RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Naktinės sutartinės „Promočių giesmės“

Arklio muziejus
Arklio muziejus ▶
Niūronių k., LT-29175 Anykščių r.
2023 m. liepos 29 d. - 22:00
Kaina - €
Renginys vyko prieš 130 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Kylant vakaro rūkams, dienai pailsus, kviesime patirti bendravimą per garsą, per senąsias mūsų protėvių giesmes - sutartines. Unikalias, magiškas savo paprastumu ir skambesiu. Liepos 29d. 22 val. Niuronyse, Anykščių rajone - Arklio muziejuje.

Sutartinės - vienos seniausių užrašytų lietuviškų liaudies giesmių. Saugomos Unesco, kaip nematerialus Lietuvos paveldo turtas. Tai kas gi yra tos sutartinės? Daugiabalsės, ritualinės giesmės giedotos šimtmečiais atgal žmonių, kurie dirbo žemę, gyveno Saulės ritmu, šventė lygiadienius, maitinosi ir rėdėsi iš gamtos, dirbdami sunkius darbus. Šiandien, kai mums nebereikia sėti linų drabužiams, auginti rugių duonai, atsiranda vis daugiau laiko savo identiteto paieškoms, o kartais darosi ilgu "kažko", ko kartais patys nesuprantame. Istorijos vingiai ir bangos, žmonių gyvenimo pasikeitimai, naujovės, paskandina užmarštin kai kurias tradicijas, bet esam liūdininkai, kad viskas atgimsta..... kitaip, kitom spalvom, bet atgimsta. Taip ir sutartinių kelias pasibaigęs ir nuėjęs užmarštin kaimo bendruomenėse, atgimsta šiuolaikinio miesto žmogaus pasaulyje, kaip bendrystę nešanti ir širdies ilgesį gydanti dainavimo sistema. Tad kviečiu pažinti ir atrasti iš naujo!

Sutartinių vakaras, kuriame pagrindinį vaidmenį atliksite Jūs patys, lengvai išmokstamos sutartinės ir dainos leis nevaržomai panert į autentišką dermę.

Buvimo kartu be sienų, slenksčių ir išankstinių nusistatymų, žinojimo ir pasiruošimo. Čia ir dabar.

DAINAVIMO PATIRTIS NEREIKALINGA!

Sutartinių mokys ir ratą ves Laurita Peleniūtė – folkloro atlikėja, jau septintus metus vystanti projektą „Promočių giesmės“, kuris puoselėja šį svarbų mūsų protėvių palikimą.

Smuiku pritars ir muzikoje mus visus lydės Tadas Dešukas.

Daugiau info www.laurita.lt

Renginio pradžia 22 val.

Trukmė - 2 val.

Renginį organizuoja @Donatas Inis ir Arklio muziejus.
Naktinės sutartinės „Promočių giesmės“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai