RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Giedrimų šeimos parodą „Kelionė ir Viltis“

Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus
Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus ▶
Vilniaus g. 11, LT–29145 Anykščiai
2023 m. vasario 25 d. - 15:00
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 311 d.!
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Vasario 25 d. (šeštadienį) 15 val. Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) pristatysime Giedrimų šeimos parodą „Kelionė ir Viltis“.

Keturi menininkai yra išskirtinė Lietuvos šeima, kurianti religine tematika. Šviesi tėvo tapyba, erdvę ir laiką į gobelenus žaismingai suaudžiančios motinos kūryba, sūnaus drožiniai Biblijos motyvais ir kuklūs, bet skoningi vienuolės kelią pasirinkusios dukters atvirlaiškiai su psalmių ištraukomis.

Salvinijos Giedrimienės gobelenai – ištisa epocha lietuvių tekstilės istorijoje. Menininkė ryški ir įvairiapusė individualybė, daug prisidėjusi prie šiuolaikinės lietuvių tekstilės modernėjimo. Aštunto dešimtmečio pradžioje į meninį gyvenimą įsiliejusios tekstilininkės kūriniai buvo tarsi inovacijų pranašai, darę įtaką tekstilės atsinaujinimo procesams. Žaismingi, gauruoti ar nuplikę, skylėti, keistų formų ir su visur kyšančiais siūlų galais, jie jau daugelį metų žavi mažus ir didelius. Menininkė įsitikinusi, kad iš minkšto ir lankstaus siūlo kuriamų darbų visai nebūtina įsprausti į griežtą keturkampio ar apvalaus kilimo formą. Jai nereikia staklių, užtenka paprasto rėmo, kuris, pasak menininkės, buvo naudojamas dar iki Kristaus. Darbą ji pradeda nuo apačios, sėdėdama visai žemai, paskui – jau aukščiau…Jos kai kuriuos darbus bandantys fotografuoti su blykste net nustemba, kaip stipri šviesos banga pakeičia darbą, nuskandindama kitas spalvas ir išryškindama kryžių ar Dievo akį. Autorė gobelenams naudoja įvairiausias medžiagas – vilną, šilką, yra net liurekso įdėta, yra džiuto, taigi žolės. Yra lininiai metmenys, įaustas žvejybinis valas ir net atšvaitas. Viskas, kas tik gali padėti man išreikšti savo mintį ir suintriguoti žiūrovą…

Andrius Giedrimas Vilniaus dailės akademijoje studijavo vitražą, o šiuo metu tapo. Lengviausiai savo mintis išreiškia per gamtos vaizdus ir spalvų sistemas. Mėgsta kelių sluoksnių tapybą.

Giedrimų sūnus Linas drožia medžio reljefus. Po to juos gruntuoja ir ištapo aliejiniais dažais. Mėgstamiausi jo darbų siužetai – iš Biblijos: Madona su kūdikiu, Šventoji šeima, Kryžiaus kelio istorijos. Savita technika ir religinė tematika jauno vyro darbus greitai išpopuliarino tarp kolekcininkų ir religinės dailės mėgėjų.

Prieš du dešimtmečius vienuolės įžadus davusios dukters Gintautės kūriniai, piešti sau, o ne parodoms. Tai maži, subtilūs grafikos kūrinėliai.

Parodą jau galima aplankyti!
Giedrimų šeimos parodą „Kelionė ir Viltis“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai