ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Devilstone pristato pirmuosius vardus... - (2017 04 05)

   
Asociacija „Alt Events“
Alternatyviai muzikai ir rokenrolui dedikuotas festivalis Devilstone devintą kartą įvyks tradiciškai Anykščiuose liepos 13–16 d., dar kartą akcentuodamas festivalio turinio maksimalią kokybę. Muzikos atlikėjų sąrašą sudarys virš penkiasdešimt vardų – tiek jau pripažinti, gerai melomanams žinomi kolektyvai, tiek kylančios, perspektyvios grupės. Šiais metais be ekstremalaus skambesio ir roko garsų taip pat netrūks ir elektroninio prieskonio. Devilstone nuostata nesikeičia – pateikti tai, kas aktualu šiuolaikinės alternatyvios muzikos pasaulyje!

Festivalio muzikinė kryptis nesikeis. Ekstremalus metalas, madingas rokas, įdomi alternatyva plius naujovė – provokuojanti elektronika. Festivalio vinis – ne vienas ar penki žinomi vardai, bet visas jo turinys. Jame nėra nei vieno atsitiktinio, programos tarpus užpildančio atlikėjo. Visi savaip reikšmingi.


Jei festivalio dalyvis iš Anykščių neišsiveš bent kelių muzikinių atradimų, vadinasi, jis visą festivalį pramiegojo. O pramiegoti šiais metais bus sunku, nes gyva muzika skambės nuo vartų atidarymo ketvirtadienį iki atsisveikinimo popietės sekmadienį per visą festivalio perimetrą. Šalia jau tradicinių „Vakarų“ ir „Rytų“ scenų debiutuos nauja scena „Barbablu“, kurioje grosiančios grupės įneš šviežumo ir netikėtų vingių festivalio muzikiniame kontekste. Dar dvi papildomos scenos bus skirtos naktiniams vakarėliams, edukacinėms programoms, menams ir saviraiškai.

test

Vienas įdomesnių šių metų festivalio štrichų – belgiškos muzikos invazija. Vienuolių alaus ir pranzūzižkų bulvyčių šaliai atstovaus trys grupės. Viena jų, ekstremaliai eksperimentuojantys OATHBREAKER liaupsinami už neįprastas išraiškos formas. 2016 metais išleidę puikų albumą „Rheia“, jie susirinko begalę teigiamų atsiliepimų, atsidūrė sunkiosios avangardinės muzikos priešakyje ir šiandien yra vertinami kaip viena ryškiausių žanro grupių. Šio krašto talentą taip pat demonstruos konceptualieji rokeriai RAKETKANON ir noise garsų atvežantys KAPITAN KORSAKOV.Naujų albumų pažers ne viena Devilstone grupė: italai SOVIET SOVIET – svarbiausi, bet ne vieninteliai post punk stilistikos atstovai šią vasarą Lietuvoje; romantiškas cold wave duetas TEMPERS vieninteliam koncertui į Anykščius atskris iš Niu Jorko; trejus metus medžioti sensacingi suomiai ex. BEASTMILK, šiuo metu GRAVE PLEASURES, pateiks puikaus apokaliptinio, goth roko; lietuvių mėgstami prancūzai ALCEST su nauju albumu primins savo senąjį, unikalųjį stilių blackgaze; itin perspektyvi vokiečių death metalo grupė DESERTED FEAR pademonstruos sarkastišką, juokingais video klipais pagyvintą muzikinį skonį; ne pirmą kartą nudžiugins islandai SÓLSTAFIR – puikiai pažįstami iš koncertų Vilniuje, bet dar niekad negroję Devilstone; o Sankt Peterburgo shoegaze burtininkai SHOW ME A DINOSAUR bei pasiutę švedai TRUCKFIGHTERS su nauja kūryba į festivalį grįš jau antrą kartą. Ant upės kranto išdygsiančioje „Barbablu“ scenoje debiutuos ir svarbiausia festivalio indie roko grupė – melancholiškieji britai TALL SHIPS, neabejotinai tapsiantys vienu skambiausiu festivalio muzikinių vardų.Liepos 13–16 d. Anykščiuose vyksiantis Devilstone kasmet tampa atradimu vis didesnei auditorijai žmonių, ištroškusių geros alternatyvios muzikos ir rokenrolo. Iki kol ateis vasara, muzikos, meno ir kitų vardų sąrašas dar išaugs bent trigubai.

Bilietus į festivalį platina www.ebilietai.net. Šiuo metu kaina – 35 EUR. Kaina augs! Nedelsk pasirūpinti paskutiniais pigiausiais bilietais.
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai