RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Anykščių miesto šventė „Vasaros atogrąžos Anykščiuose“ (2021) / Naujasis Baltijos šokis / Pasirodymas „Liūto guolis“

Anykščių kultūros centras
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2021 m. liepos 24 d. - 18:00
Kaina 10 €
Renginys vyko prieš 995 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Liepos 24 d., 18 val. Anykščių kultūros centre turėsite galimybę išvysti vieną Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ pasirodymų. Šokio spektaklį „Liūto guolis“ pastatė dvi jaunos, talentingos Čekų šokėjos – choreografės Sabina Bočková ir Johana Pocková. Šiuo šokiu siekiama pabrėžti ribas tarp pramogų ir perversijų, čia paliečiama manipuliatyvios žiniasklaidos ir politinio populizmo jėgų poveikio tema.

Apie pasirodymą:

„Liūto guolis“
Sabina Bočková & Johana Pocková (Čekijos Respublika)

Koncepcija, choreografija, atlikimas: Sabina Bočková, Johana Pocková
Gyva muzika: Lukáš Palán
Dramaturgija: Viktor Černický
Šviesų dizainas: Eliška Kociánová
Pristatoma kartu su Aerowaves

Bilieto kaina: 10 eur. Juos įsigyti galite Anykščių kultūros centro kasoje.

Įelektrinančiame duete „Liūto guolis“, Sabina Bočková ir Johana Pocková perbraižo ribas tarp pramogų ir perversijų. Lukášo Paláno mistiškos muzikos fone, dvi šokėjos pristato daugybę intensyvių, iš žiniasklaidos pasiskolintų kultūros elementų ir aliuzijų. Nuo manipuliacijų publika iki manipuliacijų savimi, jų vaidmuo keičiasi nuo lyderių iki aukų.

„Liūto guolis“ prasidėjo kaip performatyvi manipuliatyvių žiniasklaidos ir politinio populizmo jėgų analizė, ilgainiui tapusi emociškai paveikiu spektakliu. Žaisdamos su tuo, kaip žiūrovai prisitaiko prie spektaklio, Bočková ir Pocková įkrenta į simbolinį liūto guolį, ir taip atveria netikrumo prarają.

Sabina Bočková (g. 1995) – Prahoje (Čekijos Respublikoje) dirbanti šokėja ir choreografė. Po klasikinio ir modernaus šokio studijų bei trijų metų šokio baleto trupėse, ji nusprendė tapti laisvai samdoma menininke.

2019 m. kartu su Johana Pockova menininkė sukūrė žiniasklaidos ir politinio populizmo įkvėptą duetą „Liūto guolis“, bei dar vieną projektą apie artimojo netektį su slovakų atlikėju Tomas Janypka – „songlines: expedition 97/18“. 2020 m. kartu su Johana Pocková ir Inga Zotova-Mikshina ji pristatė naują kūrinį „Treatment of Remembering“ apie aplinkos taršą.

S. Bočková savo pastatymus įgyvendina ir su POCKETART kolektyvu. Greta asmeninių projektų, ji ilgus metus kaip atlikėja bendradarbiavo su „Tanterhorse“ ir „tYhle“ (vadovaujama choreografės Marie Gourdain) trupėmis. Taip pat pastaruoju metu bendrus projektus ji įgyvendino ir su „Cirk La Putyka“.

Besižavėdama paprasta ir akivaizdžia kūno kalba, ji transformuoja judesį per choreografines struktūras, tuo pačiu kalbėdama apie temas, kurios atspindi socialines ir kultūrines problemas.

Johana Pocková (g. 1992) – choreografė ir šokėja, dirbanti šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir scenos menų srityse Prahoje. 2019 m. ji įkūrė trupę „POCKetART z.s.“. Kaip atlikėja J. Pocková bendradarbiauja su „Tantehouse“ trupe, „Cirk La Putyka“, Jana Stárková ir kitais nepriklausomais Čekijos menininkais.

Ji studijavo „Duncan Centre Conservatory“ Prahoje, SEAD (Zalcburgo eksperimentinio šokio akademijoje) ir pasinaudojo stipendijomis studijuoti Peridance Capezio centre ir Limon institute Niujorke. Po studijų, 2017 m., ji tapo Jarmilos Jerabkovos apdovanojimo laureate, gautą už choreografiją spektakliui „MURDER! A little comics history“ choreografų konkurse  „New Europe“. 2020 m. ji laimėjo pirmąją vietą Čekijos „Dance News“ organizacijos rengtame konkurse.

Pockovos kūriniuose atsiskleidžiančios ją dominančios temos – tai su absurdu ir ironija susipinančios lyriškos ir poetiškos šokio kalbos pamokos. Ją taip pat domina su šokiu jungti kitas meno formas – klasikinį dainavimą, vaidybą ir vaizduojamuosius menus. Tarp jos kūrinių paminėtini: „Why not now?“, „Spectrum“, „Onto the scale!“ ir „Turned away faces II“. Ji taip pat sukūrė „Full store of emotions“ – tai kūrinys kuriame susitinka 90-metė močiutė ir aštuonmetė mergaitė, pasirodančios kartu su profesionalais šokėjais. Projektas adaptuojamas į šokio filmą pavadinimu „Folds of Touch“ („Prisilietimų klostės“).

2019 m. ji sukūrė duetą „Liūto guolis“, atrinktą į „Čekų šokio platformą“ ir „Aerowaves“. Savo naujausiame kūrinyje „Treatment of Remembering“, kartu su Inga Zotova-Mikshina ir Sabina Bočková, ji tyrinėja aplinkos taršą.

Dėl bilietų teiraukitės Anykščių kultūros centro kasoje.

Anykščių miesto šventė „Vasaros atogrąžos Anykščiuose“ (2021) / Naujasis Baltijos šokis / Pasirodymas „Liūto guolis“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai