VYLAN su savo punk rock, hip hop ir grime žanrų miksu.

Penktadienį daug šokių, bet nesitikėkite trankių, bedvasių ritmų – prancūzaičių MINUIT MACHINE muzikoje dominuoja ramus, tamsus bangavimas, ekspresyvi estetika ir, žinoma, paryžietiška elegancija. Analoginių sintezatorių burtininkai AMBASSADENyderlandų Barbablu šokius pagardins tamsiomis spalvomis, retro stiliumi ir naiviomis nuotaikomis.

Jungtinės Karalystės atvykstantiems SIDEWALKS AND SKELETONS + CASHFORGOLD skirtas tamsiausias laikas penktadienio naktį. Puiki muzika naktiniams pasivaikščiojimams kapinėse ir šokiams ant šventosios kranto.

Šalia tradicinių postpunkinių gitarikių, subtilių bosinių linijų, prancūzai BLIND DELON eksperimentuoja su EBM, dark electro ir išgauna melancholišką, įvairiausių atspalvių nuspalvintą synth-punk, laisvai pritaikomą šokių aikštelėse. Tamsi diskoteka gyvai.

Barbablu scenoje kviečiame į pažintį su kaimyninių šalių alternatyvios muzikos kryptimis ir bangomis. Latviai ir estai pastaruoju metu tikrai turi ką parodyti; kas gero ir įdomaus vyksta jų scenose – debiutinėse Showcase koncertų serijose: ALTERNATIVE VIBES DETECTED!

Pažintį su kaimyninių šalių alternatyvios scenos kryptimis ir bangomis užtikrins: KASCHALOT, OCEAN DISTRICTS, MÖRT, LES ATTITUDES SPECTRALES, PERESTROIKA, ASTON KAIS. Net jei ir nesuprasi, ką dainuoja – nuo to tik įdomiau.

Barbablu dar gros: ULTRA SUNN, ORAI, PALMĖS ŽIEDAS, JAUTÌ, GAMKA.


MIRAŽAI

Ši Devilstone ir Kablio kolaboracija – tai šešėliuose paskendusi nakties šerdis, gaivališki šokiai, į savo audioritualus įtraukiantys bet kurią naktį klaidžiojančią sielą. Kaip neįtrauks, kai už pulto suksis nostalgiškas, sunkus norvegas MRD su savo new wave, ambient ir dark techno garsais. Taip šokdins nežemišką skambesį ir žmogišką jautrumą jungianti ZANIAS ir retrowave epochos tyrinėtojas KENDAL.

 Taip pat miegoti neleis: CAROIL, INTERIORS, JAROŠKA, JOHN PATTER, ONIS, KULTAS, MANTAS T., MIRROR SLAVE, TRENCH WARFARE, MWT, YOOLIA.

Muzikos, meno ir ekstremalaus rokenrolo festivalis Devilstone artėja prie simbolinio Velnio tuzino. Šalia muzikinės programos laukia dešimtys meninių performansų, kinas, poezijos skaitymai, growlas, šokiai ir visi kiti ekstremalaus rokenrolo kurortui būdingi privalumai. Liepos 13–16 nuostabiame Anykščių Dainuvos slėnyje. Tryliktas! #DVLSTN


BILIETAI

Vasara jau čia, iki Devilstone labai nedaug, bilietu rūpinks iš anksto. Kaina keičiasi birželio 19, tad nepalik visko paskutinei minutei: http://www.devilstone.net/bilietai/va-bilietai/Devilstone Tickets.
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai