RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Romualdo Rakausko fotografijų paroda „Užuovėja“

Anykščių menų inkubatorius / Menų studija
Anykščių menų inkubatorius / Menų studija ▶
J. Biliūno g. 53, LT-29110 Anykščiai
2022 m. gegužės 5 d. - 17:00
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 356 d.!
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
ROMUALDAS RAKAUSKAS (1941-2021)

Romualdas Rakauskas – fotomenininkas, vienas reikšmingiausių meistrų, įtvirtinusių Lietuvos fotografijos mokyklos tradiciją. Jo atitrūkę nuo tikrovės žydinčių kaimų ir jų žmonių kasdienybės fotovaizdai kuria poetišką ir nepaprastai jautrų, švelnų pasakojimą. Neatsiejamas nuo R. Rakausko kūrybos lyriškumas tapo išskirtiniu ne tik jo kolegų amžininkų laikotarpio kūryboje, bet ir Lietuvos fotografijos istorijoje.

Gimė 1941 m. Akmenėje. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką, dirbo leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Mūsų gamta“, 19672004 m. buvo kultūros žurnalo „Nemunas“ Iliustracijų skyriaus vedėjas, redaktorius. 1969-aisiais R. Rakauskas su kitais įkūrė Lietuvos fotografijos meno draugiją. Surengė daugiau kaip 70 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelnė reikšmingų apdovanojimų.

2004 m. R. Rakauskui skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2009-aisiais – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Už savo kūrybą R. Rakauskas apdovanotas Gedimino ordino Riterio kryžiumi. 2018-aisiais Kauno meno kūrėjų asociacija jam skyrė premiją už gyvenimo kūrybos nuopelnus.

Fotomenininko kūrinių turi Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, ŠiauliųAušros“ muziejus, Prancūzijos nacionalinė biblioteka Paryžiuje, Tarptautinis fotografijos centras Niujorke.

PARODAUŽUOVĖJA

Parodoje „Užuovėja“ eksponuojamos nuotraukos apima du fotografinius ciklus – „Švelnumas“ (1961-1985) bei „Užuovėja“ (1999-2007).

„Aš toks esu. Akcentuoju gražumą, tendencingai atsirenku. Taip, žmonės būna ir girti, ir pjaunasi, ir mušasi. Ką padarysi – toks gyvenimas. Bet gi mušasi tik kartais! O kartais gražiai gyvena – ir tuos dalykus galima atskirti. Aš į tą pusę, kur mušasi, neinu. Atsirenku tai, kas man vertingiausia. Kaip žmonės bendrauja. Kaip sunkiai pasako gerą žodį! Ir “Užuovėja“ – tai žmonių santykiai. Tokie, kur niekas su kumščiu niekam negrasina – gražūs, nes tokius juos fotografuodamas ir mačiau.“

(R.Rakauskas)

Paroda skiriama Ukrainos žmonėms, nukentėjusiems nuo karo. Tiems, kurie pakankamai prisikentėjo ir kuriems gyvybiškai reikia švelnumo ir užuovėjos.

PARODOS ATIDARYMAS

Parodos atidarymas 2022 gegužės 5d 17.00 Anykščių menų inkubatoriuje

Paroda veiks iki birželio 15 d.
Romualdo Rakausko fotografijų paroda „Užuovėja“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai