RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

XI festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ / Koncertas „SALUT D’AMOUR“

Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus
Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus ▶
Vilniaus g. 11, LT–29145 Anykščiai
2023 m. liepos 30 d. - 16:00
Kaina nuo 3 €
Renginys vyko prieš 263 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
MALJORKOS PRELIUDAI - tai pianistės Eglės Andrejevaitės kūrybinė koncertinė programa, kurioje skamba lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno 24 preliudai op. 28 ir rinktiniai šiuolaikinių ispanų kompozitorių kūriniai-interpretacijos F. Šopeno preliudų temomis.

1838 m. lankantis Ispanijos saloje Maljorkoje sukurtas vienas žymiausių lenkų kompozitoriaus kūrybos ciklų fortepijonui tapo inspiracija 24 dabarties ispanų kompozitoriams: 2016 m. prestižinio „Chopin de Valldemossa“ festivalio užsakymu jie buvo pakviesti sukurti po vieną preliudą - refleksiją lyg „žvilgsnį iš dabarties” į jausmingą Šopeno muzikos pasaulį.

F. Šopeno preliudų ciklas, reikalaujantis išskirtinės pianistinės technikos, ištvermės ir meninio pasirengimo, visoje apimtyje nebuvo atliktas nei vieno lietuvių atlikėjo. Unikali E. Andrejevaitės idėja sugretinti šiuos preliudus su XXI a. autorių kūryba kuria „laiko tiltą” tarp žmonių ir šimtmečių. Ši programa dar 2023 metais bus įrašyta, o 2024 - išleista kaip debiutinis pianistės albumas.

APIE ATLIKĖJĄ

Tarptautinių konkursų laureatė pianistė EGLĖ ANDREJEVAITĖ nuo 2013-ųjų panėrė į solinę kelionę - pradėjo konceptualių solinių rečitalių seriją tarp kurių „Valanda su Beethovenu”, „Estampas - skirta Baltijos šalių 100-mečiui paminėti, „Šopeno haiku”. Išskirtiniu tapo jos projektas koncertas-spektaklis „Žiema Maljorkoje2021 metais parengtas kartu su aktore ir režisiere Birute Mar. Ypač sėkmingų koncertų metu (net pasaulinės pandemijos laikotarpiu!), programa buvo įvertinta pilnomis koncertų salėmis Lietuvoje: scenoje skambėjo jau 19 kartų.

E. Andrejevaitės solinės koncertinės programos skambėjo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse bei festivaliuose, taip pat Italijoje, Australijoje ir JAV. Tarptautinį įvertinimą pelnė 2012 metais kartu su dueto partnere smuikininke Augusta Jusionyte debiutavusi Graco filharmonijoje Austrijoje. Jos koncertus įrašė ir transliavo Lietuvos ir Štyrijos (Austrija) radijas.

Daugiau informacijos:


Bilieto kaina - 5 Eur.

Moksleiviams, studentams, senjorams - 3 Eur.
XI festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ / Koncertas „SALUT D’AMOUR“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai