ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Atidarytas Storių pažintinis takas padės suvokti Žemės dydį ir išmokys matuoti atstumus - (2023 06 30)

   
Storių pažintinis takas
Storių pažintinis takas
Anykščių raj. savivaldybė
Atidarytas Anykščių regioniniame parke įrengtas Storių pažintinis takas, kuris veda prie Struvės geodezinio lanko trianguliacijos punkto. Čia lankytojai galės ne tik suvokti Žemės dydį, bet ir prisiliesti prie Struvės geodezinio lanko istorijos, susipažinti su matavimų metodais.

„Šis punktas mums įrodo, kad Žemė apvali. Tai – mokslo populiarinimo objektas. Skleiskite žinias, nes pasaulyje vis dar yra žmonių, kurie tiki, kad Žemė plokščia“, – atidarydamas pažintinį taką teigė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

test
Dešinėje aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Trečiadienį atidarytas Anykščių regioniniame parke įrengtas Storių pažintinis takas, kuris veda prie Struvės geodezinio lanko trianguliacijos punkto. Čia lankytojai galės ne tik suvokti Žemės dydį, bet ir prisiliesti prie Struvės geodezinio lanko istorijos, susipažinti su matavimų metodais.

Storių geodezinis punktas – tai vienas iš 18 esančių Lietuvoje, į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą įrašyto Struvės geodezinio lanko punktų.  Struvės geodezinis lankas buvo įrengtas 18161852 metais tam, kad mokslininkai galėtų nustatyti Žemės formą ir dydį.

Atsiradus moderniems skaičiavimo prietaisams Struvės geodezinis lankas tapo nebereikalingas ir dabar daugumą punktų sunku pasiekti. Tad Lietuvos ir Latvijos saugomų teritorijų specialistai parengė bendrą projektą, kuriuo ne tik atnaujino arba įrengė trijų Struvės geodezinio lanko punktų – Storių, Lietuvoje bei Jekabpilio ir Daborkalnio, Latvijoje infrastruktūrą, bet ir sukūrė tarptautinį turistinį maršrutą, kuriuo skatina patogiai keliauti per Struvės geodezinio lanko punktus ir įgyti vertingų žinių apie šį unikalų įrenginį.

test
Pažintinė ekskursija

Sekdami naujuoju maršrutu galėsite keliauti per keturias šalis. Galima pasirinkti skirtingos trukmės ir atstumo maršrutus – nuo dviejų dienų aplankant Lietuvos ir Latvijos punktus, iki penkių dienų, aplankant  – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Lietuvoje siūloma aplankyti keturis punktus – Paliepiukus, Meškonis, Storius ir Gireišius, Latvijoje – 4, Estijoje3, o Suomijoje – 1 punktą. Visą siūlomą maršrutą galite rasti čia.

test
Iš viršaus
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai