RENGINIŲ KALENDORIUS

  RENGINIŲ KATEGORIJOS  ▶
  RENGINIŲ ARCHYVAS  ▶
  RENGINIŲ STATISTIKA  ▶

Lietuvos spaudos fotografijos paroda

Anykščių kultūros centras
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2019 m. rugsėjo 9 d. - 10:00
Kaina - €
Paroda baigėsi prieš 229 d.!
FOTO / VIDEO / AUDIO ARCHYVAS
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Audioklipų: 0
Audioįrašų nėra
Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – Anykščiuose

Septynioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ parodą  iki spalio 10 dienos galima pamatyti Anykščių kultūros centre (A. Baranausko a. 2). „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – tai geriausios, įspūdingiausios vienerių metų šalies spaudos fotografų įamžintos akimirkos, atrinktos tarptautinės vertinimo komisijos.

Konkursui fotografijas temoms „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, ‚Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas, foto pasakojimas“, „Europos metai“ 121 autorius pateikė per keturis tūkstančius nuotraukų.  Kiekvienoje temoje buvo išrinktos geriausios fotografijos, kurios išspausdintos kasmet leidžiamame Spaudos fotografų klubo metraštyje, o temos nugalėtojams įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai. Beje, Anykščiuose dėl techninių galimybių eksponuojama tik dalis fotografijų parodos.

Kertinė konkurso nuostata yra, kad fotografijų vaizdo turinys negali būti pakeistas ar pagražintas, nuotraukų, išskyrus temą „Spindesys“, negalima apdoroti kompiuterinėmis programomis. Visuomenei norima pasakyti, kad nacionalinis konkursas „Lietuvos spaudfos fotografija“ propaguoja aukščiausius  pasaulinės žurnalistikos standartus ir imasi misijos užtikrinti savo kuriamos vizualinės informacijos patikimumą. Šiandien mes gyvename labiau nei kada nors anksčiau suklastotų naujienų laikotarpiu, tad atsižvelgiant į nuolatinius debatus apie „netikras naujienas“ ir tiesos prasmę, profesionaliems fotožurnalistams taikomi standartai tampa vis sudėtingesni, jiems tenka didelė atsakomybė už pateikiamas tekstu lydimas nuotraukas.

Vieni pagrindinių spaudos fotografų klubo tikslų ir yra skatinti šalies fotožurnalistus teisingai ir atsakingai vizualiai informuoti visuomenę apie reikšmingus šalies bei pasaulio gyvenimo įvykius. Rengdamas šį konkursą Lietuvos spaudos fotografų klubas atskleidžia naujus fotografijos sritises talentus, perimančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas.

Jonas STASELIS

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas
Lietuvos spaudos fotografijos paroda
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Renginiai Anykščiuose
Anykščių Miško festivalis (2018) - Rasos - Šventės akimirka
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Circulating Oils Library
Anykščių menininkų asociacija
Šilelis
Anykščių baseinas „Bangenis“