RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Grafikės Loretos Uzdraitės parodos ,,Dėkingumo ženklai“ atidarymas

Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras
Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras ▶
Vilniaus g. 36, LT-29145 Anykščiai
2022 m. liepos 1 d. - 17:00
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 572 d.!
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Liepos 1 d, penktadienį, 17 val. Koplyčioje vyks grafikės Loretos Uzdraitės parodos ,,Dėkingumo ženklai“ atidarymas.

Renginio metu skambės Dalios Vaicenavičienės autoriniai romansai ir dainuojamosios poezijos kūriniai.

Renginys nemokamas, kviečiame maloniai kartu pasibūti :)

DALIA VAICENAVIČIENĖ


Šešių muzikuojančių vaikų mama, karantino pradžioje pradėjo aktyviai groti gitara ir kurti autorinius romansus, dainuojamosios poezijos kūrinius, kad dalintųsi per dainas dėmesiu, emocijomis su draugais, artimaisiais. O šeimos rate ir už jo ribų muzikuojama nuolatos. Geriausiai lietuviškos muzikos klausytojai pažįsta smagią indiefolk stiliaus grupę ,,Kūjeliai“, kurios pagrindiniai atlikėjai yra sūnūs Julius ir Andrius. Jautrios, savitai atliekamos Liucės kūrybos dainos, video klipai taip pat sutraukia daug klausytojų.

Muzikologė dr. Dalia Vaicenavičienė labiau žinoma kaip tradicinės muzikos atlikėja, folkloro tyrinėtoja, rinkinių autorė ir pedagogė. Dalia, išdainavusi tiek daug liaudies dainų, romansų, savo kūryboje išlaiko tekstui talpias posmines dainų formas, mums artimas intonacijas, bet pripildo savo laiko poetikos jautriomis emocijomis, kur ilgesys, praradimai, nesusikalbėjimai, viltis ir lengva ironija. Tai skleidžiasi labai melodingai, bet kartu ir savitai. Norisi jungtis dainuot kartu, o kartais tik įsiklausyt į žodžius ar pajusti kiek nostalgišką retro dvasią.

Loreta UZDRAITĖ

Dailininkė grafikė, knygų dailininkė

2000–2006 m. ji studijavo Vilniaus dailės akademijos Vaizduojamosios dailės fakulteto Grafikos katedroje, mokėsi knygos meno, įgijo menų magistrės išsilavinimą.

2004–2005 m. L. Uzdraitė dirbo Rusų galerijoje dizainere, 2006–2007 m. buvo bendrovės „Alinarta“ dizainerė, 2007–2008 m. – laikraščio „Dialogas“ maketuotoja, 2008–2009 m. – uždarosios akcinės bendrovės „Vaistų žinios“ maketuotoja. 2009 m. ji pusmetį buvo leidyklos „Šviesa“ meninė redaktorė.

2012–2019 m. L. Uzdraitė dirbo Lietuvos dailės muziejaus filiale Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centre. 2012–2014 m. ji buvo šio centro skaitmenintoja-dizainerė, 2014–2016 m. dirbo Informacijos, leidybos ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja, 2016–2019 m. – vėl skaitmenintoja-dizainere.

Nuo 2019 m. iki šiol ji dirba Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Leidybos skyriuje menine redaktore-dizainere.

Nuo 2006 m. ji yra ir laisvai samdoma knygų dailininkė, kuria mažosios grafikos darbus. 2005–2006 m. ji parengė Antano BaranauskoAnykščių šilelio“ iliustracijų ciklą (išleistas knyga 2015 m.), 2011 m. – lino raižinių ciklą Jono Biliūno kūrybos motyvais.

Pagal L. Uzdraitės grafikos kūrinius įrengta nauja A. Baranausko klėtelės gaubto ekspozicija, parengtas ir joje demonstruojamas edukacinis animacinis filmas „Klėtelės pasaka“ (2017 m.).

L. Uzdraitės kūryba eksponuota parodose:

2002 m. – personalinė paroda „GrafikaAnykščių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

2003 m. – Grafikos katedros studentų kūrybos grupinė paroda Vilniaus rotušėje.

2006 m. – grupinė paroda „Lietuviškos knygos iliustracija“ Vilniaus galerijoje „Dešinė-kairė“, projektas „Keliaujanti grafika“.

2008 m. – personalinė paroda „Anykščių šileliui“ – 150Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje ir Vilniuje.

2012 m. – personalinė paroda „Jono Biliūno kūrinių iliustracijosAnykščiuose, senosios špitolės languose.

2015 m. – personalinė paroda „FragmentaiAnykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre.

2016 m. – personalinė paroda „FragmentaiKauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje.

2017 m. – kalėdinių atvirukų paroda „Kalėdiniai paveikslėliaiVilniaus kino centro „Skalvija“ kavinėje „Planeta“.

2018 m. – „Lietuviški velykiniai atvirukai Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

Knygų dailininkės L. Uzdraitės kūrybiniai darbai – apipavidalintos knygos:

1999 m. – Algirdo Ražinsko eilėraščių knyga „Vilkmergė“.

2001 m. – A. Ražinsko eilėraščių knyga „Vystančio žiedo viltis“.

2002 m. – A. Ražinsko eilėraščių knyga „Vėjavartos“.

2004 m. – A. Ražinsko eilėraščių knyga „Sausledis“.

2005 m. – Romualdo Lankausko knyga vaikams „Liūto išvadavimas : apysaka apie liūtą Zenoną ir Augustą“.

2007 m. – Anykštijos autorių meilės lyrikos sutelktinė „Išpažįstame šį jausmą ir meile vadiname“.

2008 m. – publicistikos rinkinio „Baltoji knyga : nūdienos šviesuolių mintys apie Lietuvą ir jos ateitį“ (sudarytojas Vytautas V. Landsbergis) viršelis.

2012 m. – Justo Jasėno eilėraščių knyga „Artumų Erčios“.

2013 m. – Lietuvos karų istorija-albumas „Žymiausi Lietuvos mūšiai ir karinės operacijos : straipsnių rinkinys“, genealoginis žinynas „Avižos-Avižieniai iš Anykščių ir visa giminė“ (Algirdo Antano Avižienio idėja, sudarė Vijoleta Vanagienė), Rimanto Povilo Vanago mažosios prozos ir anykštėnų dailininkų kūrinių reprodukcijų albumas „Šventoji mano dvynė“, Aurelijos Almonės Akstinienės biografinis albumas „Užbūrė Alauše nuskendę varpai : dailininko Jono Rimšos atminimui“.

2014 m. – pomirtinis kūrybos ir prisiminimų rinkinys „Nepažintas Jonas Daniūnas“ (sudarė Romas Pačinskas), Rimanto P. Vanago knygos „Gyvenimas pagal Petrą : iš šeimos biblijos : Anykščių krašto kryždirbiui Petrui Blažiui – 150 metų“ viršelis, Algirdo Ražinsko poezijos ir esė rinkinys „Saulėkalnis“.

2015 m. – Antano Baranausko poema „Anykščių šilelis“, Gražinos Vitartaitės tapybos darbų katalogas „Peizažo metamorfozės“, Antano Žilėno knyga apie šviesuolį, lietuvybės puoselėtoją, kunigą Juozą BreivąKelias“.

2016 m. – Rimanto Vanago ir Nerijaus Vanago biografinių apybraižų rinktinė „Anykščių fenomenas“, „Juozapas Kamarauskas : dailininko, inžinieriaus architekto kūrybinis palikimas Lietuvos dailės muziejuje : kūrinių katalogas“, „Viktoras Petravičius. Kūrybos koordinatės : parodos katalogas“, Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narių kūrybos sutelktinė „Marčiupys. 2016“ (sudarė Algirdas Ražinskas).

2017 m. – biografinis meno albumas „Anos Krepštul gyvenimas ir kūryba“, Viktorijos Daujotytės sentencijų rinkinys „Suklusimai“, vieno krašto rašytojų kūrybos antologija „Anykščių glėbyje“ (viršelio dailininkė), moksleivių pasakų rinkinys „Pasakos apie Anykščius“.

2018 m. – Rimanto P. VanagoAvižienio algoritmas ir kiti neramūs ritmai : mokslininko Algirdo A. Avižienio gyvenimo romanas“, „Miniatiūrų tapytoja Lida Meškaitytė : albumas“ (sudarytojos Daiva Beliūnienė ir Marija Kuodienė), „Lietuvių liaudies menas : iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių“ (sudarytojos Dalia Bernotaitė-Beliauskienė, Marija Kuodienė ir Irena Ūdraitė).

2019 m. – Salomėjos NėriesEglė žalčių karalienė“ (poema), Ilonos MažeikienėsArbit Blatas (1908–1999)“, „Vinco Svirskio mediniai stebuklai“ (albumas, sudarytoja Margarita Matulytė).

2020 m. – „Vytautas Kasiulis. Metamorfozių meistras“ (albumas, sudarytoja Laima Bialopetravičienė), „Anykščiuose – lietuviškasis mūsų kalnas „Laimės žiburys“ (paroda ir jos leidinys, sudarytojai Dalia Tarandaitė ir Vytautas Balčiūnas), Vytauto ŠaikausAsmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje: pasai, asmens liudijimai, pažymėjimai“.

2021 m. – Rimanto P. VanagoAnykščių dantiraštis : atsisveikinimui“ (dokumentinė poema apie Anykščių žydų likimą).

Savo kūrybą ji pristato asmeninėje interneto svetainėje https://loretauzdraite.art/.

L. Uzdraitė pelnė Gražiausios 2015 m. knygos konkurso diplomą vaikų ir jaunimo knygų teminėje grupėje už apipavidalintą A. BaranauskoAnykščių šilelį“.
Grafikės Loretos Uzdraitės parodos ,,Dėkingumo ženklai“ atidarymas
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai