ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujausi renginių anonsai:
2021 09 30 - 17:30 - Donaldo Kajoko romano „Skudurėlių šventė“ sutiktuvės2021 09 25 - 21:00 - Rudens vakaro kinas / Vaidybinis fimas „Mėnulio Lietuva“2021 09 25 - 19:00 - Rudens vakaro kinas / Vaidybinis fimas „Mėnulio Lietuva“2021 09 25 - 22:00 - Turizmo naktis (2021) / Fejerverkas prie pramogų ir sporto centro „Kalita“2021 09 25 - 21:00 - Turizmo naktis (2021) / Diskoteka  pramogų ir sporto centre „Kalita“2021 09 25 -  - Turizmo naktis (2021) / Šviesos greičiu – Zumba2021 09 25 - 20:00 - Turizmo naktis (2021) / Nakties kino kronikos seansas „Anykščių krašto istorinė dokumentika“2021 09 25 - 20:00 - Turizmo naktis (2021) / Jazz Fusion muzikos stiliaus grupės „Brave Noises“ koncertas2021 09 25 - 19:00 - Turizmo naktis (2021) / Virtualus susitikimas su psichoterapeute, rašytoja Aurima Diliene
Naujausios fotonuotraukos:
Videoarchyvo naujienos:
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

Pirmosios „Devilstone“ 2020 grupės – susipažink su 18 vardų - (2020 02 18)

Devilstone (2020)
Devilstone (2020)
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Alternatyviosios muzikos festivalyje „Devilstone“ liepos 16–19 d. numatyti 55 atlikėjai, kurių didžioji dauguma atvyks iš užsienio. Muzikinius atradimus skatinančiame festivalyje – ir gerai žinomi vardai, jau groję Lietuvoje, ir pirmą kartą atvykstantys artistai. Su dalimi atlikėjų festivalis kviečia susipažinti jau dabar ir pristato „Vakarų“, „Rytų“ ir „Barbablu“ scenų pirmuosius vardus.  

Į „Vakarų“ sceną – „Swallow the Sun“ ir „Decapitated“. Dvidešimt metų gyvuojantys Suomijos death-doomeriai „Swallow the Sun“ – tai melancholijos, liūdesio ar ilgesio sinonimas. Daugiasluoknę ir melodingą muziką kuriantys suomiai į „Devilstone“ atvyksta su pernai metais išleistu puikiu albumu „When a Shadow Is Forced into the Light“. Sunku patikėti, bet grupė į Lietuvą atvyksta pirmą kartą.   
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 389  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Šimtmečių slenkstį peržengus - (2019 12 08)

Paroda
Paroda
VšĮ „Atvertos langinės“
VšĮ „Atvertos langinės“
Vos prieš metus iškilmingai šventėme Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį, o 2019 metais tarsi stabtelėjome ties slenksčiu į antrąjį šimtą metų. Slenksčiai ne ribos – ties jais sustojame žinodami, kad peržengę juos, tęsime kelią. Giliai prasminga, kad antrojo šimtmečio kelionėje galime ir stengiamės atgaivinti dalelę istorinės praeities, nors laiko tėkmės ir istorinės praeities įvairovė negailestingai panardina į užmarštį asmenybes, įvykius, vietoves ir jų pavadinimus.

Nepelnytai primirštas yra vienas reikšmingiausių Lietuvos kultūrai menininkų, Kunigiškiuose gimęs Kajetonas Sklėrius (1876 – 1932). Meno kritikai ir istorikai jo asmenybę ir kūrybą vertina ne mažiau, nei iškiliausių ir plačiai žinomų praeities menininkų.

Viešoji įstaiga „Atvertos langinės“ tęstinėje, nuo 2017 metų vykdomoje veikloje, gaivina ir skleidžia Kajetono Sklėriaus vardą, rengdama kasmetinius vaikų ir jaunimo plenerus – kūrybines stovyklas jo gimtąjame Kunigiškių kaime. Taip pat skatina visuomenės domėjimąsi šia asmenybe, kūrybiniu palikimu. Svėdasuose yra įkurtas „Atvertų langinių pažinimo centras“, kurio veiklos esmingiausia dalis yra K. Sklėriaus vardo sklaida.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 635  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Atvertos langinės“

Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai (renginių programa) - (2019 11 18)

Kalėdų rezidencija 2019
Kalėdų rezidencija 2019
Gruodžio 7 d. 17 val. Anykščiai kviečia į nepakartojamą Kalėdų rezidencijos atidarymą! Šiais metais miestelėnus bei svečius nustebinsime išskirtiniu sumanymu – Kalėdų egle ant vandens. Tviskanti eglė ant Šventosios upės, kalėdinio miestelio šventinis šurmulys, ryškūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai, meninės vaizdo projekcijos – tai nepamirštama Kalėdų šventė jums! Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Atidarymo linksmybes patirs ir patys mažiausieji – vaikų teatriukas žada žaismingus šokius ir dainas!

Kelerius metus iš eilės Kalėdų rezidencija buvo įsikūrusi Rokiškyje. Šiais metais Rokiškio verslo klubas perleidžia Kalėdų senelio rezidenciją Anykščiams. Rokiškio verslo klubas kartu su Anykščių vadovų klubu yra Aukštaitijos verslo sąjungos nariai. Šis bendradarbiavimas yra puikus pavyzdys, kaip vietos savivalda ir verslo atstovai dalinasi gerąja patirtimi.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 461  -  Komentarų: 0 

Lietuvoje gimdo tik karvės ir avys - (2019 10 22)

Pakeleivingi (2019)
Pakeleivingi (2019)
Smalskas Žilvinas Pranas
Smalskas Žilvinas Pranas
Anykščių kultūros centro pastangomis įvyko šeštasis Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“. Šį projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, Anykščių rajono savivaldybės administracija ir kiti rėmėjai. Per aštuonias dienas Anykščių kultūros centro salėse buvo parodyta dešimt spektaklių. Pamatyti tiek gerų spektaklių neišvažiavus iš Anykščių, yra didelė dovana anykštėnams. Už tai esame dėkingi Anykščių kultūros centro kolektyvui. Festivalio metu buvo renkamas geriausias spektaklis, geriausio vyro ir geriausio moters vaidmens atlikėjai. Buvau šios komisijos narys, mačiau visus spektaklius, todėl ryžausi pasidalinti keliomis įžvalgomis kas naujo ir kas madinga Lietuvos teatre.

Madinga atlikti po kelis vaidmenis

Po kelis vaidmenis viename spektaklyje aktoriai atliko dviejuose festivalio spektakliuose: Alytaus miesto teatro spektaklyje ir Režisieriaus Aido Giniočio pastatytame Keistuolių teatro spektaklyje pagal Sauliaus Šaltenio apysaką „Riešutų duona“ . Šiame spektaklyje aktoriai atliko ir po tris vaidmenis. Ypač buvo pastebimas Keistuolių teatro aktorius Vaidotas Žitkus. Jis įtikinamai pavaizdavo senelį, tėvą ir dėdę. Visus šiuos tris personažus talentingas aktorius keisdamas šukuoseną, mimikas, balsą, pavaizdavo skirtingus ir įdomius. Jis buvo nominuotas „Festivalio aktorium“. Šiame pastatyme vaidino devyni aktoriai. Gal kad būtų lengviau išsiruošti į gastroles, režisierius „sutaupė“ aktorių kiekį - septynis personažus vaidino aktoriai jau esantys scenoje ir prieš tai vaidinę kitus veikėjus. Pastebėta buvo ir Ramunės Skrebūnaitės sukurta minimalistinė, funkcionali scenografija. Spektaklyje „Riešutų duona“ visi aktoriai buvo labai žaismingi ir jaunatviški, skambėjo „The Beatles“ muzika, tai žiūrovams sukėlė malonius, nostalgiškus jaunystės prisiminimus.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 811  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Smalskas Žilvinas Pranas

Seime bus pristatyta fotografijų paroda „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“ - (2019 09 27)

Izidorius Girčys
Izidorius Girčys
Rugsėjo 30 d., pirmadienį, 14 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje Seimo narys Antanas Baura atvers fotografijų parodą „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“. Renginyje dalyvaus Izidoriaus Girčio sūnus Vilius Girčys, dukra Aušrė Grigaravičienė, Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka.

Ekspozicijoje pristatomos Izidoriaus Girčio (1903–1989) – fotografo, atkaklaus ir profesionalaus XX amžiaus laiko tėkmės fiksuotojo – nuotraukos.

Jaunystėje jis – spėjęs išgarsėti Nepriklausomos Lietuvos spaudos fotokorespondentas. Jo nuotraukas dešimtmetį spausdino „Lietuvos aidas“, „Karys“, „Mūsų Vilnius“, „Jaunoji karta“, „Trimitas“, „Lietuvos geležinkelininkas“, „Sveikata ir darbas“.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 528  -  Komentarų: 0 

Kolumbijos politikas Antanas Mockus Anykščiuose pristatys dokumentinį filmą „Nijolė“ - (2019 09 17)

Antanas Mockus
Antanas Mockus
Po Lietuvą su nauju italų režisieriaus Sandro Bozzolo dokumentiniu filmu „Nijolė“ keliaujantis Kolumbijos politikas, filosofas ir matematikas Antanas Mockus sako, kad jam labai svarbu filmą apie mamą, Kolumbijos menininkę Nijolę Šivickas parodyti Anykščiuose. Šiame mieste gydytoju dirbo Nijolės tėtis, Antano senelis Antanas Šivickas. Anykščius jiedu aplankė 2017-aisiais, kai filmas dar buvo filmuojamas.

Į Anykščius filmas atkeliauja tuojau pat po premjeros Vilniuje – rugsėjo 20 dieną. „Visada jaučiau, kad ši istorija – daugiau nei tobula. Įvyko tiek daug atsitiktinumų, o jos pradžia ir pabaiga susijungė į dvidešimties metų ratą, iš kurio, turbūt, man jau nepavyks ištrūkti“, – sako kino režisierius, italas Sandro Bozzolo. Praėjusiais metais į gyvenimą jis paleido dokumentinį filmą „Nijolė“, kuriame subtiliai atskleidė ekscentriškojo Kolumbijos politiko, lietuvio Antano Mockaus ir jo mamos, menininkės Nijolės Šivickas ryšį.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 508  -  Komentarų: 0 

Istorinės technikos gerbėjai turės dar vieną lankytiną vietą - (2019 09 12)

Technikos paroda
Technikos paroda
Asociacija „Retromobile"
Asociacija „Retromobile"
Nors Anykščių kraštas neturėtų skųstis siūlomomis lankytinomis vietomis ir turistų gausa, tačiau anykštėnai nesitenkina tuo ką turi ir savo svečiams nuo šios pasiūlys dar vieną lankytiną objektą – istorinių transporto priemonių ekspoziciją. Istorinių transporto priemonių gerbėjai ir kiti prijaučiantys seniesiems automobiliams, nuo šiol, besilankydami Anykščių krašte turės puikią progą paganyti akis asociacijos „Retromobile“ naujai sukurtoje istorinių transporto priemonių ekspozicijoje. Anykščių Siauruko muziejui bei asociacijai „Retromobile“ dar 2019 metų pradžioje pasirašius bendradarbiavimo sutartį, 2019 m. rugsėjo 6 dieną Siauruko muziejaus patalpose atidaryta nuolat veiksianti istorinių transporto priemonių ekspozicija.

Asoc. „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis pažymi, jog visas demonstruojamas istorinis transportas vienaip ar kitaip susijęs su Anykščiais bei Anykščių krašto pasididžiavimu – siauruoju geležinkeliu. Čia demonstruojama tarpukario istorinė technika, kuri dalyvavo viešajame eisme to meto Anykščiuose, o taip pat pokarinė tiek sunkioji, tiek lengvoji technika. Istorinių transporto priemonių ekspozicija bus nuolatinė, karts nuo karto ją atnaujinant naujais istoriniais eksponatais.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 488  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Retromobile"

Tegu visi keliai jubiliejiniais Vaižganto metais Jus veda į „VAIŽGANTINES“! - (2019 09 05)

Tegu visi keliai jubiliejiniais Vaižganto metais Jus veda į „VAIŽGANTINES“!Tradicinė šventė įvyks 2019 metų rugsėjo 14 dieną, šeštadienį, nuo 13 val. Vaižganto gimtajame Malaišių kaime (Anykščių rajono Svėdasų seniūnija).

PROGRAMOJE:

- Prisiminimų ir apmąstymų akimirkos, skirtos Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms. Ta proga Kupiškio kultūros centro Unės Babickaitės teatras parodys Kosto Ostrausko pjesę „Vaižgantas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Nijolė Ratkienė);

- Aštuonioliktosios respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos įteikimas;

- Vienusios premijos „Už nuopelnus Svėdasų kraštui” įteikimas;

- Ketvirtosios kun. Aleksandro Papučkos vardo „Meilės ir gerumo” premijos įteikimas;

- Naujai sukurtų medžio skulptūrų Vaižganto kūrinių motyvais pašventinimas ir pristatymas;
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 496  -  Komentarų: 0 

Paroda prozos simfonijų kūrėjui - (2019 08 13)

Paroda
Paroda
Berezauskienė Audronė
Berezauskienė Audronė
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje nuo rugpjūčio 5 d. iki spalio 31 d. veiks paroda „Prozos simfonijų kūrėjas“, skirta kunigo kanauninko, rašytojo, knygnešio, bibliofilo Juozo Tumo-Vaižganto (1869–1933) 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šį kartą bibliotekininkų tikslas yra atkreipti skaitytojų dėmesį ne tik į Vaižganto kūrybinį palikimą, bet ir parodyti jį kaip bibliofilą, knygų mylėtoją. Jis pats yra paskęs: „Jei tad aš daugiau mėgiu knygų turinį, jų vidų, ne išvaizdą, ne išorę, jei negaudau gražiųjų, nei retųjų, bet vartoju jas tik mokslo reikalui, tai ar aš esu bibliofilas, knygų mėgėjas, ar ne? Man rodos, esu ir net garbingesne prasme už ištaigaujančius pramogierius“.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 739  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Berezauskienė Audronė

„Purpuriniame vakare“ pasirodymą surengsianti fado atlikėja Celia Leiria: „Niekad nežinai, kur įvyks tobulas koncertas“ - (2019 08 06)

Celia Leiria
Celia Leiria
VšĮ „Bardai LT“
VšĮ „Bardai LT“
Fado yra sielos būsena. Tuo visiškai neabejoja dainininkė iš Portugalijos Celia Leiria. Iš fado šalies ji to jausmo atveža ir mums, lietuviams. Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje Anykščių Dainuvos slėnyje Celia lydės du portugalų gitaristai – Pedro Amendoeira ir Joao Filipe.

Celia, Portugalija yra labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos šalis. Ar taip gali būti, kad skirtingose šalyse gyvenantys žmonės skirtingai priima muziką?

Muzika yra universali, neabejoju, kad ji paliečia panašiai kiekvieną iš mūsų, kad ir kur gyventume. Išgirdę fado, klausytojai gal tik labiau suklūsta, juk daugelis iš jų prie tokios muzikos prisiliečia pirmą kartą. Neabejoju dėl Lietuvos publikos, jūs, šiaurės europiečiai, turite ypatingą muzikos kultūrą. Esame tikri, kad mūsų muziką priimsite, kaip savą.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 575  -  Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“
ARCHYVAS
3
Renginiai Anykščiuose
Fotokonkursas „Anykščiai ir apylinkės“ (2018) - Anykščių kultūros centras - Liepos mėnuo
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių menininkų asociacija