ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujausi renginių anonsai:
2021 12 09 - 18:00 - Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo šventė / Premija teikiama Reginai Katinaitei-Lumpickienei2021 12 11 - 16:00 - Festivalis „POPSKULL Sessions“ (2021) / Antroji diena2021 12 10 - 16:00 - Festivalis „POPSKULL Sessions“ (2021) / Pirmoji diena2022 01 06 - 19:00 - Airidas Jankus „Paprastas Stand-up“ Anykščiuose2021 12 05 - 10:00 - „Variaus kaukų“ žygis 2021 11 27 - 16:00 - Romanų vakaras  „Ko taip troško širdis“ Kavarsko skyriuje2021 11 27 - 19:00 - Oleg Surajav nauja programa „GYVENIMAS YRA LOL“ / Anykščiai2021 12 11 - 10:00 - Kalėdinė mugė Anykščiuose (2021) / Kvietimas2021 11 27 - 14:00 - Magiška popietė Anykščiuose „TekaTeka“ stovyklavietėje
Naujausios fotonuotraukos:
Videoarchyvo naujienos:
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Kviečiame į vaikų vasaros stovyklą „Slėnio žygeivis“ Anykščiuose - (2020 06 10)

Vaikų vasaros stovykla „Slėnio žygeivis“
Vaikų vasaros stovykla „Slėnio žygeivis“
Kviečiame į magiškame Šventosios upės slėnyje vyksiančią vaikų vasaros stovyklą „Slėnio žygeivis“.  Stovykla orientuota į 9-13 m. vaikus. Stovyklos dorybės: sveikatingumas, žingeidumas, paslaugumas, atsakingumas ir savarankiškumas. Išskirtinis dėmesis kiekvienam dalyviui.

Stovyklos viena iš vadovų Rasa Sindikaitė daugiau nei penkerius metus praktikuoja ir veda grupines „Funkcines treniruotes“. Dalyvaujanti įvairiuose sveikatinimo projektuose su bendruomenėmis. Taip pat yra dirbusi kūno kultūros mokytoja. Dalyvavusi NVŠ programose su  vaikų grupėmis „žaisminga jogavaikams“, „Funkcinės treniruotės“, vaikų stovyklose. Šiuo metu dalyvauja projekte po visą Lietuvą su įvairaus amžiaus vaikais „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“. Rasa baigusi kūno kultūros bakalauro  studijas. Savo žinias nuolat tobulina ir gilina įvairiuose seminaruose. Visą gyvenimą aktyviai sportuojanti ir propaguojanti sveiką gyvenimo būdą.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 469  -  Komentarų: 0 

„Purpurinio vakaro“ organizatoriai apsisprendė: festivalis Anykščiuose rugpjūtį – įvyks! - (2020 05 29)

„Purpurinis vakaras“
„Purpurinis vakaras“
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
„Ilgai svarstėme ir tarėmės, bet sprendimą priėmėme – tradicija turi tęstis. Kultūros festivalis „Purpurinis vakarasAnykščiuose įvyks ir šiais metais. Jis bus kitoks, nei planavome, tačiau svarbiausia, kad ir vėl visi susirinksime Anykščiuose“, – sako festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT“ direktorius Benas Jakštas.

Kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“, kuris prasidės rugpjūčio 20 dieną, šiais metais dalyvaus tik Lietuvos kūrėjai – pandemija pakoregavo organizatorių planus. „Nors esame priversti stipriai susiveržti diržus, iš tradicinių 11 festivalio renginių neišbraukėme nė vieno. Reaguodami į Vyriausybės rekomendacijas, peržiūrėjome programą, pakeitėme uždarų erdvių lokacijas, kad festivalio žiūrovai ir dalyviai galėtų jaustis saugiai“, – sako Benas Jakštas.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 511  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“

Festivalis „Devilstone“ šią vasarą nevyks - (2020 04 09)

Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Šiais metais liepos 16–19 dienomis Anykščiuose turėjęs vykti alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ yra atšaukiamas. Dvyliktus metus skaičiuojantis festivalis 2020 metais neįvyks dėl pandemijos sukelto chaoso pasaulyje.

Nors Lietuvoje šiuo metu nėra formalaus Vyriausybės nurodymo atšaukti vasarą planuojamus renginius, „Devilstone“ organizatoriai atkreipia dėmesį į šalies vadovų pranešimus, kuriuose užsimenama, kad su karantino pabaiga žalia šviesa masiniams renginiams uždegta nebus. Organizatorių vertinimu, bendra situacija tiek šalyje, tiek Europoje nėra palanki vasarą numatytiems renginiams.

Net jei nutiks taip, kad liepos mėnesį Lietuvoje jau bus galimi masiniai renginiai ir festivaliai, mes negalime publikai pažadėti ir užtikrinti tokio Devilstone, koks buvo suplanuotas ir koks būtų vertas bilieto kainos. Užsidariusios šalys, uždaryta oro erdvė bei griežtinamos karantino sąlygos Europos šalyse stipriai apriboja mūsų galimybes įgyvendinti planuotą festivalio programą. Nors šiuo metu ir neturime nei vieno atšaukto atlikėjo pasirodymo, būtų naivu tikėtis, kad pavyks to išvengti artimiausiu metu“, – teigia festivalio organizatoriai.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 326  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Pirmosios „Devilstone“ 2020 grupės – susipažink su 18 vardų - (2020 02 18)

Devilstone (2020)
Devilstone (2020)
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Alternatyviosios muzikos festivalyje „Devilstone“ liepos 16–19 d. numatyti 55 atlikėjai, kurių didžioji dauguma atvyks iš užsienio. Muzikinius atradimus skatinančiame festivalyje – ir gerai žinomi vardai, jau groję Lietuvoje, ir pirmą kartą atvykstantys artistai. Su dalimi atlikėjų festivalis kviečia susipažinti jau dabar ir pristato „Vakarų“, „Rytų“ ir „Barbablu“ scenų pirmuosius vardus.  

Į „Vakarų“ sceną – „Swallow the Sun“ ir „Decapitated“. Dvidešimt metų gyvuojantys Suomijos death-doomeriai „Swallow the Sun“ – tai melancholijos, liūdesio ar ilgesio sinonimas. Daugiasluoknę ir melodingą muziką kuriantys suomiai į „Devilstone“ atvyksta su pernai metais išleistu puikiu albumu „When a Shadow Is Forced into the Light“. Sunku patikėti, bet grupė į Lietuvą atvyksta pirmą kartą.   
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 414  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Šimtmečių slenkstį peržengus - (2019 12 08)

Paroda
Paroda
VšĮ „Atvertos langinės“
VšĮ „Atvertos langinės“
Vos prieš metus iškilmingai šventėme Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį, o 2019 metais tarsi stabtelėjome ties slenksčiu į antrąjį šimtą metų. Slenksčiai ne ribos – ties jais sustojame žinodami, kad peržengę juos, tęsime kelią. Giliai prasminga, kad antrojo šimtmečio kelionėje galime ir stengiamės atgaivinti dalelę istorinės praeities, nors laiko tėkmės ir istorinės praeities įvairovė negailestingai panardina į užmarštį asmenybes, įvykius, vietoves ir jų pavadinimus.

Nepelnytai primirštas yra vienas reikšmingiausių Lietuvos kultūrai menininkų, Kunigiškiuose gimęs Kajetonas Sklėrius (1876 – 1932). Meno kritikai ir istorikai jo asmenybę ir kūrybą vertina ne mažiau, nei iškiliausių ir plačiai žinomų praeities menininkų.

Viešoji įstaiga „Atvertos langinės“ tęstinėje, nuo 2017 metų vykdomoje veikloje, gaivina ir skleidžia Kajetono Sklėriaus vardą, rengdama kasmetinius vaikų ir jaunimo plenerus – kūrybines stovyklas jo gimtąjame Kunigiškių kaime. Taip pat skatina visuomenės domėjimąsi šia asmenybe, kūrybiniu palikimu. Svėdasuose yra įkurtas „Atvertų langinių pažinimo centras“, kurio veiklos esmingiausia dalis yra K. Sklėriaus vardo sklaida.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 660  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Atvertos langinės“

Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai (renginių programa) - (2019 11 18)

Kalėdų rezidencija 2019
Kalėdų rezidencija 2019
Gruodžio 7 d. 17 val. Anykščiai kviečia į nepakartojamą Kalėdų rezidencijos atidarymą! Šiais metais miestelėnus bei svečius nustebinsime išskirtiniu sumanymu – Kalėdų egle ant vandens. Tviskanti eglė ant Šventosios upės, kalėdinio miestelio šventinis šurmulys, ryškūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai, meninės vaizdo projekcijos – tai nepamirštama Kalėdų šventė jums! Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Atidarymo linksmybes patirs ir patys mažiausieji – vaikų teatriukas žada žaismingus šokius ir dainas!

Kelerius metus iš eilės Kalėdų rezidencija buvo įsikūrusi Rokiškyje. Šiais metais Rokiškio verslo klubas perleidžia Kalėdų senelio rezidenciją Anykščiams. Rokiškio verslo klubas kartu su Anykščių vadovų klubu yra Aukštaitijos verslo sąjungos nariai. Šis bendradarbiavimas yra puikus pavyzdys, kaip vietos savivalda ir verslo atstovai dalinasi gerąja patirtimi.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 484  -  Komentarų: 0 

Lietuvoje gimdo tik karvės ir avys - (2019 10 22)

Pakeleivingi (2019)
Pakeleivingi (2019)
Smalskas Žilvinas Pranas
Smalskas Žilvinas Pranas
Anykščių kultūros centro pastangomis įvyko šeštasis Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“. Šį projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, Anykščių rajono savivaldybės administracija ir kiti rėmėjai. Per aštuonias dienas Anykščių kultūros centro salėse buvo parodyta dešimt spektaklių. Pamatyti tiek gerų spektaklių neišvažiavus iš Anykščių, yra didelė dovana anykštėnams. Už tai esame dėkingi Anykščių kultūros centro kolektyvui. Festivalio metu buvo renkamas geriausias spektaklis, geriausio vyro ir geriausio moters vaidmens atlikėjai. Buvau šios komisijos narys, mačiau visus spektaklius, todėl ryžausi pasidalinti keliomis įžvalgomis kas naujo ir kas madinga Lietuvos teatre.

Madinga atlikti po kelis vaidmenis

Po kelis vaidmenis viename spektaklyje aktoriai atliko dviejuose festivalio spektakliuose: Alytaus miesto teatro spektaklyje ir Režisieriaus Aido Giniočio pastatytame Keistuolių teatro spektaklyje pagal Sauliaus Šaltenio apysaką „Riešutų duona“ . Šiame spektaklyje aktoriai atliko ir po tris vaidmenis. Ypač buvo pastebimas Keistuolių teatro aktorius Vaidotas Žitkus. Jis įtikinamai pavaizdavo senelį, tėvą ir dėdę. Visus šiuos tris personažus talentingas aktorius keisdamas šukuoseną, mimikas, balsą, pavaizdavo skirtingus ir įdomius. Jis buvo nominuotas „Festivalio aktorium“. Šiame pastatyme vaidino devyni aktoriai. Gal kad būtų lengviau išsiruošti į gastroles, režisierius „sutaupė“ aktorių kiekį - septynis personažus vaidino aktoriai jau esantys scenoje ir prieš tai vaidinę kitus veikėjus. Pastebėta buvo ir Ramunės Skrebūnaitės sukurta minimalistinė, funkcionali scenografija. Spektaklyje „Riešutų duona“ visi aktoriai buvo labai žaismingi ir jaunatviški, skambėjo „The Beatles“ muzika, tai žiūrovams sukėlė malonius, nostalgiškus jaunystės prisiminimus.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 874  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Smalskas Žilvinas Pranas

Seime bus pristatyta fotografijų paroda „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“ - (2019 09 27)

Izidorius Girčys
Izidorius Girčys
Rugsėjo 30 d., pirmadienį, 14 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje Seimo narys Antanas Baura atvers fotografijų parodą „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“. Renginyje dalyvaus Izidoriaus Girčio sūnus Vilius Girčys, dukra Aušrė Grigaravičienė, Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka.

Ekspozicijoje pristatomos Izidoriaus Girčio (1903–1989) – fotografo, atkaklaus ir profesionalaus XX amžiaus laiko tėkmės fiksuotojo – nuotraukos.

Jaunystėje jis – spėjęs išgarsėti Nepriklausomos Lietuvos spaudos fotokorespondentas. Jo nuotraukas dešimtmetį spausdino „Lietuvos aidas“, „Karys“, „Mūsų Vilnius“, „Jaunoji karta“, „Trimitas“, „Lietuvos geležinkelininkas“, „Sveikata ir darbas“.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 547  -  Komentarų: 0 

Kolumbijos politikas Antanas Mockus Anykščiuose pristatys dokumentinį filmą „Nijolė“ - (2019 09 17)

Antanas Mockus
Antanas Mockus
Po Lietuvą su nauju italų režisieriaus Sandro Bozzolo dokumentiniu filmu „Nijolė“ keliaujantis Kolumbijos politikas, filosofas ir matematikas Antanas Mockus sako, kad jam labai svarbu filmą apie mamą, Kolumbijos menininkę Nijolę Šivickas parodyti Anykščiuose. Šiame mieste gydytoju dirbo Nijolės tėtis, Antano senelis Antanas Šivickas. Anykščius jiedu aplankė 2017-aisiais, kai filmas dar buvo filmuojamas.

Į Anykščius filmas atkeliauja tuojau pat po premjeros Vilniuje – rugsėjo 20 dieną. „Visada jaučiau, kad ši istorija – daugiau nei tobula. Įvyko tiek daug atsitiktinumų, o jos pradžia ir pabaiga susijungė į dvidešimties metų ratą, iš kurio, turbūt, man jau nepavyks ištrūkti“, – sako kino režisierius, italas Sandro Bozzolo. Praėjusiais metais į gyvenimą jis paleido dokumentinį filmą „Nijolė“, kuriame subtiliai atskleidė ekscentriškojo Kolumbijos politiko, lietuvio Antano Mockaus ir jo mamos, menininkės Nijolės Šivickas ryšį.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 528  -  Komentarų: 0 

Istorinės technikos gerbėjai turės dar vieną lankytiną vietą - (2019 09 12)

Technikos paroda
Technikos paroda
Asociacija „Retromobile"
Asociacija „Retromobile"
Nors Anykščių kraštas neturėtų skųstis siūlomomis lankytinomis vietomis ir turistų gausa, tačiau anykštėnai nesitenkina tuo ką turi ir savo svečiams nuo šios pasiūlys dar vieną lankytiną objektą – istorinių transporto priemonių ekspoziciją. Istorinių transporto priemonių gerbėjai ir kiti prijaučiantys seniesiems automobiliams, nuo šiol, besilankydami Anykščių krašte turės puikią progą paganyti akis asociacijos „Retromobile“ naujai sukurtoje istorinių transporto priemonių ekspozicijoje. Anykščių Siauruko muziejui bei asociacijai „Retromobile“ dar 2019 metų pradžioje pasirašius bendradarbiavimo sutartį, 2019 m. rugsėjo 6 dieną Siauruko muziejaus patalpose atidaryta nuolat veiksianti istorinių transporto priemonių ekspozicija.

Asoc. „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis pažymi, jog visas demonstruojamas istorinis transportas vienaip ar kitaip susijęs su Anykščiais bei Anykščių krašto pasididžiavimu – siauruoju geležinkeliu. Čia demonstruojama tarpukario istorinė technika, kuri dalyvavo viešajame eisme to meto Anykščiuose, o taip pat pokarinė tiek sunkioji, tiek lengvoji technika. Istorinių transporto priemonių ekspozicija bus nuolatinė, karts nuo karto ją atnaujinant naujais istoriniais eksponatais.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 514  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Retromobile"
ARCHYVAS
3
Renginiai Anykščiuose
Knygų mainytuvės Anykščių pavasario blusturgyje - Muilo burbulai
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių menininkų asociacija
Reklamos archyvai