RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Loretos Skripkutės - Gutuskienės tekstilės koliažų paroda „Metų monotonija“

Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus
Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus ▶
Vilniaus g. 11, LT–29145 Anykščiai
2024 m. vasario 7 d. - 17:30
Kaina - €
Paroda veiks iki 2024 03 07!
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Loretos Skripkutės-Gutauskienės tekstilės paveikslų parodos „Metų monotonija“ atidarymas Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai)

Loretos Gutauskienės tapyba yra kitos prigimties. Tai drobė ant drobės, spalva ant spalvos, forma ant formos. Ne amorfiškas dažas, spaudžiamas iš tūbelės, o skiautė medžiagos – dažniausiai dėvėtos ar naudotos buityje, – kurioje jau įrašyti kiti gyvenimai, daiktų ir kūnų atmintis.“ – dailėtyrininkė Laima Kreivytė.

Net 96 įvairaus formato darbai pianistės bei pedagogės Loretos Skripkutės-Gutauskienės (g. 1939) sukurti per mažiau nei dešimtmetį: nuo 2000-ųjų iki 2009-ųjų metų. Didžioji darbų dalis atlikta rankomis – adata ir siūlu, dėliojant dygsnius kaip potėpius. Tapybinis koliažas – kaip siuvimo gestas, autorės rankos prisilietimas, spalvų ir formų santykis.

Modernistine raiška sukurti darbai kontrastingi, ryškių spalvų. Audinių atraižos jungiamos į gyvybingas geometrinių formų kompozicijas. Lengvai netaisyklingi kryžiai, apskritimai, trikampiai ir kitos figūros, susiūtos iš atraižų išryškina subtilų rankų darbą ir linijų asimetrijos grožį.

Žiūrint į Loretos Gutauskienės paveikslus neapleidžia mintis, kad tai ne šiaip kompozicijos, laisvas džiazavimas. Spalvos ir formos jungiasi į prasmines visumas, atspindinčias ne tik autorės spalvinę klausą, bet ir pasaulėvoką. Tai ženklų sistema, kurios ištakų galime ieškoti Senosios Europos mitinėje sąmonėje, krikščioniškoje ikonografijoje, viduramžių vienuolių siuvinėtose aplikacijose, liaudies mene ir modernioje tapyboje.

Ar galima perskaityti šias ženklų sistemas? Maloniai kviečiame jas kartu patyrinėti parodos pristatymo metu, vasario 7 d. 17:30 val. Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai)!

Parodą pristatys skulptorius Tadas Gutauskas.

Muzikuos Anykščių meno mokyklos moksleiviai.

Paroda veiks 2024 02 072024 03 07
Loretos Skripkutės - Gutuskienės tekstilės koliažų paroda „Metų monotonija“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai