RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Anykščių miesto šventė „Kurortinis romanas“ (2023) / Trečioji diena

Anykščių miestas / rajonas
Anykščių miestas / rajonas ▶
Anykščiai, Utenos apskritis, Lietuva
2023 m. liepos 23 d. -
Kaina - €
Renginys vyko prieš 131 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Liepos 2123 d. Anykščiai kviečia į pasimatymą su įspūdinga šio krašto gamta, kultūra ir geros nuotaikos nestokojančiais miestelėnais, drauge švęsiančiais 583-ąjį miesto gimtadienį. Jūsų laukia trys dienos koncertų, susitikimų, sporto ir kūrybiško veiksmo jaunimui ir suaugusiems.

Neoficialiai kurortu jau nuo seno vadinamų Anykščių žavesys įkvepia flirtui su gamtos persmelkta kultūra, su istorija ir iškiliomis asmenybėmis, su natūralumu ir kviečia įvairiausiais būdais ilsėtis. Literatūros pamokose analizuojami kūrėjai čia atgyja, o dažnas čia apsilankęs atranda ir naujo įkvėpimo savo gyvenimo kūrybai, jei tik leidžiasi aktyvios Anykščių bendruomenės įtraukiamas į spalvingiausias veiklas ir iniciatyvas.

Penktadienio
vakarą muzikos mėgėjai turės iš ko rinktis – šventę pradės net keturi koncertai: „Vilniaus Sinfoniettos“ orkestras su solistais Rūta Ščiogolevaite ir Vladu Kovaliovu, „Open Up & Jazz“ (LietuvaSuomija), „Džiazuojanti Sigito Gedos poezija“ bei „Dviese gondoloje“ su Liudu Mikalausku ir Egidijumi Bavikinu. Pagrindinė miesto aikštė, kaip ir kasmet, pasipuoš gėlėmis – startuos  tradicinis tarptautinis floristinių kilimų konkursas.

Šeštadienį šurmuliuos miesto ir knygų mugės, sporto mėgėjus įtrauks krepšinio, mini golfo, teniso, šachmatų, šaškių turnyrai ir orientacinės varžybos, spalvotų dažų mūšis, atviras prisijungti šokio flashmobas. Veiks interaktyvios kūrybinės erdvės vaikams ir jaunimui. Antano Baranausko aikštėje vyks kurortinio brodvėjaus pristatymas – jungtinė kultūrinė-pramoginė programa buvusios Bažnyčios gatvės teritorijoje.

Literatūros ir šiuolaikinio meno mėgėjai turės puikią progą susipažinti su ryškiomis asmenybėmis: Rytis Zemkauskas pristatys savo knygą „Pasivaikščiojimai“, įstabūs anykštėnai – matematikas, poetas ir kompozitorius Giedrius Alkauskas garsins poemą „Šiauriniai reliktai“, o šiuolaikinės muzikos kompozitorius Julius Aglinskas, žinomas ir kaip grupės „Freaks On Floor“ klavišininkas, pristatys savo naujausią vinilinę plokštelę.

Operos, romansų ir popmuzikos mylėtojus lepins jaukūs muzikiniai susitikimai su solistais ir kolektyvais, o vakarą vainikuos didysis koncertas miesto parke, kur lauks audringas pasimatymas su  Retro swing trioKartą Amerikoje“, R. Difartu ir A. DifartaiteGražiausi pasauliniai pop-rock duetai“ ir grupe „The Roop“. Vakarą vainikuos profesionalių kūrėjų ir atlikėjų grupės „Vokalinio meno tinklas“ ir MB Lazerių projektai“ kūrinys „Tarpžvaigždinė muzikos ir šviesos siuitaAnykščių Šv. apaštalo Mato evangelisto bažnyčioje, kur išradingai  persipins bažnyčios architektūros, šviesos lazerių, vargonų muzikos ir vokalo elementai.

Sekmadienį Anykščiuose skambės aukščiausios Lietuvoje dvibokštės Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios varpai kviesdami į Šv. Onos atlaidus, nuo seno žymėjusius rugiapjūtės pabaigą. Pakeliui pasitiks tradicinė atlaidų mugė, o po iškilmingų mišių vyks Anykščių kvarteto koncertas bažnyčioje, anykštėnų susitikimai sakralinėse erdvėse ir privačiose mažosiose bendruomenėse.

Visomis šventės dienomis galėsite apžiūrėti parodas: Antano Baranausko ir Stanislovo Didžiulio paralelėms skirtą VU bibliotekos fondų retų dokumentų ekspoziciją, mokytojo poligloto ir fotografo Jono Juknevičiaus 100-osioms gimimo metinėms skirtą žemės ir aplinkos meno parodą „Surask... Angelų kelias“, anykštėnės Jovitos Uzdraitės, aktyviai fiksuojančios miesto gyvenimą, fotografijų parodą. Detalesnėje programoje sužinosite, kurie miesto restoranai į pasimatymą atėjusias poras džiugins staigmenomis.

PROGRAMA

2023 m. liepos 23 d., sekmadienis

Šv. Onos atlaidai:

8.30 val. Šv. mišios Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

9.00 val. Atlaidų mugė prie Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios

10.00 val. Miesto šventės lauko teniso turnyras  teniso aikštyne, J. Biliūno g. 81

10.30 val. Šv. mišios – Suma Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

12.00 val.  Anykščių kvarteto koncertas. Atlikėjai: Rasa Vosyliūtė (smuikas), Barbora Domarkaitė (smuikas), Dovilė Juozapaitienė (altas), Tomas Ramančiūnas (violančelė) Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

Anykštėnų susitikimai sakralinėse erdvėse ir privačiose mažosiose bendruomenėse

Miesto šventės metu vykstančios tęstinės veiklos:

Mokytojo poligloto ir fotografo Jono Juknevičiaus (1923–2002) 100-osioms gimimo metinėms skirta lauko paroda „Anykščiai, kur gražu ir įdomu…Vyskupo skvere šalia Kalbų alėjos

Žemės ir aplinkos meno paroda Vyskupo skvero papėdėje „Ančių slėnyje“ (Anykščių menų centro projektas „Surask Angelų kelias“)

Dailininko Jono Rimšos kūrybos paroda „Gyvenimas klajonėse“ koplyčioje

Virtualios realybės paroda „Gyvenimas klajonėsekoplyčioje bei Angelų muziejuje

Pasimatymų vieta – restoranėlis „Kiemelis“. Porų laukia siurprizai, Paupio g. 10

Fotografijų kaleidoskopas „Anykščiai – fotometraštininko Izidoriaus Girčio akimis“ ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos vestibiulyje

Vienos dienos paroda (šeštadienį 10–18 val.) „Antano Baranausko ir Stanislovo Didžiulio interesų paralelės: atspindžiai dokumentuose iš Vilniaus universiteto bibliotekos fondų“, pristato Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vadovė dr. Inga Liepaitė Antano Baranausko klėtelės gaubte

Vietos, kuriose norėsite užmegzti kurortinį romaną su Anykščiais (ieškok QR kodo)

Anykštėnės Jovitos Uzdraitės fotografijų paroda „Gimtos žemės magiškas dangusAnykščių kultūros centre
Anykščių miesto šventė „Kurortinis romanas“ (2023) / Trečioji diena
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai