RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Neringos Valuntonytės koncertas „Laukimas“ / Fortepijonas

Anykščių kultūros centras
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2023 m. balandžio 13 d. - 18:00
Kaina 5 €
Renginys vyko prieš 377 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Balandžio 13 d., ketvirtadienį, 18.00 val.

Projektas „Laukimas“ sukurtas siekiant atliepti nūdienos problematiką ir kolektyvines žmonių elgesio tendencijas. Koncerte koncentruojamasi į nuolatinės antisipacijos būseną, nuostatą, jog kažko sulaukęs žmogus ims keistis, jo gyvenimas taps kitokiu. Ar tai būtų konkrečių ar abstrakčių įvykių laukimas, per jį pradedame gyventi generalizuodami ateitį ir ignoruodami dabartį. Koncertą sudaro du poliai – garsinis ir vaizdinis. Garsiniame skambės C. Debussy rinktinė preliudų iš antrosios preliudų knygos, australų kompozitoriaus C. Vine Anne Landa preliudai bei C. Franck preliudas, choralas ir fuga. Muzikinės programos pagrindinis motyvas – preliudas – pasirinktas neatsitiktinai: preliudai, suponuojantys įžangos funkciją, koncerte bus atliekami nepertraukiamai, reprezentuodami skirtingas laukimo būsenas. Programą vainikuosiantis Francko preliudas, choralas ir fuga tampa programos kulminacija, tarsi nurodančia įsivaizduojamą laukimo pabaigą.

APIE ATLIKĖJĄ

Pasak muzikos kritikų, nepretenzingomis, jaunatviškomis ir labai nuoširdžiomis interpretacijomis pasižyminti lietuvių kilmės pianistė Neringa Valuntonytė, aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama žmogaus emocijoms ir elgesiui, pagal kuriuos kuria savo koncertų tematikas.

Pianistė taip pat į savo programas dažnai įtraukia mažiau žinomą modernios muzikos repertuarą, kurį derina kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais. Pianistė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis. Neringa surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose bei projektuose kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“ „II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis“, „Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis“, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“ bei daugelyje kitų. Ji taip pat pasirodė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Sčecino filharmonijos simfoniniu, Vilniaus universiteto kameriniu, LvivoAkademia“ orkestrais bei kooperavosi su tokiais dirigentais kaip Modestas Pitrėnas, Modestas Jankūnas, Christian Frattima, Igor Pylatiuk ir Maria Sydor.

2020-aisiais metais pianistė baigė magistrantūrą Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje bei pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuriose vykdo meninį tyrimą „Akademinės muzikos atlikėjo personos kūrimas: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo“.

Bilieto kaina 5 Eur. Bilietai AKC kasoje.
Neringos Valuntonytės koncertas „Laukimas“ / Fortepijonas
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai