ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Anykščių miesto centre piešiamas pirmasis gatvės meno kūrinys - (2018 07 10)

   
Gatvės menas Anykščiuose
Gatvės menas Anykščiuose
Asociacija „Alt Events“
Belaukiant liepos 12–15 d. dešimtą kartą Anykščiuose įvyksiančio festivalio „Devilstone“, miesto centre pradėtas piešti pirmasis gatvės meno kūrinys. Ši idėja – tai renginio organizatorių inciatyva, skirta pažymėti festivalio ir miesto istoriją, kuri vystosi jau dešimt metų. Vieną iš centrinių miesto sienų patikėta ištapyti menininkui iš Belgijos, slapyvardžiu Dzia, kuris darbus pradėjo liepos 8 d. ir turėtų baigti pirmąją festivalio dieną, liepos 12, kuomet į miestą pradės plūsti festivaliautojų srautai.

„Festivalis jau ir anksčiau išeidavo iš savo teritorijos, Dainuvos slėnio ribų, rengdamas parodas miesto viešojoje bibliotekoje. Apie „street art“ projektą galvojome jau seniai, pastaraisiais metais susipažinome su daugybės gatvės menininkų darbais. Džiaugiamės, kad dešimtojo „Devilstone“ proga pagaliau pavyks įgyvendinti ir šį projektą, pirmąjį gatvės meno kūrinį Anykščiuose. Nekantraujame pamatyti galutinį rezultatą ir labiausiai tikimės, kad jis patiks miesto gyventojams, taip pat svečiams ir festivalio lankytojams. Neabejojame pasirinkto belgų menininko Dzia talentu, kuris nuoširdžiai susidomėjo miesto legenda ir sutiko ją atspindėti gatvės meno kūrinyje“, – komentuoja organizatoriai.

Antverpene reziduojančio menininko darbai pasižymi atpažįstamu braižu, gyvūnijos tematika, grafinėmis grakščiomis linijomis ir į mozaiką susidėliojančiomis ryškiomis spalvomis. Pastaraisiais metais jis įgyvendino meno projektus ne tik Belgijoje, bet ir Kinijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, kitose Europos šalyse. Iš prigimties pašaukimą menui pajutęs kūrėjas išsilavinimą ir laipsnį įgijo Karališkoje Antverpeno meno akademijoje. Dzia darbai tiek miestų centruose, tiek apleistuose jų kiemuose „apgyvendina“ florą ir fauną, suteikia pilkoms sienoms gyvybę, įkvepia joms dvasią.

test

Sėkmingai prasidėjus 220 kvadratinių metrų pločio sienos ištapymo darbams, organizatoriai komentuoja: „Šio projekto negalėtume įgyvendinti be Anykščių miesto savivaldybės pagalbos, kuri remia festivalį ir yra atvira įvairioms idėjoms. Ji neatmetė mūsų pasiūlymo „spalvinti“ miestą, bendradarbiavo ruošiant reikalingus dokumentus. Dar vieni svarbūs partneriai – tai „Vivacolor", suteikę reikiamą kiekį ryškių ir ilgai išliekančių spalvų dažų, bei „Anza“, padovanoję kokybiškus ir patogius dažymo įrankius. Taip pat dėkojame už kantrybę ir supratimą tapomo pastato ir aplinkinių namų gyventojams“.

Pirmąjį gatvės meno kūrinį Anykščiuose inicijavęs „Devilstone“ festivalis vyks liepos 12–15 dienomis. Jame koncertuos 53 grupės ir DJ. Nekoncertinėje „Devilstone“ 2018 programoje – muzikinės diskusijos ir dirbtuvės, kino seansai, kiti festivalio menų scenos projektai.

Rokenrolo, muzikos ir menų kurortas Anykščiuose vartus atveria liepos 12 d. 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai