ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Dešimtasis festivalis „Devilstone“ atskleidžia pirmąsias 20 grupių - (2018 03 29)

   
Asociacija „Alt Events“
10-ajameDevilstone“ – alternatyviosios scenos atlikėjai iš 10 skirtingų šalių.
Jubiliejaus vertas reginys – skandinaviško „black“ metalo ikonų „Marduk“ sugrįžimas į „Vakarų“ sceną.
Rytų“ scenos centre – pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantys „Preoccupations“.
Tarp festivalio naujienų – „space“ rokas ir energingas pankrokas.   

Liepos 12–15 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje dešimtą kartą vyks festivalis „Devilstone“ – muzikinis kurortas alternatyvos melomanams. Festivalis pristato pirmuosius 20 atlikėjų, kurių ketvirtadaliui teks kirsti Atlanto vandenyną. Pirmosios grupės reprezentuoja skirtingas ir aktualias instrumentinės muzikos kryptis. Dalis jų – pirmą kartą festivalio istorijoje.   


Šiuolaikinio rokenrolo paletė

Vienas esminių šiųmetinio „Devilstone“ vardų – kanadiečiai „Preoccupations“, „post-punk“ ir art roką sluoksniuojantys su hipnotizuojančiais pop garsais ir industriniu šaižumu. Už kelių dienų naują albumą išleisianti grupė gyvuose pasirodymuose nevengia maksimaliai suintensyvinti rokenrolinį savo kūrinių pradą – kaip ir pridera kiekvienai save gerbiančiai „Devilstone“ grupei.

Daugiau šviežių garsų festivalyje – psichodeliškos elektronikos, „darkwave“ ir „shoegaze“ kūrėjai „The KVB“ bei Nyderlandų neopsichodelinio bliuzroko žvaigždės „DeWolff“. Pastarieji atvyks su kūriniais iš būsimo albumo, kurio tikslas – parodyti, kaip vintažinis rokas skamba 2018-aisiais. Tarp „Devilstone“ atradimų – sodrus „space“ rokas, kuriamas švedų „Yuri Gagarin“, ir nesutramdomas, aršus, bet itin pozityvus pankrokas, atliekamas grupės „Tusky“ iš Nyderlandų.

Ekstremaliosios scenos varikliai

Nuo pat festivalio ištakų „Devilstone“ vardas yra neatsiejamas nuo kokybiškos ir įvairiapusiškos sunkiosios scenos. Klasikinės metalo mokyklos frontą šiemet laiko „black“ metalo legendos „Marduk“, dinamišką ir melodingą lydinį pateiks amerikiečiai „Skeletonwitch“, taip pat pasirodys vieni stipriausių šiandienos lietuviškos metalo scenos kūrėjų „Luctus“ ir nežmoniškai ekstremalūs ir gyvais pasirodymais iš kojų verčiantys vokiečiai „Implore“.

Tarp grupių, linkusių eksperimentuoti – amerikiečiai „SuBrosa“ ir su naujausiu albumu save pranokę „Tribulation“ – siaubo estetikos, vampyriškos romantikos ir panašiais epitetais apibūdinamos gotikinės muzikos kūrėjai.

Nestandartinį sunkumą vertinantys išvys lietuvių grupės „Erdve“ festivalinį debiutą. Šiemet pirmąjį albumą su įrašų kompanija „Season of Mist“ išleidę muzikantai beveik akimirksniu tapo viena pagrindinių Lietuvos sunkiosios scenos vilčių.

Šiuo metu skelbiamos 20 festivalio grupių – tik dalis viso muzikinio ir meninio turinio, kurį numatoma pateikti 5 scenose. „Devilstone 2018“ organizatoriai apibendrina: „Į jubiliejinį dešimtą festivalį sudedame 10 metų kauptą patirtį ir siekiame Lietuvoje kurti aukštos kokybės alternatyvios muzikos festivalį, einantį su muzikinėmis naujovėmis, siūlantį čia ir dabar aktualią muziką“.

„Devilstone“ tradiciškai įvyks vidurvasarį, liepos 12–15 d. Anykščių Dainuvos slėnyje. Nuo 2009 m. vykstantis festivalis yra vienas ryškiausių alternatyviosios muzikos renginių po atviru dangumi Baltijos šalyse. Festivalio turinys išsiskiria žanrų įvairove, aktualiais muzikiniais vardais ir pozityvia, rokenroliška atmosfera. „Devilstone“ festivalis kasmet laukiamas dėl muzikinių atradimų, meniškos atmosferos ir originalių kūrybinių sprendimų.

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai