ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Autorinio kino aljansas kviečia į nemokamo kino seansą - (2014 01 29)

   
Kino diena!
Kino diena!

Vasario 1 d., šeštadienį, 13 val. Anykščių kultūros centre įvyks „Kino diena“, kurią pristato Autorinio kino aljansas. Programoje žiūrovai pamatys dvi pilno metražo juostas – Kristinos Buožytės psichologinį trilerį su mokslinės fantastikos elementais „Aurora“ ir  2010 metais sukurtą kino juostą „Pabaisa“ bei 3 dokumentinius filmus – „Marinos namai“, „Stebuklų laukas“ ir „Pokalbiai rimtomis temomis“.

K. Buožytės filmas „Aurora“ pristatytas 2012 metais triumfavo Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2013“. Dėl penkiolikos „gervės“ statulėlių šiemet varžėsi 25 filmai, atrinkti iš 57 juostų. Šių metų apdovanojimuose triumfavo Kristinos Buožytės filmas „Aurora“, kuris buvo nominuotas net aštuoniose kategorijose.

test

Pagrindiniai veikėjai – Lukas ir Aurora – dalyvauja tarptautinės mokslininkų komandos vykdomame eksperimente. Tai moderni istorija, vykstanti dvejose skirtingose erdvėse, nagrinėja aistros prigimtį, atskleisdama dualizmo problemą tarp žmogaus kūno ir jo minčių pasaulių.

Giedrės Beinoriūtės „Pokalbiuose rimtomis temomis“ pagrindiniai filmo herojai, vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Intymūs, minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi.

„Stebuklų laukas“ – Mindaugo Survilos dokumentinis filmas apie žmones, gyvenančius miške šalia nebeveikiančio Kariotiškių sąvartyno. Tai dokumentinė poema, fiksuojanti nykstančią „nežinomų“ žmonių bendruomenę, kalbanti apie žmogiškumą, žmogiškąjį orumą, rūpestį vienas kitu ir kitas vertybes, pamažu nykstančias modernioje visuomenėje.

Dokumentinis filmas „Marinos namai“ – tai viešnagė menininkų Marinos Tarkovskajos ir Aleksandro Gordono namuose Maskvoje. Jiedu saugo ir rūpinasi garsiųjų menininkų – rašytojo Arsenijaus Tarkovskio ir režisieriaus Andrejaus Tarkovskio palikimu.

Autorinio kino aljansas – įkurtas bendradarbiaujant Lietuvos kino studijoms „Kinema“, „Nominum“, „Tremora“, „Just a moment“, Uljanos Kim studija, „Uku films“. Aktyviausiai dirbantys, įvairių kartų filmų režisieriai ir prodiuseriai Kristina Buožytė, Algimantas Puipa, Kristijonas Vildžiūnas, Ignas Miškinis, Uljana Kim, Giedrė Žickytė, Ieva Norvilienė, Janina Lapinskaitė, Dagnė Vildžiūnaitė, Saulius Drunga, Jurga Dikčiuvienė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Arūnas Matelis, Audrius Stonys, Šarūnas Bartas šiuo aljansu siekia atkreipti šalies kultūrai neabejingų žmonių dėmesį į autorinį kiną, kaip svarbią nacionalinės kultūros dalį.

Autorinio kino aljansas – tai sambūris, atviras visiems kūrėjams, siekiantiems, kad šalies kinas apie rimtus dalykus su žiūrovais kalbėtų įdomiai ir patraukliai. Vienas pagrindinių šio aljanso tikslų yra kuo platesnė lietuviško kino sklaida savo šalyje ir užsienyje.

test

NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai