ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

„Susikirtimai“ - garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas - Balandžio 20 d. Anykščiuose! - (2018 04 19)

„Susikirtimai“
„Susikirtimai“
SUSIKIRTIMAI, tai garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas, skirtas regionuose gyvenantiems, kultūra ir naujomis estetinėmis patirtimis besidomintiems žmonėms. Projektu siekiama pažindinti klausytoją su garso menu, eksperimentine muzika ir patirtiniu

12:00 | KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Garsiniai pasivaikščiojimai su Audriumi Šimkūnu.

Miesto, kaip daugiasluoksnio garsyno, klausymas ir pagrindiniai klausimai: kas, kur, kaip, kam? Vaikščiojimas klausant, klausymo kelionės ir nesudėtingi pratimai, padedantys išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio. Įprastai negirdimi garsiniai sluoksniai, kuriuos galima atrakinti panaudojant paprastas technines priemones. Garsų kolekcionavimas, įžanga į akustinę ekologiją. Tyla.

test

Registracija susikirtimai@gmail.com

18:00 | AKUSMATINĖS MUZIKOS KONCERTAS

Kūriniai ambisoninei garso sistemai kurti ir įgyvendinti LMTA Muzikos inovacijų studijų centre.

Claudia Jane Scroccaro - ‘Land[e]scapen. 4’ 7:14
Adriana Aburto Essén, Anna Mäkelä, Fabian Roos, Harald Jordal Johannessen, J Camilo Sánchez Carranco, Paulius Bučius - ‘_MVLTVRS’ 13:14
Goda Marija Gužauskaitė - ‘Towards the Tone’ 3:05
Jurgis Jarašius - ‘Membranos’ 13:56
Matthias Kronlachner - ‘Table Top’ 4:58
Austėja Tavoraitė - ‘Fikcija’ 7:26
Niklas Ottander - ‘_eth’ 16:16

Klausiate kas gi ta akusmatinė muzika?

Atsakome: tai elektroakustinės muzikos, kuri yra specialiai kuriama būti pristatyta per garsiakalbius, forma, priešinga gyvam pasirodymui. Akusmatinės muzikos (Musique Acousmatique) terminas priklauso Fransua Beliui (1973), kuris pasiūlė šį terminą kartu su savo originalia sistema “diffusion sonore“.

test

Paprastai muzikos esame įpratę klausytis per stereo garso sistemas, o specialiai Susikirtimams buvo sukurta ambisoninė erdvinio garso sistema, leidžianti patirti garsą, apsupantį klausytoją. Per kovo 16 d. Kirtimų kultūros centre jau sėkmingai pristatytą sistemą Anykščiuose skambės šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, sukurti būtent tokiam garso patyrimui.

Klausydami akusmatinės muzikos, o vėliau gyvų atlikėjų pasirodymų, patirsime ir palyginsime du skirtingus garso pasaulius - įrašytą, apsupantį, bekūnį ir gyvą, lokalų bei asmenišką.

20:00 | KONCERTAS

Roberto Becerra (MEX)
Kojos Sopa (LT)
Surveillance (LT)

test

Roberto Becerra (MEX). Technologas ir menininkas tyrinėjantis garsą. Įkvėptas garsų ir muzikos kaip natūralaus vyksmo, menininkas projekto metu kurs garsines struktūras besijungiančias tarpusavyje ir supančioje aplinkoje.

Roberto Becerra yra kilęs iš Meksikos tačiau šiuo metu gyvena Lietuvoje. Kuria, dalyvauja įvairiuose projektuose ir kolaboracijose, bei su žmona yra įkūręs atvirą kūrybos erdvę Ideas Block LT.

Roberto sako, kad nemėgsta daug kalbėti apie save ir prisistato kaip inžinierius. Studijavęs elektroniką, mechaniką, akustiką ir muzikos technologijas, jis tyrinėja meno, mokslo ir technologijų sintezę. Pasak kūrėjo, tai gali praplėsti mūsų suvokimo ribas.

Dalinamės įrašu iš Kauno VIII-ajame forte vykusio performanso ir garso meno renginio, kuriame dalyvavo Roberto. Apleistos tvirtovės patalpos praturtina garso galimybes, o ausys maloniai seka kaip sutartinės keliauja į skliautus ir elektra varomi garsai stoja į pirmas eiles.


iobridger.wordpress.com/


Kojos Sopa (LT). Būgnininko Arūno Perioko psichodelikos, nerangių būgnų, garsų iškraipymų, kompresorių ir sintezatorių projektas. Neapsiribojantis vienu žanru, paliekantis vietos klausytojo interpretacijai, kaskart iššaukiantis naujas būsenas.

test

Arūnas pasakoja: grodamas „Laisvoje Struktūroje“ ir „Kaunas Zoo“ visuomet atrasdavau gero laiko garso dirbtuvėse. Jaučiau poreikį eksperimentuoti. Taip kaupėsi medžiaga ir atsirado „Kojos Sopa“. Kurdamas neapsiriboju vienu žanru, siekdamas palikti vietos klausytojo interpretacijai, įtraukti į skirtingas nuotaikas, tarsi istorijas.

Klausytojų lauks gyvas pasirodymas, nauja plotmė, vieta, būsena - kiekvieną kartą vis kitokia, savita.

soundcloud.com/kojosopa

Surveillance (LT) - tai atidus garsų stebėjimas, reikalaujantis prisitaikyti prie kontrastingų garsovaizdžių, gramzdinančio tempo, stambių ir panoraminių planų bei išbalansuoto regėjimo taško. Daugiakanalei garso sistemai skirtos kompozicijos kūrėjai Vladas Dieninis ir Gintautas Rožė, garso operatorius Paulius Burakas.

test

Renginiai nemokami

Organizatorius

Kirtimų kultūros centras

Projektą finansuoja

Lietuvos kultūros taryba

Projektą remia

LRT
Audioforma
SODAS sounds
Kala Sound System

Partneriai

LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija
LMTA Muzikos inovacijų studijų centras - Music Innovation Studies Centre
Agharta Renginiai
Anykščių menų inkubatorius - menų studija
Juozo Miltinio dramos teatras
Menų stotis
Raseinių rajono kultūros centras
Aje Raseiniai
Ore.lt
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Renginiai Anykščiuose
Naujųjų Elmininkų bendruomenėje „Advento popietė“ - Renginio akimirka
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių menininkų asociacija