RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Šilko stygos

Arklio muziejus
Arklio muziejus ▶
Niūronių k., LT-29175 Anykščių r.
2019 m. rugpjūčio 17 d. - 15:00
Kaina - €
Renginys vyko prieš 1651 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Rugpjūčio mėn. 17 d. 15 val. Lauros Lukenskienės albumo „Šimtmečio skambesys" pristatymas ir tradicinės muzikos popietė su „Šilko stygomis" Arklio muziejuje.

CD Laura Lukenskienė Šimtmečio skambesiai“.

Plokštelėje skamba 1928–2015 m. pagamintos kanklės. Tai – visas kanklių gyvavimo šimtmetis. Nors tai nėra senosios kanklės, tačiau jos įdomios dėl didžiulės įvairovės – skirtingos formos, puošybos, skambesio savitumo, repertuaro ir kankliavimo stiliaus. Plokštelėje girdime skambant autentiškas įvairiais laikotarpiais pagamintas kankles ir jomis atliekamą būdingą to laikotarpio repertuarą. Kankliuoja Laura Lukenskienė, dainuoja Ramunė Balčiūnienė ir Herminija Vokietaitienė.


Šilko stygos:

Ansamblis susikūrė 2018 m. Kaune (Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje) vykstančių Lietuviškų šokių vakarų metu. Tradicinius šokius groti susibūrė skirtingais instrumentais grojantys muzikantai, vertinantys lietuvių tradicijas. Ilgą laiką šokome kartu, kol nusprendėme, kad reikia į šokiu vakarones grąžinti subtilesnę – styginių instrumentų – muziką.

Bandome atsakyti į klausimą – kaip pasireiškia tradicija? ar tik materialiai (daiktu – muzikos instrumentu)? o gal taip pat ir muzikos atlikimo stiliumi, muzikavimo, šokimo maniera?

Ansamblyje yra daugiau narių, bet šį kartą dalyvaus Laura Lukenskienė (kanklės), Joana Daunytė (arfa), Ramunė Balčiūnienė (violončelė) ir Arūnas Ambrazevičius (smuikas).

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Sporto klubas Origonas, Anykščių kultūros centras, Lietuvos kultūros taryba. Informacinis rėmėjas nyksciai.lt.
Šilko stygos
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai