ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Anykščių vasara prasideda nuo žirgų! - (2021 06 01)

   
„Bėk bėk, žirgeli!“
„Bėk bėk, žirgeli!“
Anykščių raj. savivaldybė
Pirmasis vasaros šeštadienis tradiciškai skirtas viešnagei Niūronių kaime, Anykščių rajone. Birželio 5 dieną čia užsukę anykštėnai ir krašto svečiai turės unikalią galimybę susipažinti su tradicine kultūra, amatais ir, žinoma – žirgais.

Jau antrus metus susiklosčiusios aplinkybės riboja veiklų pobūdį bei mąstą. Beveik pusę amžiaus gyvuojančią tradiciją burtis į šventę „Bėk bėk, žirgeli!“, keičia ramesni, kamerinio pobūdžio pasibuvimai Niūronių kaime. Šeštadienį kviečiame praleisti ypatingo grožio kraštovaizdžio ir žirgų apsuptyje.

Visą savaitę keliaudami per Lietuvą į Niūronis kviečia Tradicinių kinkinių žygio „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“ dalyviai. VII-asis Tradicinių kinkinių žygis su žemaitukais šiemet prasidėjo gegužės 29 d. Šį kartą keliautojai į Niūronis iškeliavo atskiromis gurguolėmis iš dviejų Lietuvos vietų – iš Pumpėnų (Pasvalio r.) ir iš Kernavės (Širvintų r.). Birželio 5-osios vidudienį kelionės dalyvius pasitiksime Niūronyse.

Šeštadienio popietę Niūronyse pirmą kartą vyks sambariai „Daina apie žirgą“. Į metų pradžioje paskelbtus sambarius atsišaukė dainorėliai iš įvairių Lietuvos kampelių: Kaišiadorių, Garliavos, Ežerėlio ir Žiobiškio. Dainininkų suėjime skambės vien tik dainos apie žirgus ar arklius.

Užsukusius į Niūronis muziejininkai kvies plačiau susipažinti su Arklio muziejaus ekspozicijomis, tradiciniais amatais. Čia darbuosis audėjos, keramikai, pynėjai, demonstruojama drožyba, prie kalvės vyks parodomasis arklio kaustymas su kalvių kalviu Povilu Nalivaika.

Teatralizuotai autentišką kaimo gyvenimą atkurs Anykščių kultūros centro ir jo skyrių meno mėgėjų kolektyvai. Visą šeštadienį Arklio muziejaus erdvėse vyks jų muzikiniai pasirodymai.

Nuo 11 val. Niūronių kaimo hipodrome bus galima stebėti treniruočių tipo konkūrų varžybas, į kurias Anykščių kūno kultūros ir sporto centras suburs sporto klubų „Origonas“, „Vilartas“, „Balansas“ ir „Mikadoras“ jaunuosius jojikus.

Birželio 5 dieną, šeštadienį, aktyviosios veiklos Niūronyse prasidės nuo 11 val. ir truks iki 15 val.

Lankytojai kviečiami laikytis apsisaugojimo nuo COVID-19 rekomendacijų.

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai