RENGINIŲ KALENDORIUS

  RENGINIŲ KATEGORIJOS  ▶
  RENGINIŲ ARCHYVAS  ▶
  RENGINIŲ STATISTIKA  ▶

Džiazinės improvizacijos

Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras
Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras ▶
Vilniaus g. 36, LT-29145 Anykščiai
2017 m. lapkričio 5 d. - 14:00
Kaina nuo 2 €
Renginys vyko prieš 1703 d.
FOTO / VIDEO / AUDIO ARCHYVAS
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Audioklipų: 0
Audioįrašų nėra
Lapkričio 5 d. (sekmadienį) 14 val. Anykščių koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36) džiazinės improvizacijos, kurias atliks prof. Saulius Šiaučiulis (fortepijonas) ir Vytautas Pilibavičius (trombonas). Renginio trukmė - 45 min., kaina - 4 EUR; pensininkams, studentams - 2 EUR; moksleiviams nemokamai.

SAULIUS ŠIAUČIULIS

Džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis (g. 1951) - mainstream žinovas, vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje.

Mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, 1974 m. baigė klasikinį fortepijoną Lietuvos muzikos akademijoje (prof. Mariam Azizbekovos klasėje). Baigęs studijas grįžo į gimtąją Klaipėdą ir įsitraukė į jos muzikinį gyvenimą. Nuo 1970 m. aktyviai reiškiasi kaip džiazo pianistas. 1970-1985 m. vadovavo Klaipėdos džiazo kvartetui, vėliau savo vardo ansambliui, nuo 1980 m. grojo su Klaipėdos konservatorijos diksilendu ir bigbendu, 1985-1994 m. - duetu su klarnetininku Pranu Narušiu. Yra muzikavęs su Vladimiru Čekasinu, Vytautu Pilibavičiumi, Vytautu Labučiu, Janu Maksimovičiumi, Tomu Botyriumi, Arvydu Jofe, Arkadijumi Šilkloperiu, Jiggsu Whighamu ir kitais. Pastaruoju metu Saulius Šiaučiulis nuolat muzikuoja su Kauno bigbendu, bendradarbiauja su saksofonininku Petru Vyšniausku, dainininku Steponu Januška. Pianistas taip pat pasirodo su akademinės muzikos atlikėjais: choru "Aukuras", Lietuvos nacionalinės filharmonijos styginių kvintetu, Kauno styginių kvartetu, Kauno kameriniu orkestru ir kt. Su įvairiais kolektyvais koncertavo Lietuvoje ir Europoje.

Saulius Šiaučiulis - gerai žinomas pedagogas. Nuo 1973 m. dėsto Klaipėdos universitete (anksčiau - Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai; nuo 2002 m. docentas), nuo 1997 m. - Eduardo Balsio menų gimnazijoje, 1997-2001 m. dėstė Stasio Šimkaus konservatorijoje. Yra išleidęs mokomosios literatūros: "Džiazo temos improvizavimo studijoms" (I d. 1999, II d. 2003, su CD).

Reiškiasi kaip kompozitorius - yra sukūręs džiazo kompozicijų, muziką Klaipėdos dramos teatro spektakliams "Kruvinos vestuvės", "Pasaulio gaisras", "Viskas apie moteris" ir kt., kuria muziką vaikams (dainas, muziką spektakliams), yra ir Klaipėdos pilies teatro spektaklių aktorius. 1976-1985 m. dirbo Klaipėdos dramos teatro muzikinės dalies vedėju.

© Jūratė Kučinskaitė

VYTAUTAS PILIBAVIČIUS

Vytautas Pilibavičius (1961 m. Šiauliuose) – Lietuvos trombonininkas, kompozitorius.

Baigė Šiaulių aukštesniąją muzikos mokyklą, 1986 m. Lietuvos konservatorijoje baigė trombono ir pučiamųjų orkestro dirigento klasę, 1993 m. – profesoriaus Vytauto Laurušo kompozicijos klasę ir 1995 m. ten pat asistentūrą-stažuotę. 1995-1997 m. stažavosi užsienyje.

Nuo 1982–1995 m. grojo ir dirbo asistentu V. Čekasino vadovaujamuose kolektyvuose, tarptautinio Kijevo šiuolaikinio džiazo festivalio laureatas. Pastarasis įvertinimas paskatino garsią visame pasaulyje Anglijos šiuolaikinės muzikos leidyklą LEO RECORDS 1995 m. išleisti jo solinį albumą „Frontiers“. 1995 m. paragintas prof. Juliaus Juzeliūno, pradėjo reikštis kaip šiuolaikinės muzikos atlikėjas ir kompozitorius. Tais pačiais metais įkūrė šiuolaikinės muzikos ansamblį „Ex tempore“, su kuriuo koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, atlikdamas lietuvių kompozitorių šiuolaikinę muziką. 1997 m. išleista kompaktinė plokštelė „Lithuanian contemporary music“. Jam kaip trombonininkui savo kūrinius parašė tokie Lietuvos kompozitoriai kaip Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis, Vytautas Laurušas, Šarūnas Nakas ir kt. 2008–2011 m. vadovavo Šiaulių miesto pučiamųjų orkestrui. Vilniaus konservatorijos ir kolegijos dėstytojas, „London bridge ensemble“, „Moscow composers orchestra“ narys, „Rūdiškių brass band“ vadovas.
Džiazinės improvizacijos
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
  Reklamos archyvai   EssentHouse