RENGINIŲ KALENDORIUS

  RENGINIŲ KATEGORIJOS  ▶
  RENGINIŲ ARCHYVAS  ▶
  RENGINIŲ STATISTIKA  ▶

Miško Festivalis (2020) / Knygos „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ pristatymas ir miško maudynės Anykščių šilelyje

Viešbutis „SPA Vilnius Anykščiai“
Viešbutis „SPA Vilnius Anykščiai“ ▶
Vilniaus g. 80, LT-29142 Anykščiai
2020 m. spalio 10 d. - 13:30
Kaina 10 €
Renginys vyko prieš 716 d.
FOTO / VIDEO / AUDIO ARCHYVAS
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Audioklipų: 0
Audioįrašų nėra
Japonų mokslininko, imunologo Qing Li knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ yra ypač aktuali mūsų laikais, kai gyvenimo tempas kaip niekada spartus, o šiuolaikinio žmogaus organizmas ir psichika dar nespėjo evoliucionuoti ir prie jo prisitaikyti. Istoriškai žmogus labai ilgą laiką gyveno gamtoje, tai įrašyta mūsų genuose, būtent todėl, kai norime pailsėti, pasisemti sveikatos ar įkvėpimo, mus intuityviai traukia į gamtą.

Dabartiniai žmonės, ypač didelių miestų gyventojai, nuo gamtos neretai yra nutolę, o net ir į ją ištrūkę nebemoka kokybiškai, netrikdomi dirbtinių dirgiklių joje būti. Japonų taikomas shinrin-yoku arba „miško maudynių“ metodas – tai būdas sąmoningai būti miške (arba miesto parke), panirus į jį visomis juslėmis, ir ne tik maloniai leisti laiką, bet ir gerinti sveikatą. Knygoje surinkti japonų ir kitų pasaulio mokslininkų atlikti tyrimai, paaiškinantys, kaip ir kodėl miškas (ir apskritai gamta, taip pat ir miesto parkai bei netgi kambariniai augalai ar iš augalų išgaunami eteriniai aliejai) veikia mūsų sveikatą ir savijautą.

Pasikalbėsime apie knygą „Miško maudynės“ ir patirsime miško maudynių praktiką Anykščiuose – šios praktikos lopšyje Lietuvoje, kur viskas ir prasidėjo. 2018 m. į pirmajį Anykščių miško festivalį atvykęs knygos „Miško maudynės“ autorius Qing Li papasakojo apie savo tyrimus miško medicinos srityje ir pristatė ką tik pasirodžiusią savo knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“, taip pat vedžiojo susirinkusiuosius po Anykščių šilelį.

Po metų, antrajame Miško festivalyje jau buvo surengta Miško terapijos diena ir įvyko trys miško maudynių seansai. Ir štai dabar, po dvejų metų, ši knyga jau ne tik išversta į lietuvių kalbą, bet ir yra be galo populiari tarp gamtos ir miško mylėtojų ir šiaip smalsių žmonių, o miško maudynių fenomenas populiarėja visoje Lietuvoje.

Miško maudynės – tai lėtas buvimas miške, patiriant jį per visus penkis pojūčius. Įrodyta, kad tokia praktika užkerta kelią daugeliui ligų, ramina, suteikia džiaugsmo, laimės pojūtį. Tai moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną ir pasijusti visapusiškai gyvam, užmegzti ryšį su aplinka, kitais ir pačiu savimi. Sensoriniai pratimai-kvietimai padeda atsijungti nuo minčių srauto, suaktyvinti kūno pojūčius ir giliai atsipalaiduoti.

Įrodyta, kad miško maudynių seanso metu suaktyvinamas organizmo gebėjimas atsigauti, sveikti. Po kiekvieno pratimo (kvietimo) dalyviai sukviečiami į ratą, jame dalinasi patirtimi. Užtikrinama saugi, pagarbi, draugiška atmosfera, o bendra teigiama patirtis, kai ja dalinamasi ir ji integruojama į patirtį, suartina.

Knygą “Miško maudynės” pristatys ir miško maudynių seansą praves Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi Miško terapijos instituto (Forest Therapy Institute) mokymus, oficiali Miško terapijos instituto atstovė Lietuvoje, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė, vertėja, kartu su kolege Rasa Monkevičiene išvertusi vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“ į lietuvių kalbą.

Knygos pristatymas vyks Spa Vilnius Anykščiai konferencijų salėje. Po pristatymo iškeliausime į šalia esantį mišką - Anykščių šilelį. Pasirūpinkite tinkama apranga.

Į renginį būtina išankstinė registracija, atvykę svečiai kviečiami susipažinti su privalomais saugumo reikalavimais ir turės užpildyti informuoto kliento deklaraciją (nuorodas rasite renginio diskusijoje).

Registruotis prašome el.paštu: miskofestivalis@gmail.com nurodant savo vardą, pavardę ir renginį į kurį registruojatės: "miško maudynės". Kandangi dalyvių skaičius ribotas, registruokitės tik jei ketinate tikrai dalyvauti. Užsiregistravusiuosius prašome paremti Miško festivalį 10 Eur, pervedant į sąskaitą

Anykščių Jurzdiko bendruomenei, Kodas 303502356

A/s LT607300010153309901 (Swedbank)

Mokėjimo paskirtis: parama Miško festivaliui

*Miško festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginį remia SPA Vilnius Anykščiai

Miško Festivalis (2020) / Knygos „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ pristatymas ir miško maudynės Anykščių šilelyje
Miško Festivalis (2020) / Knygos „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ pristatymas ir miško maudynės Anykščių šilelyje
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
  Reklamos archyvai   EssentHouse