ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Anykščių bažnyčioje – fortepijono muzikos festivalis „VASAROS KLAVIŠAS“ - (2013 07 18)

   
„VASAROS KLAVIŠAS“
„VASAROS KLAVIŠAS“
VšĮ „Prasmingas garsas“

Pirmą kartą Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyks fortepijono muzikos festivalis.

Projekte, skirtame pasaulio anykštėnų suvažiavimui, gros tik Anykščių krašto pianistai, sulaukę reikšmingų įvertinimų tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.

Suprantama, dėl įvairių priežasčių iš didelio būrio Anykščius garsinančių muzikantų  pasirodys tik dalis jų. Festivalio atidaryme liepos 19 dieną 20 valandą  girdėsime mūsų krašto jaunųjų, tačiau jau spėjusių pasižymėti atlikėjų – Mildos Daunoraitės ir Pauliaus Raškevičiaus – skambinimą. Nors jie dar tik moksleiviai, tačiau savo profesionalumu žavi ne vieno tarptautinio konkurso bei festivalio autoritetingas komisijas ir žiūrovus. Festivalį atidarys   viena iš pirmųjų Anykščių krašto pianisčių  profesorė Gražina Ručytė – Landsbergienė.

Liepos 20 dieną  20 valandą gros M. K. Čiurlionio menų gimnazijos absolventė, tarptautinių konkursų laureatė Guoda Indriūnaitė. Guoda taip pat pasirinko profesionalios pianistės kelią ir žada toliau studijuoti Vokietijoje.

Miesto šventės metu, liepos 27 dieną 20 valandą, sulauksime ilgamečio Šv. Mato bažnyčios vargonininko Juozo Aleknos anūko Gabrieliaus AleknosJAV. Keturiolikos konkursų laureatas G. Alekna buvo pirmasis iš lietuvių, į garsiąją Juilliardo mokyklą Niujorke priimtas skiriant visą stipendiją, o 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas šios mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis.

Festivalio baigiamajame koncerte  liepos 28 dieną 10 valandą skambės viešnios iš Ispanijos anykštėnės Paulinos Dūmanaitės rečitalis. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė Paulina šiemet baigia „Escola Superior de Música de Catalunya“  Ispanijoje bakalauro studijas.

Kviesdami anykštėnus ir mūsų miesto svečius į festivalio koncertus, norime ne tik pasidžiaugti  atlikėjų laimėjimais, bet ir parodyti visiems, kokią didelę gabių pianistų šeimą turi Anykščių kraštas.

Laukiame jūsų apsilankant ir primename – festivalio koncertai nemokami.

VšĮ „Prasmingas garsas“ informacija.

test

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Prasmingas garsas“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai